Get Adobe Flash player

Kontaktai

               

  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas:jaszuny@centras.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  


  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

  10 

2014-10-10

Akcija ,,Padovanok gerą nuotaiką kitam“

Š. m. spalio 8-10 d. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijoje vyko renginiai, skirti paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Jie sudarė puikią galimybę priminti kiekvienam, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais, fizinis aktyvumas padeda stiprinti psichinę sveikatą.

Pirmą akcijos dieną dailės mokytoja L. Fedotova ir psichologė O. Rympo kartu su 5 - 6 klasių mokiniais vidiniame mokyklos kieme kūrė gyvenimu besidžiaugiančią sraigę. Sraigė simbolizuoja saugumą, jaukumą. Ji atkakliai, nors ir lėtai, siekia tikslo. Kai atsiduria nesaugame kelyje, šliaužia lėtai, bet teisingai. Sraigė turi sugebėjimą jausti tvirtą pagrindą po kojomis ir kartu mėgautis saugumo teikiamais malonumais. Todėl ir žmogus turėtų nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugstis tuo, ką turi (draugais, artimaisiais ir pan.), iš anksto pernelyg nepergyventi dėl galimų sunkumų. Šis kūrybos procesas griname ore tapo puikia galimybe mokiniams sumažinti įtampą, patirti daug teikiamų emocijų ir praskraidinti mokyklos bendruomenės nuotaiką.

Sekančią dieną gimnazijos psichologė vyresnių klasių mokiniams pravedė užsiėmimus, kurių metu paaiškino, kas yra psichikos sveikata, psichiškai sveikas žmogus, kaip ligos veikia žmogų bei pateikė patarimų, kaip stiprinti psichinį atsparumą. Taip pat mokiniai ant knygučių formos lapelių užrašė pozityvias mintis, linkėjimus, padrąsinimus, sugalvotas patarles ir iškabino stende „Pozityvios mintys – raktas į gerą savijautą“.

Spalio 10 d. nuo pat ankstyvo ryto I g. klasės mokiniai ir psichologė pasitiko gimnazijos mokinius pasveikindami su Pasauline psichikos sveikatos diena ir kviesdami šią dieną daugiau šypsotis, prajuokinti kitus, pasakyti vienas kitam gerus žodžius. Pertraukų metu visi norintys galėjo padaryti nuotraukas prie mokinių sukurto stendo su iškirpta erdve veidui. Tiek mokinys, tiek mokytojas kelioms sekundėms galėjo tapti besišypsančia saulute. Toks kūrybiškas sprendimas sulaukė pakankamai didelio susidomėjimo ir atnešė mažą šventę į mokyklos kasdienybę.

Taigi, Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai puiki proga prisiminti, kad ne kas kitas, o tokie paprasti dalykai kaip gera nuotaika, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais, sugebėjimas mylėti, dirbti, žaisti, ilsėtis padeda stiprinti psichinę sveikatą.

Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos psichologė Oksana Rympo

  

2014-10-07

Radviliada Vilniuje.

Taip jau susiklostė, kad mus, III G klasės moksleivius, likimas jau kelerius metus vis suartina su garsiųjų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Radvilų istorija. Prieš trejus metus pradėję atmintinai skaityti J. Radvano "Radviliados" ištraukas, aplankę didikų rūmus Nesvyžiuje bei Miro pilį, vis giliau ir nuodugniau pasineriame į šios giminės praeitį. Dar viena likimo dovana - naujai sukurtas filmas apie garbingos Radvilų giminės atstovus. Patogiai atsisėdę jaukioje kino salėje stebėjome, kaip filme susipina ir vaidybinis kinas, ir dokumentiniai tyrinėjimai, ir garsių ekspertų atradimai bei „kinas kine“. Čia savo žiniomis dalinasi dešimtys žinomiausių Lietuvos ir pasaulio istorijos tyrinėtojų, profesorių ir net tiesioginis Radvilos Juodojo palikuonis Princas Maciej Radziwill. Džiaugiamės, kad Lietuva vis didesnį dėmesį nukreipia į tuos asmenis, be kurių tikriausiai net neegzistuotų Didžioji Lietuvos Kunigaikštystė. Džiaugiamės, kad ir mes galime puoselėti garbingą Lietuvos praeitį.


2014-10-03

Tarptautinė Mokytojų Diena.

Spalio 3-ąją dieną, vos tik pravėrusius mokyklos duris mokytojus pasitikome, mes -  IV G klasės mokiniai. Apsirengę angelais sveikinome pedagogus su Mokytojų Diena, šypsenomis šildėme į savo darbo vietą atvykstančius eruditus, vaišinome juos saldžiomis staigmenėlėmis ir karšta rytine kava.     

Žinoma, tuo šventinė diena nesibaigė. Mokytojai išsiskirstė po klases, tačiau, smalsaudami laukė IV G mokinių organizuojamos šventės. Vos tik nuaidėjus skambučiui, pedagogai skubėjo į aktų salę, kur jų laukė nepamirštamas renginys.

IV G mokiniai iškilmingai pradėjo renginį, kurio pagrindinė idėja buvo padėka mokytojams ,,už pastangas, šypseną ir širdį“. Linksmos inscenizacijos vertė mokytojus nusišypsoti bei nusijuokti. Šventę pagyvino jaunesnieji draugai, savo meilę mokytojams išreikšdami šokiais, dainomis bei eilėraščiais. Mokytojų svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, organizatoriai pabrėžė vaizdo įrašu, kuriame perteikta buvo padėka už širdies šilumą, žinias, kurios atrakina duris į platųjį pasaulį, padėka už parodytą kelią į mokslo, išminties ir tiesos viršūnę.

Padėkos simboliu buvo renginio pabaigoje mokytojams įteiktos gėlės. Gimnazistai koncertą užbaigė finaliniais žodžiais, žodžiu ,,Ačiū“ už: mokytojų pasiaukojimą, siekius išugdyti dorus, apsišvietusius, veiklius piliečius. Juk mokytojas - tai autoritetas, kuris rodo pavyzdį, tai įkvėpėjas dirbti, mokytis, siekti savo tikslo, tai žmogus, į kurį norima lygiuotis ateityje.

Jadviga Aleksandrovič (IV G klasė)

Filmas "Mokykla abiturientų akimis"

Filmo autorė: Evelina Borkovska (IV G klasė)


2014-10-01

Mokinių pažintis su Lietuvos policijos padalinių veikla.

Spalio 1 dieną suisidomėję policijos veikla III G klasės mokiniai nuvyko į rengiamą atvirų durų dieną  VPK Šalčininkų r. PK. Mokiniams buvo ne tik įdomu apžiūrėti komisariatą, tačiau ir naudinga sužinoti apie policijos veiklą, pavojus ir kasdienybę.
Mokinius sutiko ir su nelengvu policijos pareigūnų darbu supažindino, bendruomenės pareigūnai Slavomir Krašinskij, Slavomir Ulbin, Rasa Bačanskienė,  Jurijus Vaščišinas bei Tadeuš Aleksandrovič.

Pareigūnas J. Vaščišinas  pristatė policijos komisariato struktūrą, papasakojo apie operatyvinės grupės darbą, aprodė ir papasakojo apie laikinojo ir ilgalaikio sulaikymo kameras, paaiškino, kuo jos skiriasi, dėl kokių priežasčių gali būti sulaikomi asmenys, kiek laiko jie gali būti sulaikyti. Be to, dar buvo pristatytos ir vaizdo stebėjimo kameros, kurių pagalba stebimas komisariatas iš išorės ir iš vidaus.
J. Vaščišinas pasakojo ir rodė policijoje naudojamas specialiąsias priemones (antrankius, dujų balionėlius, apsaugos liemenes, lazdas) ir ginklų ekipuotę - ginklą TASER, pistoletus ir automatus. Kieme mokini
ų laukė pareigūnas S. Krašinskij, kuris  pristatė ir aprodė patrulių būrio pareigūnų pagrindinius darbo įrankius – automobilį su visa jame įdiegta technika, skirta eismo saugumo kontrolei užtikrinti. 

Didžiausią įspūdį mokiniams paliko susitikimas su policijos kinologu Tadeušu Aleksandrovič  ir jo tarnybiniu šunimi Vudžiu. Mokiniams buvo įdomu, kaip apmokomas tarnybinis šuo, kokie kinologo darbo privalumai ir kaip juo tapti.

Viso vizito metu mokiniai aktyviai uždavinėjo klausimus, į kuriuos pareigūnai mielai atsakinėjo, dalinosi savo patirtimi, pastebėjimais, žiniomis, kurios, kaip tikisi pareigūnai, pravers jiems ateityje.


 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >