Get Adobe Flash player

Kontaktai

               

  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas:jaszuny@centras.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

    • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   19 

2016-05-20

Apdovanoti gabiausi rajono moksleiviai

Š. m. gegužės 19 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vyko talentingų Šalčininkų rajono moksleivių pagerbimo šventė. Jos metu buvo apdovanoti 2015-2016 metų Šalčininkų rajono olimpiadų laimėtojai.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus specialistai, rajono gimnazijų vadovai, mokiniai ir jų mokytojai.

2015/2016 metais Šalčininkų rajone įvyko 15 įvairių mokomųjų dalykų olimpiadų, kuriose dalyvavo 306 mokiniai iš 15 gimnazijų. Renginio metu buvo įteikti 110 olimpiadų medalių, iš jų I vietos – 34, II – 39 bei III – 37 nugalėtojams.

Daugiausiai medalių, net penkis, olimpiadose yra pelnęs Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos mokinys Rafal Sobolevskij. Puikias žinias taip pat pademonstravo Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos mokinė Monika Gornostajūtė, net 4 kartus tapusi I-osios vietos laimėtoja, bei Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos mokinė Sabina Butrimovič, apdovanota trimis I -osios vietos medaliais.

Po 4 medalius laimėjo trys mokiniai: Jovita Mackevič (Dieveniškių A. Mickevičiaus gimnazija), Olgerd Duchnevič (Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija), Edgar Kaziukonis (Eišiškių S. Rapolionio gimnazija).

Po 3 medalius laimėjo penki mokiniai: Saulius Andrukonis (Eišiškių gimnazija), Sabina Zdanovič (Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija), Katažina Lašakevičiūtė (Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija), Alina Turkot (Jašiūnų M. Balinskio gimnazija), Daniela Voicinovič (Jašiūnų M. Balinskio gimnazija).

Po 2 medalius buvo įteikta septyniems mokiniams: Danieliui Bogdevičiui (Eišiškių gimnazija), Danieliui Rogoža (Eišiškių gimnazija), Marijai Gigevič (Jašiūnų M. Balinskio gimnazija), Patricijai Žinis (Jašiūnų „Aušros“ gimnazija), Denisui Krupičiovičiui (Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija), Gabrielei Gerasimovič (Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija), Arturui Stankevičiui (Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio gimnazija).


Šaltinis: salcininkai.lt | Paskelbta 2016-05-20

2016-05-17

Vyko lenkų kalbos taisyklingo rašymo diktantas

Minint Henriko Senkevičiaus metus, šiandien 37 lenkų mokyklos mokiniai savo žinias išbandė lenkų kalbos rašybos konkurse. Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyriaus organizuojamo konkurso tikslas yra išrinkti geriausiai rašančius mokinius bei atkreipti dėmesį į būtinybę išlaikyti rašybos įgūdžius. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje susirinkusius 11 mokyklų mokinius pasitiko Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič, kuri pasidžiaugė už mokinių išreikštą norą dalyvauti konkurse bei palinkėjo gerų diktanto rezultatų. Su konkurso nuostatais moksleivius supažindino vertinimo komisijos pirmininkė, Jano Sniadeckio gimnazijos mokytoja ekspertė Lilija Kutyš. Komisiją sudarė lenkų kalbos mokytojos Edita Jaselionis ir vyresnioji mokytoja Kristina Turkot. Mokinių darbai buvo užkoduoti, kas leido objektyviai įvertinti mokinių darbus. Konkurso dalyviai buvo padalinti į dvi amžiaus grupes: 5-6 ir 7-8 klasių. Jaunesnių klasių mokiniai rašė diktantą pagal H. Senkevičiaus romano „Dykumose ir giriose“ fragmentą, o vyresnių klasių mokiniai – pagal novelės „Švyturys“ ištrauką. Kol komisija tikrino darbus, konkurso dalyviai žiūrėjo filmą apie žymų romanų rašytoją, Nobelio premijos laureatą H. Senkevičių, o vėliau atėjo ilgai laukta akimirka – rezultatų paskelbimas. Į konkurso dalyvius kreipėsi Šalčininkų rajono savivaldybės meras, Lietuvos lenkų sąjungos Šalčininkų skyriaus pirmininkas Zdzislav Palevič.

– Svarbu yra patikrinti savo žinias su kitų žiniomis, taip pat svarbu yra tai, kad kiekvienas dalyvis lieka ne tik su konkurso diplomu, bet ir puikia patirtimi, kuri neabejotinai, pravers jam tiek studijose, tiek ir gyvenime. Neslėpsiu, kad siekiant Jus paskatinti dar labiau domėtis lenkų kalba, paruošėme dovanas, tarp jų ir planšetes pirmų vietų nugalėtojams. Taisyklingai rašyti visada buvo sunku, bet tas, kas taisyklingai rašo, tas teisingai mąsto. To Jums nuoširdžiai linkiu, - kalbėjo Šalčininkų rajono savivaldybės meras, LLS Šalčininkų skyriaus pirmininkas Zdzislav Palevič.

Geriausias rašybos žinias jaunesniųjų mokinių grupėje pademonstravo Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos mokinė Julietta Kropaitė. II vietą užėmė Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokinys Emil Baranovski, III vietą –Butrimonių Anos Krepštul gimnazijos mokinė Joana Voitkevič. Vyresniųjų klasių grupėje geriausią rezultatą pelnė Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos atstovė Paulina Pieško. II vietą užėmė Šalčininkų Jano. Sniadeckio gimnazijos mokinė Katažyna Lichtorovič, III vietą – tos pačios mokyklos atstovė Eliza Rybak.


Kiekvienas konkursas vieniems baigiasi didžiuliu pergalės džiaugsmu, kitiems karčiu pralaimėjimu. Tačiau visuomet yra galimybė tobulinti žinias ir dalyvauti ateinančiuose konkursuose.

Šaltinis: salcininkai.lt | Paskelbta 2016-05-17

2016-05-16

Šventė mamytėms

Minint Motinos dieną, atiduodame visą savo dėmesį tik joms, kaip jos atidavė save augindamos vaikus ir besirūpindamos šeimos gerove.

Tai graži pavasario šventė, kai pagerbiamas moteriškas motinystės pradas. Simbolinė šios dienos data – švenčiant pavasarį atgyja žemė, kuri išaugina derlių, taip ir mamos augina vaikus, puoselėja šeimos židinį. Gegužės 13 dieną šventiškai papuoštoje mokyklos salėje rinkosi mokinių mamytės. Vaikai joms dovanojo gražiausius žodžius ir savo paruoštus pasirodymus. Nuotaikingus šokius atliko pradinių klasių mokiniai. Gyvai, įtaigiai eilėmis ir dainelėmis mamas sveikino vyresnieji moksleiviai. Visi džiaugėsi, kad mamos šiandien gražios, kad jų širdys pilnos gerumo. Linkėjo, kad būtų mažiau rūpesčių, užtektų gėrio, kantrybės, džiaugsmo ir vilties. Dainos posmais joms siuntė savo meilę.


Lucija Mickevič-Ozarovska


2016-05-12

Jaunųjų dailininkų pleneras

Gražią ir saulėtą gegužės 11 dieną mūsų gimnazijos 5-9 klasių moksleiviai dalyvavo plenere “Bžostovskio dvaro istorija”. Pirma 26 vaikai kartu su dailės mokytoja aplankė Turgelių P. K. Bžostovskio gimnazijoje esantį muziejų. Čia jie pamatė senovinius Turgelių gyventojų apyvokos daiktus. Po muziejaus visi kartu išvyko į Paulavos Respubliką, į plenerą, kuriame dalyvavo 5 gimnazijų moksleiviai. Patogiai įsitaisę vaikai pradėjo kūrybinį darbą. Vieni tapė gamtą, kiti Paulavos Respublikos pilių griuvėsius. Vaikai naudojo pieštukus, guašą ir kreideles. Visi dirbo noriai, todėl laikas bėgo labai greitai. Tuo metu, susirinkę mokytojai kūreno laužą. Pasibaigus plenero darbams, vaikai susirinko prie laužo. Kepė bulves ir dešreles. Mokiniai gardžiai valgė iškeptus skanėstus, grojo gitara ir mėgavosi gamta bei kartu praleistomis akimirkomis.


Dailės mokytoja Liubovė Fedotova

2016-05-03

Balinskių palikuonis svečiuojasi Šalčininkų rajone

Šiomis dienomis Šalčininkų rajone svečiuojasi Džonas Aleksandras Soltanas (John Alexandr Soltan) – Ježio Karolio Soltano sūnus, Anos Soltan iš Balinskių anūkas. Šiuo metu jis gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jašiūnuose lankosi pirmąjį kartą. 1974 metai keliavau po Europą, tačiau tuomet Lietuvos nepasiekiau. Be galo džiaugiuosi matydamas renovuotus mano protėvių rūmus, už tai esu be galo dėkingas Savivaldybės vadovams. Sekmadienį lankiausi rūmuose praėjusiame koncerte, esu laimingas, kad rūmai funkcionuoja, prieinami turistams, čia vyksta įvairūs renginiai, - sako Džonas Aleksandras Soltanas.Į klausimą, ką ji jaučia vaikščiodamas savo protėvių pėdsakais, buvusių Jašiūnų savininkų įpėdinis pripažįsta, kad yra labai susijaudinęs.

Užaugau matydamas dvaro, parko, Jašiūnų nuotraukas. Žinojau, iš kur kyla mano šaknys ir sekiau rūmų istoriją, todėl džiaugiuosi, kad rūmai atgimsta. Tikiuosi, kad Jašiūnuose apsilankys ir mano šeima. Kas žino, gal čia iškelsime dukters vestuves, - juokaudamas sako Džonas Aleksandras Soltanas. Džonas Aleksandras Soltanas turi tris vaikus ir yra vienas iš trijų vyno pervežimo įmonės savininkų. Lankydamasis Šalčininkų rajone Balinskių palikuonis lankėsi M. Balinskio (proproprosenelis) gimnazijoje, Vagnerių (prosenelės giminaičiai) rūmus, Šalčininkų kapines, šv. Onos bažnyčią Jašiūnuose (įsteigtą jo močiutės), susitiko su Šalčininkų rajono savivaldybės vadovais.


Šaltinis: salcininkai.lt | Paskelbta 2016-05-03

2016-04-22

Drąsiausi, stipriausi, vikriausi

Š. m. 2016-04-21 Butrimonyse vyko Šalčininkų rajono pradinukų "Drąsūs, stiprūs, vikrūs" varžybos. Dalyvavo 8 mokyklų mokiniai. Varžybų organizatoriai bei kūno kultūros mokytojai įvairiais būdais skatina vaikų sveiką gyvenimo būdą, ugdo veržlumą ir ryžtą, o rungtynės parodė, kurie mokiniai greičiau sugeba įveikti kliūtis bei varžovus. Visi dalyviai labai stengėsi, drąsiai kovėsi, bet stipriausi, vikriausi ir greičiausi buvo mūsų, M. Balinskio gimnazijos, pradinukai. Nugalėję visus pasiekė pergalę. Mūsų gimnazijos moksleiviai buvo apdovanoti pirmosios vietos medaliais bei taure.


2016-04-13

Ketvirtos klasės mokinių laimėjimai

Jau antrus metus iš eilės Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazija organizuoja rajoninį lenkų kalbos konkursą 4 klasių mokiniams. Šiais metais kovo 10 dieną 18 geriausių lenkų kalbos žinovų iš viso rajono rungtyniavo tarpusavy atlikinėdami gramatines užduotis. Konkursą laimėjo mažiausiai klaidų padarę ketvirtokai. Mūsų gimnazijos moksleivė Dominika Baranovska pelnė garbingą antrą vietą, ketvirtokas Kamil Adrian Grigorovič užėmė trečią.

Kovo 22 dieną Eišiškių gimnazijoje vyko jaunųjų matematikų olimpiada, kurioje dalyvavo net 33 ketvirtokai iš įvairių rajono mokyklų. Mokiniai turėjo išspręsti 10 uždavinių. Ir šį kartą mūsų gimnazijos moksleiviai puikiai sugebėjo įveikti kliūtis bei laimėti prizines vietas. Kamil Adrian Grigorovič užėmė antrą vietą, trečią vietą pelnė Augustin Ozarovski.

Šios pergalės yra kruopštaus, sistemingo ir stropaus vaikų ir mokytojos Reginos Žilinskos darbo vaisius. Dėkojame ir mokytojai, ir mokiniams už gražius rezultatus atstovaujant M. Balinskio gimnazijai. Linkime visokeriopos sėkmės ateityje.

2016-03-23

Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokiniai - Lietuvos mokinių sporto žaidynių futbolo 5x5 varžybų vicečempionai

2015-2016 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų berniukų  futbolo 5x5 finalinės varžybos vyko Babtų gimnazijoje (Kauno rajonas). Zoninėse varžybose dalyvavo 27 komandos, teisę dalyvauti finalinėse varžybose iškovojo Kauno, Šalčininkų, Kėdainių ir Jurbarko rajonų bendrojo ugdymo mokyklų komandos. Šalčininkų rajonui atstovavo Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokiniai (mokytojas Alvydas Balkė).

Nugalėję Josvainių gimnazijos komandą (Kėdainių r.) rezultatu 4:1 ir Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos (Jurbarko r.) komandą rezultatu 6:1 Jašiūnų komanda rezultatu 4:1 pralaimėjo tik šeimininkams - Babtų gimnazijai (Kauno r.) ir užėmė garbingąją II vietą.


Šaltinis: salcininkai.lt Paskelbta 2016-03-21

2016-03-23

Tarptautinis krepšinio turnyras „POLBASKET 2016

Kovo 15-16 d. Pultusko m. (Lenkija) vyko VII tarptautinis krepšinio turnyras „POLBASKET 2016“, kuriame dalyvavo ir Šalčininkų rajono berniukų krepšinio komanda, iškovojusi garbingą II vietą. Komandą sudarė 2000 metai gimę Šalčininkų J. Sniadeckio, Eišiškių ir Jašiūnų M. Balinskio gimnazijų mokiniai. Jiems vadovavo Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokytojas A. Balkė.Turnyre dalyvavo 6 komandos iš Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos. Rajono krepšininkai sėkmingai pasirodė turnyre - užėmė II vieta praleidę į prieki tik „Sokol –Grodno“ (Baltarusija) krepšininkus.

Šaltinis: salcininkai.lt Paskelbta 2016-03-21


2016-03-16

Š.m. kovo 15d. mūsų gimnazijos 3G –4G mokinės aplankė savo mažuosius draugus – Jašiūnų lopšelio-darželio Žilvitis vaikučius. Darželinukai noriai įsijungė – suklusę klausėsi pasakų, aktyviai žaidė ir bendravo su vyresniais vaikais. Nuoširdžiai ir linksmai besišnekučiuojant, laikas prabėgo nepastebimai.


Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova

2016-03-10

Integruotas užsiėmimas „Pajauskime pavasarį“

Kovas – pirmasis pavasario mėnuo. Visi yra ištroškę saulės, šilumos ir žaidimų lauke. Tam, kad priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai suprastų, jog pavasaris tikrai ateina ir netrūkus pradės busti visa gamta, gimnazijos logopedė I. Boguševič-Vlasova ir psichologė O. Rympo kovo 10 d. pravedė integruotą užsiėmimą „Pajauskime pavasarį“. Šio užsiėmimo tikslai – įtvirtinti taisyklingą šnypščiajamųjų, švilpiamųjų priebalsių eilės tarimą žaidžiant, lavinti regimąjį ir girdimąjį suvokimą, mąstymą, dėmesio koncentraciją bei mokyti mandagiai dirbti porose.

Užsiėmimo metu vaikai klausėsi logopedės I. Boguševič-Vlasovos pasakojimo „Kaip liežuvėlis ieškojo pavasario“, galėjo būti pavasariniu vėjeliu, kuris švelniai judino žolę, „vaikščiojo“ po pievą ir tarė joje besislepiančių gyvūnėlių garsus. Toks pasivaikščiojimas vaikams sukėlė daug džiaugsmo ir kartu priminė, kokia nuostabi yra gamta. Vaikai bandė nustatyti, ar skaitomi teiginiai apibūdina pavasario reiškinius, užbaiginėjo logopedės skaitomus eilėraščius, ieškojo skirtumų tarp psichologės pateiktų paveikslėlių bei klasifikavo gyvūnus ir gamtą vaizduojančius piešinius.

Tam, kad vaikai labiau suprastų, kokie pasikeitimai vyksta gamtoje, ateinant pavasariui,  psichologė O. Rympo pasiūlė vaikams įvairių garsų pagalba (pagalbinių priemonių ir savo balsu) pademonstruoti atsirandančius reiškinius. Pavasaris tai stebuklų metas – pasirodo besišypsanti ir visiems šilumą dalinanti saulė, pradeda iš sėklų dygti įvairios žolelės, atskrenda paukščiai, čiurlena upelis ir pučia švelnus vėjas. Vienu iš šių reiškinių galėjo tapti kiekvienas vaikas. Vėliau vienu metu suskambėjus visiems garsams, atrodė, kad atėjo tikras pavasaris į priešmokyklinio ugdymo grupes.

Užsiėmimo pabaigoje vaikams buvo pasiūlyta patogiai atsigulti arba atsisėsti ir pasiklausyti relaksacinės muzikos „Pasivaikščiojimas po mišką“. Paukščių balsai, vėjas ir medžių ošimas ramino kūną, skatino vaizduotę ir kėlė mintį, jog pamažu ateina pavasaris, kuris neša su savimi ramybę, džiaugsmą ir viltį.Nuoširdžiai dėkojame priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtiniams ir jų auklėtojoms Halinai Nikipirovič ir Andželai Jaskiv už aktyvų dalyvavimą ir malonias akimirkas.

Gimnazijos psichologė O. Rympo, logopedė I. Boguševič-Vlasova

2016-03-04

Gimnazijos futbolo rinktinės pergalės

Šių metų vasario 19 dieną M. Balinskio gimnazijos berniukų (gim.2002, 2003 metais) komanda dalyvavo Lietuvos kaimo mokyklų fulbolo 5X5 zoninėse žaidynėse, jos buvo žaistos Šalčininkų raj. Šalčininkėlių kaime. Gimnazijos komanda iškovojo I-mą vietą ir pateko į tarpzonines varžybas, kurios kovo 4 dieną vyko Ukmergės sporto centre. Čia komanda laimėjo garbingą I-mą vietą, taip užtikrino sau kelią į didįjį finalą, kuris vyks Šilalėje. Sveikiname žaidėjus, futbolo aistruolius bei komandos trenerį mokytoją A. Balkę. Linkime sėkmės finalinėse žaidynėse.


2016-02-14

Rajoninės matematikos olimpiados rezultatai

Vasario 10 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vyko rajoninė 9-12 klasių matematikos olimpiada.

Dvyliktų klasių grupėje III vietą užėmė mūsų gimnazijos IVG klasės mokinę Daniela Voicinovič. 

Mokinė ruošė matematikos mokytoja Janina Buiko. Sveikiname ir linkime sėkmės.


2016-02-09

Dainių dialogai Vilnijos krašte

„Kai neturi ką mylėt, myli tai, ką turi.
Tuomet rašai ilgas dainas ir tikiesi, kad ji
išklausys ir pagirs, gal net supras,
leis tau neužsimerkt, netylėt...“

Tai Gyčio Ambrozevičiaus dainos ištrauka, kuri skatina neužsiskleisti savyje... ne tylėti, o kurti, būti atviriems pasauliui.

Vasario 8 dieną mūsų gimnazijoje apsilankę svečiai kalbėjo apie bardiškąją kultūrą, apie poeziją, repą... Projekto „Dainių dialogai Vilnijos krašte” sumanytojas literatas Juozas Žitkauskas atvyko kartu su bardu Gyčiu Ambrazevičiumi, poetu Ernestu Noreika, kad kalbėtų ir gimnazistus supažindintų su jaunaisiais kūrėjais. Į šią neįprastą pamoką atėjo vyresniųjų klasių mokiniai. Juozas Žitkauskas akcentavo, kad "klausančiųjų skaičius nesvarbu, svarbiausia – susitikimo kokybė, kad mus išgirstų ir suprastų.“  Salėje skambėjo gitaros stygos, dainos, eilėraščiai. Mūsų gimnazijos moksleiviai Tomaš Pieško ir Erik Podolski taip pat prisijungė ir atliko muzikinius kūrinius gitara bei fortepijonu. Renginio valanda prabėgo greitai, troškome dar klausytis ir ploti. Norėtųsi, kad panašūs dialogai su menininkais taptų gimnazijos tradicija. Muzikos mokytoja Česlava Nakrevič padėkojo svečiams ir palinkėjo būti išgirstiems.


Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >