Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas




            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  








  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   29     

2018-06-15

Stovykla 2018

Pirmosiomis vasaros savaitėmis, t. y. birželio 1 - 15 dienomis, mūsų gimnazijoje veikė vasaros užimtumo stovykla „Esu, kuriu ir džiaugiuosi”. Organizuojant vasaros poilsio stovyklą buvo siekiama plėsti ugdytinių akiratį, gebėjimus, skatinti kūrybiškumą, formuoti pažintinius interesus, puoselėti meilę gamtai, stiprinti sveikatą. Stovykloje dalyvavo 7 - 11 metų vaikai, kurie su savimi atsinešė didelį turtą: smalsumą, norą veikti, drąsą bei gerą nuotaiką. Stovyklaudami mokiniai aplankė Vilniaus universiteto Botanikos sodą, TV bokštą bei Trakus.

Dvi savaites trukusi stovykla prabėgo labai greitai. Džiugu, kad užsibrėžtas tikslas buvo įgyvendintas. Vaikai puikiai praleido laiką mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, daug išmoko ir sužinojo. Atsisveikindami palinkėjome vieni kitiems geros ir saugios vasaros.


Dėkoju pradinių klasių, kūno kultūros, dailės mokytojams, pagalbos mokiniui specialistėms: psichologei, logopedei, sveikatos priežiūros specialistei už pagalbą organizuojant vaikų vasaros stovyklą.

Nuoširdžiausia padėka Šalčininkų rajono savivaldybei, parėmusiai projektą.

Soc. pedagogė Aleksandra Godovščikova

2018-06-15

Išvyka į Lietuvos šiaurę

Šį kartą į pažintinę kelionę išsiruošėme, mes, M. Balinskio gimnazijos mokytojai. Paskatinti istorijos mokytojos Kristinos, pasinaudojome žurnalistės Aurelijos Arlauskienės kvietimu ir leidomės į ekskursiją, skirtą Lietuvos 100-mečiui. Kartu su gide Viktorija aplankėme Lietuvos šiaurę, Panevėžio ir Biržų kraštą. Labai nustebome, kad čia esama tiek lankytinų vietų, tiek iš užmaršties ir griuvėsių prisikėlusių dvarų, kur kunkuliuoja gyvenimas, kur važiuoja žmonės, kur vyksta įvairūs kultūriniai renginiai ir festivaliai. Štai antai atstatyta ir sutvarkyta A. Smetonos dvaro šeimos rezidencija vaizdingoje pietinėje Lėno ežero pakrantėje, dabar čia veikia kraštotyros muziejus. Netoli Užulėnio kaimo yra didingas trijų aukštų mūrinis pastatas. Užrašas ant jo skelbia, kad šiame pastate veikė Respublikos prezidento Antano Smetonos vardo pradžios mokykla, pastatyta 1936 metais. Dabar čia įkurtas Ukmergės kraštotyros muziejaus filialas, kuriame sukaupta nemažai eksponatų, pasakojančių apie žmonių buitį, papročius, pokario rezistencinę kovą. Visus sužavėjo Bistrampolio dvaro ansamblis, pavadintas pagal savininkų Bistramų pavardę. Šiandien Dvaro ansamblis atviras visiems, čia esama pramogų salių, kur vyksta įvairūs festivaliai, parkas, tvenkiniai, žirgynas. Šiauriausias mūsų kelionės objektas - Biržų pilis, Širvėnos ežero pietinėje pakrantėje, menanti kunigaikščius Radvilas, žiaurius švedų užpuolimus, grafų Tikševičių laikus. Pagaliau patys drąsiausieji galėjo įkopti į vieną gražiausių Lietuvoje apžvalgos bokštų, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Čia mus užkerėjo nuostabus vaizdas į Kirkilų karstinius ežerėlius.


Ačiū visiems bendrakeleiviams, organizatorei, gidei, vairuotojui, istorijos ir Lietuvos kultūros mylėtojams už gražiai ir turiningai praleistą laiką, už žingeidumą ir norą pažinti tėvynės kultūrinius lobius.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2018-06-04

Ekskursija į Kauną

Birželio 1 dieną dalis gimnazijos mokinių ankstų rytą išvyko Kauno link. Ten jie lankėsi Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje ir zoologijos sode.

„Karo muziejuje buvo daug eksponatų, pasakojančių apie Lietuvos valstybės ir karybos istorijos raidą. Labiausiai mus sužavėjo „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą daiktai ir dokumentai.  Zoologijos sode įdomu buvo stebėti  aptingusių nuo karščio gyvūnų elgesį“. (Julieta, Diana, 8 kl.)

„Muziejuje mūsų dėmėsį patraukė senas motociklas, tokių dabar jau nėra. Zoologijos sode patiko mažos bezdžionėlės, o terariume – gyvatės”. (Glorija, Daniel, Augustyn, 6 kl.)

„Mums labiausiai patiko šaltieji ir šaunamieji ginklai ir karinė atributika. Zoologijos sode labiausiai patiko žirafos“. (Damian, Boguslav, 8 kl.)

„Vytauto Didžiojo karo muziejuje mums patiko papuošalai, kuriais anksčiau buvo puošiamasi, o zoologijos sode labiausiai mus sužavėjo besipliuškenantis baseine ruoniukas Kajus. Taip norėjosi kartu su juo nerti į baseiną, nes buvo karšta“. (Mariolia ir Milana, 4 kl.)

„Ekskursijos metu  aplankėme Karo muziejų, kuriame pamatėme daug įdomaus: karinę amuniciją, kariškių uniformas, Dariaus ir Girėno lėktuvo nuolaužas. Zoologijos sode galėjome pašerti bezdžiones. Akvariume pamatėme žuvį – klouną“. (Karol, Dominika, Kamil, 6 kl.)

„Mums patiko  užsienio valstybių kariuomenių uniformų kolekcija, zoologijos sode matėme daug gyvūnų“. (Robert, Andžej, Albert, 8 kl.)

„Ekskursijos metu tikrai nenuobodžiavome: lankėmės muziejuje, kur  daug dokumentų, supažindinančių su Lietuvos ir kitų valstybių istorija, karybos menu nuo seniausių laikų iki mūsų dienų“. (Sabina, Emilija, Jakub, 8 kl.)

„Muziejuje įdomu buvo klausytis gido pasakojimų apie eksponatus, kurie pasakoja apie Lietuvos istoriją, pamatėme lėktuvo „Litaunica“ nuolaužas. Zoologijos sode pamatėme neregėtų iki šiol gyvūnų“. (Sebastian, Agnieška, Modest, 6 kl.)

„Pirmą kartą buvome Karo muziejuje, mums  patiko gido pasakojimas apie muziejuje sukauptus eksponatus. Vaiščiodamos zoologijos sodo takeliais  stebėjome gyvūnus“. (Dorota, Elena, 8 kl.)

„Karo muziejuje man labiausiai patiko gido charizma ir jo pasakojimai. Patiko aibė įvairių eksponatų, tokių kaip: šarvai, kalavijai, šautuvai, skydai. Zoologijos sode buvo smagu tai , kad mums leido patiems spręsti, kur eiti ir ką apžiūrinėti“. (Pavel IG kl.)



Mums labai džiugu, kad ekskursija pavyko ir mokiniai laimingi ir pilni įspūdžių grįžo į namus.

Narėčiau padėkoti savo kolegėms – Malgožatai Milevskai, Jelenai Žuravskai, Edytai Basiul bei Karolio ir Paulinos mamai Teresai Jankelevič už mokinių priežiūrą išvykos metu.

Ekskursijos organizatorė Irena Kropienė.

2018-06-02

Anykščiai – Lajų takas

Birželio 1 dieną M. Balinskio gimnazijos mokiniai aplankė Anykščius. Jie dar vadinami Šventosios upės miestu. Ne viena legenda apie šį miestą ir jo apylinkes sudėta, bet ir be legendų ir pasakojimų Anykščiai – ypatinga vieta. Norint pabėgti nuo miesto šurmulio, įkvėpti gryno oro gurkšnį ir nusiraminti, net dvasią pagydyti galima būtent čia. Vienas iš nuostabių lankytinų objektų – medžių viršūnėmis vinguriuojantis Medžių lajų takas – vienintelis toks ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje! Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kyla iki 21 metro aukščio ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais. Visai šalia – Puntukas – antras pagal dydį ir labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje. Priešistorinio laikotarpio liudininkas Puntukas dunkso 6 km į pietus nuo Anykščių, Šventosios kairiajame krante, Anykščių šilelio landšaftiniame draustinyje. Keliaudami pro Anykščius, mokiniai užsuko į Niūronis ir čia įsikūrusį unikalų „Arklio“ muziejų. Apžiūrėjo senovinius žemės dirbimo padargus. Išvydo senuose klojimuose saugomas ir jau beveik egzotinėmis tapusias transporto priemones: vežimus, bričkas, lineikas ir fajetonus. Garbingoji muziejaus karalienė – pašto karieta, nukeliavusi nuo Sankt Peterburgo iki Krokuvos! Mokiniai aplankė ir rašytojo Jono Biliūno kapą su paminklu „Laimės žiburys”, pabuvojo prie poeto ir vyskupo Antano Baranausko paminklo, aplankė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią.



Geografijos mokytoja Alicija Bobin

2018-05-31

Šiais mokslo metais mūsų gimnazija dalyvauja Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės remiame projekte „Kurkime ateitį drauge“. Projekto tikslas: skatinti bendradarbiavimą, toleranciją bei norą pažinti kitas tautas ir kultūras, suteikiant galimybę dalyvauti bendroje kultūrinėje, edukacinėje veikloje.


Gegužės 30 d. mūsų gimnazijos 7-8 klasės mokiniai bei projekto partneriai Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazija ir Šalčininkų r. Eišiškių gimnazija susitiko I projekto renginyje „Susipažinkime“.

Soc. pedagogė Aleksandra Godovščikova

2018-05-28

Penktos klasės mokiniai, vadovaujami savo auklėtojos Alicijos Bobin, surengė šiandien pasakišką šventę būsimiems pirmokams. Gimnazijoje svečiavosi Jašiūnų vaikų darželio auklėtiniai. Čia jie galėjo pamatyti penktokų vaidinamą pasaką apie pasakas, pasivaikščioti gimnazijos koridoriais, užsukti į klases, pabendrauti su pradinukais, kartu pažaisti ir padainuoti.


Lucija Mickevič-Ozarovska

2018-05-28

Akcija „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“

Š.m. gegužės mėnesį psichologė Oksana Rympo gimnazijoje organizavo akciją „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“. Akcijos tikslas – atkreipti gimnazijos bendruomenės dėmesį į pasitaikantį smurtą, nukreiptą prieš silpniausią visuomenės grandį – vaikus, skatinti gimnazijos bendruomenės aktyvumą, kuriant aplinką be smurto ir patyčių bei ugdyti mokinių iniciatyvumą ir kūrybiškumą.

Akcijos metu pradinių klasių mokiniams ir iki/priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams psichologė vedė užsiėmimus: „Visi esame verti pagarbos“, „Kaip pasakyti „NE!“ „Kiekvienas yra kitoks“, „Kiekvienas yra išskirtinis“, „Šeima – didžiausias lobis“. 1 ir 2 klasių mokiniams organizavo piešimą kraidelėmis ant asfalto „Už laimingą vaikystę!“, kuris labai pradžiugino pradinukus. Piešiniai prie gimnazijos puikiai pailiustravo, kokios vaikystės trokšta kiekvienas vaikas, kas jiems yra svarbiausia ir brangiausia.

Tam, kad atkreiptų tėvų dėmesį į netinkamą tėvų auklėjimą, vyresnių klasių mokiniai kartu su dailės mokytoja Lubove Fedotova ir psichologe parengė kūrybinius darbus „Vaikai kaip trapios gėlės“ ir „Laimingos šeimos saulė“. Taip pat surengė piešinių parodą „Pasaulis vaikų akimis“ ir „Svajonių“ laivelių plukdymą. Su kūno kultūros mokytojais Jelena Žuravska ir Alvydu Balkė mokiniai plaukė baidarėmis vadovaudamiesi šūkiu „Sunkumus įveikime kartu!“. Mokiniai norėjo parodyti, kad ir plaukimo sunkumus ir problemas šeimoje įmanoma įveikti, jeigu bendradarbiaujama ir kartu ieškomas visiems palankus sprendimas.


Vaikai – tai gražiausios pasaulio gėlės, kurios kasdien besiskleisdamos auga ir gražėja. Tai gėlės, kurios auga taip, kaip jas prižiūri. Todėl tėvai turėtų vaikus gerbti, besąlygiškai mylėti, saugoti ir mokyti.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2018-05-26

Gegužės 23 dieną mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Šalčininkų rajono mokyklų žaidynių lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybose. Mergaitės užėmė 8-tą vietą, o berniukai 5-tą. Deivid Marcinkevič 1000 metrų bėgimo rungtyje garbingai iškovojo 1-mą vietą.



Jelena Žuravska

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >