Get Adobe Flash player

Kontaktai

               

  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas




            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  



  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   21 

2016-12-19

Integruotas užsiėmimas „Šventinės žiemos akimirkos“

Gruodžio 15 d. gimnazijos logopedė I. Boguševič-Vlasova ir psichologė O. Rympo pravedė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams užsiėmimą „Šventinės žiemos akimirkos“. Užsiėmimo tikslai - lavinti artikuliacinį aparatą, įtvirtinti garsinę žodžių analizę-sintezę, lavinti vaikų mąstymą ir dėmesio koncentraciją, tobulinti orientavimo erdvėje sąvokas bei skatinti vaikų pasitikėjimą savimi.

Užsiėmimo pradžioje priešmokyklinukai klausėsi logopedės skaitomos pasakos, kaip Liežuvėlių šeima ruošėsi Šv. Kalėdoms. Skaitymo metu vaikai atlikinėjo burnos ir liežuvėlio pratimus ir tokiu būdu skaičiavo eglutės šakas, darė žaisliukus, maišė ir kepė pyragą, lipdė bandeles su įvairiais įdarais ir kt. Po to vaikai spėdavo psichologės minamas mįsles. Kiekvienas stengėsi pateikti teisingą atsakymą. Tačiau paskutinį mįslės sprendimą reikėjo ne tik pateikti žodžiu, bet ir sudėti sprendimą vaizduojantį sukarpytą piešinį. Atrodo paprasta? Bet sudėti reikėjo ne rankomis, o šiaudeliu, įtraukiant į jį orą. Toks neįprastas būdas vaikus sudomino, todėl jie greitai įsitraukė į darbą.

Vėliau logopedė pasiūlė žaidimus, kurių metu priešmokyklinukai sugalvodavo sakinius apie žiemą, skaičiavo žodžius. Taip pat iš Kalėdų senelio maišo traukė žaislus ir suplodami delnais skaičiavo skiemenis žaislo pavadinime. Vaikams tai atrodė labai smagu. Už savo pastangas kiekvienas gavo minkštas plunksneles, į kurias vėliau tarsi žiemos vėjas pūsdavo iš įvairių pusių. Po atpalaiduojančio pratimo su plunksneliais psichologė išdalino kiekvienam vaikui neįprastą snaigę – su raidele ir skaičiumi. Psichologei sakant tam tikrą raidę ir skaičių, priešmokyklinukai po vieną prieidavo prie lentos. Tuomet buvo nurodoma snaigės padėtis (dešinėje-kairėje, viršuje-apačioje) ir vaikai prikabindavo savo snaigę ant tinkamos juostelės. Pasibaigus užduočiai lentoje iš juostelių ir snaigių atsirado dovanos vaizdas. Užsiėmimo pabaigoje priešmokyklinukai, auklėtoja, logopedė ir psichologė atsistojo į bendrą ratą. Skambant muzikai visi gestais pavaizdavo jos turinį. Tuomet palinkėjo vienas kitam gerų artėjančių švenčių ir perdavė šiltą gerumo kibirkštį.


Nuoširdžiai dėkojame priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtiniams ir jų auklėtojoms Halinai Nikipirovič ir Andželai Jaskiv už aktyvų dalyvavimą ir malonias akimirkas.

Gimnazijos psichologė O. Rympo, logopedė I. Boguševič-Vlasova

2016-12-17

Stebint besiartinančias Kalėdas

Gyvename pašėlusiu tempu. Kartais net regisi, kad laikrodžiai rodo tik sekundes, kalendoriai – tik valandas, o Kalėdos – veik vienintelė galimybė visiems sustoti, atsipūsti, nurimti, pamąstyti apie tai, ką darėme, darome ir darysime. Kai naktys dar tamsios ir ilgos, kai už lango nusidriekia bespalviai toliai, kai sniegas pavirsta drumzlina pilkšvuma, o metai eina į pabaigą - visi norime praskaidrinti savo nuotaiką ir švenčių laukimą. Adventas kaip tik labai tinkamas metas pagražinti savo sielą ir aplinką, kurioje gyvename, dirbame, mokomės – kurioje nuolat esame. Štai po truputį tarsi iš pasalų viename lange atsiranda viena snaigė, po jos antra, trečia. Kitame lange suspindi spalvotos girliandos, trečiame išdygsta baltos eglės. Ir netrukus gimnazijos koridoriai ir klasės pasipuošia įvairiomis dekoracijomis, pasiruošia šventėms. Pradinukai piešia Kalėdų Senelius, rašo jiems laiškus, rengia šventines rankdarbių parodėles. Jų mokytojos puošia eglutes ir traukia iš pagamintų kalėdinių batukų dovaneles dalindamos jas visiems savo auklėtiniams. Mokyklos darbuotojai atneša kvepiančias eglutes, kurias netrukus mokiniai papuošia. Vyresniųjų klasių mokytojai ir mokiniai irgi nesnaudžia: kerpa briedžius ir elnius, klijuoja snaiges, neša eglišakius į klases. Ir štai ant palangių puikuojasi spalvoti žibintai, šviestuvai ir lempos spindi blizgiomis dekoracijomis, langai apsnigti baltomis snaigėmis.


Įėjus į mokyklą visų žvilgsnį patraukia vaikų bei jų tėvelių rankomis padarytos eglutės. Kiekvienas prieina arčiau, apžiūri, pačiupinėja, pagiria jaunuosius menininkus, nusišypso. O darbai iš tiesų nuostabūs. Abejojantiems savo sugebėjimais ir manantiems, kad rankų darbo dekoracijas gali daryti tik menininkai, verta  pažvelgti į vaikus ir į tuos stebuklus, kuriuos jie sukuria. Įvairių spalvų skiautės, nėrinių juostelės polistirolas, siūlai, popierius, kankorėžiai, kavos pupelės, kriauklės, blizgūs kaspinėliai, karoliukai, džiovinti vaisiai ir netgi prieskoniai – iš viso to galima surėdyti eglutę. Visos skarotosios yra skirtos ne tik džiuginti čia besimokančius ir dirbančius, jos turi ir gilesnę prasmę, tai puikus būdas prieš šventes pasidalinti geromis emocijomis, suartėti, galiausiai – atskleisti savo kūrybiškumą. Labai malonu, kad gimnazijoje yra iniciatoriai, sugebantys įskiepyti norą kurti, įžiebti gerumo šviesą. Puiku ir tai, kad mažučiai, veik neįvardijami dalykai – vienas kitas žvilgsnis, draugiškas šypsnis – reiškia kur kas daugiau. Juk iš tokių šviesos trupinių ir susideda Kalėdos... Lai jos visiems būna jaukios ir džiaugsmingos!

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-12-16

Prezentacinis darbas „Mes – superherojai“

XXI amžius – naujųjų technologijų amžius. Nė vienas žmogus negali įsivaizduoti savo gyvenimo be naujųjų technologijų išradimų tokių kaip: kompiuteris, mobilusis telefonas. Taipogi, šiais laikais neįsivaizduojamas gyvenimas be užsienio kalbų nemokėjimo, kuris suteikia galimybę bendrauti su pasauliu, naudotis reikalinga informacija.

Užsienio kalbų mokėjimo svarbą supranta ir mūsų gimnazijos moksleiviai. Septintos klasės mokiniai paruošė įdomią prezentaciją tema „Mes – superherojai“. Superherojus – išgalvotas personažas, turintis neeilinių gabumų, kuriais jis vadovaujasi atlikdamas žygdarbius gėrio labui. Moksleiviai įsivaizdavo save superherojais gyvenančiais Lietuvoje. Pasakojo apie savo aprangą, gyvenimo būdą ir kaip jie padeda žmonėms patekusiems į bėdą. Kas gi tie žmonės laukiantys pagalbos? Visų pirmą – tai vieniši žmonės, kuriems reikalinga ne tik finansinė, bet ir moralinė pagalba. Daugiavaikės šeimos, irgi neliko be superherojų dėmesio.


Moksleiviai pristatė savo darbus, įdomiai pasakojo apie savo superherojų žygdarbius. Septintokai ne tik įdomiai ir linksmai praleido laiką, bet patobulino savo anglų kalbos žinias ir informacinių technologijų naudojimosi gabumus.

Anglų kalbos mokytoja  Rozalija Visockienė

2016-11-26

Viešnagė Varšuvoje

Šalčininkų rajonas su Vroclavo draugija Odra-Niemen bendradarbiauja jau nuo 2009 metų. Šios organizacijos tikslas yra padėti tobulinti edukacijos procesus, bendradarbiauti su lenkais, gyvenančiais už Lenkijos ribų, saugoti lenkų kultūros paveldus, organizuoti mokymus pedagogams, dirbantiems lenkų mokyklose Lietuvoje. Susitikimai su Odra-Niemen draugijos nariais dažnai vyksta Šalčininkuose.

Lapkričio 20-22 dienomis atsakomojo vizito į Varšuvą išvyko Šalčininkų, Vilniaus bei Švenčionių rajonų švietimo įstaigų direktoriai, pedagogai bei Šalčininkų rajono savivaldybės atstovai, vadovaujami Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Reginos Markevič. Visi dalyvavo konferencijoje „Lenkų pedagogų iš Lietuvos ir Didžiosios Britanijos pažintiniai vizitai“. Šio projekto koordinatorė Ilona Gosievska nuoširdžiai sveikino visus susirinkusius, reziumavo šių metų draugijos veiklą, iškėlė naujus bendradarbiavimo tikslus.

Mūsų Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos vyresnioji istorijos mokytoja Kristina Karpič konferencijoje papasakojo apie gimnazijos sėkmes, daugkartinius laimėjimus kasmetiniame konkurse „Geriausia mokykla – geriausias mokytojas“, parodė nuotraukas ir sukurtą filmuką apie popamokinę mokyklos veiklą daugiakultūrinėje aplinkoje.

Įdomu buvo išgirsti kaip šveitimo procesas lenkų kalba vyksta Didžiojoje Britanijoje. Apie ten veikiančių šeštadieninių mokyklų, kurias lanko lenkiškų bei mišrių šeimų vaikai, veiklą pasakojo Rafal Savulski ir Katažina Korniak. Šitie jauni pedagogai dirba Southamptono miestelyje ir su dideliu atsidavimu kartu su mokyklą lankančių vaikų tėvais darbuojasi jaunų atžalų labui. Daro viską, kad nauja karta nepamirštų savo kalbos ir kultūros ir kad mokymasis šeštadieninėse mokyklose būtų neįkyrus, organizuoja netradicinius, žaidybinius užsiėmimus.

Konferencijoje mus sužavėjo Vroclavo Neįgaliųjų artistų draugijos „Jesteś-my“ pirmininkės Dorotos Lech pasakojimas apie jos auklėtinių vaidinimus scenoje. Parodytos nuotraukos iš spektaklių bylojo, kad neįgalieji žmonės iš tikrųjų yra labai kūrybiški ir talentingi, savo nuoširdumu ir sunkiu darbu pavergia žiūrovus.

Mums, pedagogams, buvo labai įdomu klausytis Meno akademijos „Promethidion“ steigėjo, žymaus lenkų dailininko Valdemaro Šauero kalbos apie jo rengiamas art-terapijas mokytojams. Apžiūrinėjome mokytojų, neturinčių meninio išsilavimo, darbus, žavėjomės tokiu sumanymu ir net nusprendėme išbandyti šią dailės terapiją.

Psichologas, pedagogų mokymų projektų autorius Robert Martin pasisakė apie daug metų trunkančią bendradarbiavimą su Lietuvos mokytojais, išreiškė viltį, kad ir ateityje šis darbas bus vaisingas ir įdomus visiems.

Po pietų turėjome galimybę susitikti su neseniai pasirodžiusio filmo „Smoleńsk“ režisieriumi Antoniu Krauze bei Mokslinio komiteto Smolensko Konferencijos prezidiumo nariu profesoriumi Kšištofu Vitakovskiu, galėjome išgirsti apie Smolensko katastrofos tyrimus, tyrimų išvadas ir padiskutuoti šiais klausimais.


Kitą vizito Varšuvoje dieną mūsų delegacija išvyko aplankyti Lenkijos prezidento rūmų. Klausėmės apie čia vykstančius istorinę reikšmę turinčius įvykius, grožėjomės puošniomis menėmis. Visi atvykusieji buvo maloniai nustebinti susitikimu su ministru (Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister) Adomu Kviatkovskiu. Ministras pabrėžė, kad Lenkijos valstybės pareiga yra palaikyti ir visokiais būdais padėti lenkiškose mokyklose dirbantiems pedagogams. Be to, ministras padėkojo mokytojams už pasiaukojimą ir sunkų darbą auklėjant jaunas kartas, puoselėjant jų tautinę tapatybę.

Esame dėkingi draugijos Odra-Niemen valdybos pirmininkei Ilonai Gosievskai, kuri per visą viešnagę ypatingai rūpinosi pedagogų grupe ir laukiame naujų susitikimų.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-11-25

Savi stogai

Vėjas išnyksta,
Ramūs vakarai,
Čia savi stogai,
Tai mūsų namai.
Kur žydi jazminai,
Kur medžiai tvirti,
Čia spindi žolynai,
Kraštai čia mieli.
Graži mūsų žemė,
Tėvynė jauki,
Lyg esam po stogu,
Meilės apsupti.
Sėdėdamas ant namo stogo,
Ieškosiu ramybės tyloje
Žiūrėsiu į tolimas žvaigždes,
Ryte jos išnyks visatoje.

(E. Podolskio eilėraštis)

Kodėl teigiama, kad tėvynės dūmas už svetimą ugnį šviesesnis? Atsakymo į šį klausimą IIG klasės mokiniai ieškojo skaitydami poetų Juditos Vaičiūnaitės, Alio Balbieriaus ir Sigito Parulskio eilėraščius apie gimtąją kalbą ir miestą, klausydamiesi lietuvių folkroko grupės „Atalyja“ dainos „Leliumai“, žiūrėdami filmą „Savi stogai“, kuriame galėjo išgirsti poetės J. Vaičiūnaitės eilių ir kartu su filmo herojais palakstyti siauromis Vilniaus gatvėmis. Kur savi stogai, ten ir sava kalba – artima, miela, suprantama. O kalbėti ir susikalbėti galima ne tik žodžiais – apie reikšmingus dalykus prabilti gali ir daiktai, kuriuos regime, liečiame, tyrinėjame. Todėl gavę kūrybinę užduotį: atskleisti sielai artimų kertelių (stogų) reikšmę, moksleiviai pasitelkė į pagalbą mūzas, beje ne tik Kaliopę ir Eratą, bet ir Euterpę ir puolė dirbti prakaitą braukdami... Gerai paplušėję lapkričio 18 dieną surengė kūrybinių darbelių pristatymo popietę. Dešimtokų sukurti eilėaščiai, vaizdeliai, miniatiūros bei dainos ragino atsakyti į rūpimus klausimus:  Ar triukšminga miesto gatvė gali būti poetiška ir romantiška? Ar senoji sodyba gali įkvėpti kurti? Kuo alsuoja gimtųjų namų sienos?

Sienų šiluma mane apgaubs
Tarsi minkštas mėlynas pledas.
Mano artimas manęs neapgaus,
Išsklaidys visas mano bėdas.

(T. Pieško dainos žodžiai)


Mokiniai bandė savo piešiniais, nuotraukomis, filmukais iliustruoti įvairių poetų eilėraščius. Savo darbais paskatino ne tik grožėtis didžiaisiais miestais bet ir kaimo sodybomis, įžvelgti grožį kasdienybėje. Net skambančios gitaros stygos prabilo apie tai, kas mokiniams yra svarbiausia, artimiausia, jaukiausia.

Lietuvių kalbos mokytoja L.Mickevič-Ozarovska

2016-11-18

Susitikimas su darželinukais „Dalinkimės tolerancija“

Tarptautinės tolerancijos dienos proga šeštos klasės mokiniai su savo parengta programa lankėsi Jašiūnų lopšelyje – darželyje „Žilvitis“. Mokiniai mažiems vaikams nesudėtingais žodžiais bandė paaiškinti, jog pasaulyje gyvena daugybė skirtingų žmonių grupių, tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar pažeminimui, kiekvienas galėsime jaustis saugiai.

Tam, kad vaikams buvo labiau suprantama sąvoka „tolerancija“, mokiniai ne tik deklamavo eilėraščius, bet ir suvaidino pasaką „Kłapouszek“. Pasakos pabaigoje kiekvienas darželinukas suprato, jog žmogų reikia vertinti ne pagal jo išvaizdą, bet pagal tai, koks jis yra viduje. Taip pat šeštos klasės mokiniai norėdami palaikyti draugiškus santykius su vaikais, paragino juos suskaičiuoti, iš kiek raidžių susideda žodis „tolerancija“ bei kokius žino žodžius pagal atskirą raidę. Iš pradžių vaikai elgėsi nedrąsiai, bet vėliau pasijuto laisvai supratingų mokinių kompanijoje ir išvardijo daugybę žodžių.


Susitikimo pabaigoje mūsų gimnazijos mokiniai sudainavo dainą „Masz prawo być inny“ ir įteikė kiekvienam vaikui šių metų tolerancijos simbolį – paukštį.

Susitikimo organizatorės psichologė O. Rympo, soc. pedagogė A. Godovščikova

2016-11-18

Povilo Ksavero Bžostovskio metinės

Jašiūnų dvaro sodybos rūmuose lapkričio 17 d. įvyko Šalčininkų rajono gimnazistų komandos Šalčios šaltinis sukurto filmo apie Paulavos respubliką premjera. Kūriniu, laimėjusiu pagrindinį projekto Gyvenu laisvai! apdovanojimą, taip pat žurnalistės Aurelijos Arlauskienės fotografijų paroda buvo pagerbtas Paulavos respublikos įkūrėjo Povilo Ksavero Bžostovskio (1739-1827) atminimas. Tądien minėtos šio iškilaus žmogaus 189-osios mirties metinės. Kadangi nėra galimybės padėti žvakučių ant P. K. Bžostovskio kapo (jis po 1831 metų sukilimo sulygintas su žeme), kasmet žybsinčios atminimo ugnelės paliekamos Paulavos dvarvietėje, Merkinės kaime. Ten, kur prieš kelis šimtus metų gyveno ir kūrė savo laikmetį pralenkusi asmenybė. 



Renginyje dalyvavę Mototourism Rally organizatoriai, taip pat Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos moksleiviai, jų istorijos mokytoja Kristina Karpič džiaugėsi gražiai puoselėjamu P. B. Bžostovskio atminimu.

Aurelija Arlauskienė

Šaltinis: facebook.com Paskelbta 2016-11-17

2016-11-11

Apdovanoti geriausi Šalčininkų rajono pedagogai ir mokyklos

Š. m. lapkričio 8 d. Lenkų kultūros namuose Vilniuje buvo apdovanotos geriausios Lietuvos lenkų mokyklos ir pedagogai. Atranką organizavo ir rezultatus apibendrino Lietuvos lenkų mokyklų draugija „Macierz Szkolna“ vadovaudamasi brandos egzaminų ir stojimo į aukštąsias studijas rezultatais. Šiemet įvyko 22 – asis konkursas „Geriausia mokykla – geriausias mokytojas“. Tarp nugalėtojų – 5 Šalčininkų rajono mokyklos ir 22 mokytojai. Remiantis konkurso nuostatais mokyklos – laureatės apdovanotos keturiose kategorijose – Vilniaus miestas, rajono miestas, Vilniaus rajonas ir Šalčininkų rajonas. Šiemet geriausios mokyklos titulą pelnė: Vilniaus A. Mickevičiaus gimnazija, Nemenčinės K. Parčevskio gimnazija, Nemėžio šv. R. Kalinovskio gimnazija ir Jašiūnų M. Balinskio gimnazija. Verta pažymėti, kad Jašiūnų M. Balinskio gimnazija nugalėtojo vardą pelnę ir praėjusiais metais. Apdovanojimus taip pat gavo Šalčininkų J. Sniadeckio ir Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijos, Pabarės pagrindinė mokykla. Už popamokinį aktyvumą apdovanotos Jašiūnų M. Balinskio ir Eišiškių gimnazijos. Remiantis mokinių egzaminų rezultatais buvo apdovanoti geriausi mokytojai. Tarp geriausių buvo 22 Šalčininkų rajono pedagogai. Tarp jų: Kristina Turkot (lenkų kalbos mokytoja), Janina Buiko (matematikos mokytoja), Janina Meilun (rusų kalbos mokytoja), Ingrita Pavlovskaja (chemijos mokytoja), Alicija Bobin (geografijos mokytoja).



Mokytojus pasveikino ir padėkojo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, vicemerė Jadvyga Sinkevič, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič.

Šaltinis: salcininkai.lt Paskelbta 2016-11-09

2016-11-09

Pasaulinė košės diena

Š. m. spalio 9 d. - Pasaulinė košės diena. Tą progą 0-4 klasių mokiniai su savo klasės vadovais, sveikatos priežiūros specialistė dalyvavo įmonės „Malsena“ organizuojamame projekte, kurio tikslas ugdyti mokinių supratimą apie sveiką gyvenseną bei sveikos mitybos svarbą.


Akcijos metu mokiniai sužinojo, kad valgyti avižinę košę yra sveika, o sportuoti – naudinga. Dėkojame įmonei „Malsena“ už dovanas, dalyviams už aktyvų dalyvavimą.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Olga Matovič

2016-11-08

Akcija „Spalvotas gyvenimas“

Spalio 28 d. mūsų gimnazijos 6 klasės mokiniai dalyvavo akcijoje „Spalvotas gyvenimas“. Mokiniai originaliai ir neįprastu būdu stengėsi nuspalvinti pilką ir niūrų rudenį, aprengiant medžius spalvotais „drabužiais". Akcijos tikslas buvo sušildyti aplinką, pradžiuginti bei maloniai nustebinti praeivius, priminti, kad gyvenimas yra spalvotas, tik reikia mokėti pastebėti tai, ką dažniausiai praleidžiame pro akis. Kiekvienai dienai reikia suteikti šansą, kad ji taptų gražiausia.


Vaikai apvyniojo pasirinkto medžio kamieną ir šakas įvairiaspalviais siūlais. Medžių dekorui nebuvo jokių spalvinių apribojimų. Ši neįprasta veikla suteikė galimybę vaikams ir mokytojams susitikti ir pabendrauti neformalioje aplinkoje bei sukėlė daug teigiamų emocijų.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Olga Matovič

2016-11-07

Pilietinė akcija "Konstitucija gyvai"

Spalio 25 dieną mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Konstitucija gyvai“, skirtoje LR Konstitucijos dienai paminėti.

Per pilietiškumo pamokas II G klasės mokiniai nagrinėjo LR Konstituciją. Siekdami supažindinti susibūrusius aktų salėje su Konstitucijoje deklaruojamomis nuostatomis paruošė pristatymą. Akcijos tikslas buvo priartinti pradinių klasių mokiniams konstitucijos sąvokos supratimą. Pabrėžti, kad konstitucijoje rasime ne tik teises bet ir pareigas valstybei, mokyklai, šeimai. Gimnazistai stengėsi netradiciškai ir suprantamai pristatyti jaunesniems draugams pagrindinio mūsų šalies įstatymo svarbą. Tokiu būdu per pilietinę veiklą auklėti sąmoningus ir atsakingus piliečius.

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Kristina Karpič

2016-10-27

Žingsniuok su kuprine saugiai!!!

Prieš artėjančias mokinių rudens atostogas š. m spalio 23 d. mūsų gimnazijos pradinių klasių mokinius į saugaus eismo valandėlę pakvietė VPK Šalčininkų r. PK atstovės E. Zinevičienė ir O. Tkačenko. Šio apsilankymo tikslas buvo priminti mokiniams apie saugaus elgesio kelyje taisykles ir paskatinti laikytis jų. Pareigūnės pasakojo apie saugaus eismo svarbą, priminė pagrindines saugaus eismo taisykles, kelio ženklus, pabrėžė, kad eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu.



Susitikimo metu mokiniai žiūrėjo mokomojo pobūdžio animacinius filmukus „Policijos bičiulio Amsiaus patarimai“, aptarė matytas situacijas, nuoširdžiai bendravo su policijos pareigūnėmis.

Soc. Pedagogė A. Godovščikova

2016-10-22

Gražus tai darbas – puošti pasaulį

...ir parodys savo spalvotus veidelius tulpės pavasariui... ir stiebsis saulės link... prisodrins orą švelnaus aromato... suteiks nepakartojamo žavesio gimnazijos kiemui... džiugins visų skubančių į klases bei atsitiktinių praeivių akis...



Graži idėja – papuošti mūsų mažąjį pasaulį kilo mokytojai A. Dailidko ir jos iniciatyva visos klasės su auklėtojais kibo į darbą. Per kelias dienas paruošė dirvą, sutvarkė gėlynus, atnešė tulpių svogūnėlius ir juos pasodino prie pagrindinio tako, vedančio į gimnazijos pastatą, prie kryžiaus. Dabar mes kantriai lauksime, kol per visą žiemą gėlės semsis jėgų, daigins ūglius, vėliau kraus žiedus ir pagaliau pagražins kiemą spalvomis ir geromis emocijomis.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-10-20

Integruota lietuvių kalbos, etninės kultūros ir geografijos pamoka.

Kad mokiniai nuosekliai pažintų ir vertintų gyvenamosios vietovės ir visos šalies tradicinę kultūrą geografijos ir lietuvių kalbos mokytojos suorganizavo I G klasei pažintinę – pramoginę ekskursiją į pirmąją Lietuvos sostinę – Kernavę. Rugsėjo 21 dieną gimnazijos moksleiviai aplankė Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato muziejų. Aplankyti Aukuro kalno, Mindaugo sosto, Lizdeikos kalno, Įgulos kalno bei Kriveikiškio piliakalniai. Dar viena ekskursijos metu aplankyta vieta – Dūkštų ąžuolynas. Unikali, nuostabi giria. Pažintis su ąžuolynu prasidėjo nuo pažintinio tako, kurį, beje, kaip ir patį ąžuolyną, saugo mediniai dievai.



Mokiniai puikiai praleido laiką, daug išmoko ir sužinojo.

Lietuvių kalbos mokytoja Aleksandra Čimborienė

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >