Get Adobe Flash player

Kontaktai

               

  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas:jaszuny@centras.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

    • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   18 

2016-02-09

100 dienų iki egzaminų

60-tosios laidos abiturientai sulaukė tradicinio Šimtadienio. Ši smagiausia mokyklinė šventė jiems buvo tarsi stotelė, kurioje, trumpai stabtelėjus, pradėtas skaičiuoti iki brandos egzaminų liekantis laikas. Šurmulys salėje, jaudulys scenos užkulisiuose – tai renginio akimirkos.

Šventę tradiciškai prasidėjo polonezu. Toliau veiksmas vyko simboliniame laive, ant kurio denio jie atsidūrė prieš 12 metų. Per tą laiką įvyko daug pokyčių, keitėsi laivo kapitonai, keitėsi įgulos narių skaičius, keitėsi ir pats laivas.Vaidindama, šokdama ir dainuodama IVG klasė pasakojo, kaip sekėsi gyventi gimnazijoje, kokių nuotykių patyrė per 12 mokslo metų. Parodė sukurtus šmaikščius filmukus apie save, padėkojo pedagogams, gimnazijos administracijai, tėvams. Tėvai didžiuodamiesi stebėjo savo jau suaugusius vaikus, o mokytojai į auklėtinius žvelgė truputį nostalgiškai – juk paskutinieji mėnesiai gimnazijoje visuomet pralekia nepaprastai greitai. Sėkmės jums, abiturientai, tebūna šios dienos jums vaisingos ir turiningos. 


Linkiu mokiniams sėkmingai išlaikyti egzaminus!

IVG auklėtoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-02-08

Rajoninės fizikos olimpiados rezultatai

Š. m. vasario 5 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vyko 64-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados rajono etapas. Olimpiadoje sėkmingai dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai.

10 klasių grupėje II vietą užėmė Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos mokinys Marjan Staniul. Mūsų gimnazijos IIIG klasės mokinys Marek Voicinovič vienuoliktųjų klasių grupėje taip pat laimėjo II vietą.

Mokinius ruošė fizikos mokytojas Robert Pavlovskij. Sveikiname ir linkime sėkmės.


2016-02-06

Lenkų kalbos olimpiada

Šių metų vasario 3-4 dienomis Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijoje vyko Lenkų kalbos olimpiada. Šiais metais ji buvo skirta lenkų rašytojo H. Senkevičiaus 170-osioms gimimo ir 100-osioms mirties metinėms bei poeto S. Barančako 70-osioms gimimo metinėms. Besirungiantys mokiniai atliko testą, rašė kūrybinį darbą - kūrinio interpretaciją, kalbėjo iš anksto pasirinkta literatūros ar lenkų kalbos tema, atsakinėjo į pateiktus klausimus, diskutavo. Dvi dienas vykusioje olimpiadoje laimėjo Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos IIIG klasės mokinė Marija Gigevič (mok. Kristina Turkot), II vietą užėmė Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos IVG klasės mokinė Donata Filipovič (mok. Kristina Turkot). Sveikiname mokines, linkime sėkmės respublikinėje olimpiadoje ir dėkojame mokytojai Kristinai.


2016-01-28

Ekologiško pieno nauda

2016 m. sausio 27 d. vyko pieno programos ,,Žalia laimė“ renginys – paskaita "Ekologiško pieno nauda žmogui“. Vaikai sužinojo apie ekologiškų pieno gaminių naudą, žaidė smagius žaidimus, degustavo ekologiškus pieno produktus.


Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova

2016-01-27

Vyko rajoninė chemijos olimpiada

Š. m. sausio 22 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vyko 54-osios Lietuvos mokinių chemijos rajoninė olimpiada. Olimpiadoje sėkmingai dalyvavo mūsų gimnazijos mokinės. 11 klasių grupėje II vietą užėmė Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos IIIG mokinė Alina Turkot. Mūsų gimnazijos IVG klasės mokinė Daniela Voicinovič dvyliktųjų klasių grupėje laimėjo II vietą. Mokines ruošė chemijos mokytoja Ingrita Pavlovskaja. Sveikiname!


2016-01-27

Interviu su jaunąja gimnazijos dailininke

Tikriausiai daug neatskleistų jaunų talentų slypi ir mūsų gimnazijos „pogrindžiuose“. Manau, pats laikas jiems iš ten ištrūkti į dienos šviesą, pats laikas parodyti gimnazijos bendruomenės perliukus, juk tai, kas gražu ir žavu neturi būti nepastebima, neturi slypėti užkaboriuose. Tai, kas gražu turi būti rodoma. Todėl šį kartą siūlau iš arčiau pasigrožėti II G klasės mokinės Violetos Žilinskos, jaunos dailininkės, darbeliais. Gal ši pirmoji kregždė taps paskatinimu kitiems, gal kitos gimnazijos talentingos asmenybės panorės papasakoti, atskleisti save. Pristatau visiems gimnazijos bendruomenės nariams trumpą interviu su Violeta.


„Meno“ sąvoka plati. Yra daug šios sąvokos interpretacijų. O kas yra menas tavo nuomone?
Violeta: Menas- tai yra būdas išreikšti savo jausmus ir mintis.
Kas tave įkvepia kūrybiniam procesui? Ar tau apskritai reikalingas įkvėpimas?
Violeta: Įkvėpimas visada ateina pats, aš niekados jo neieškau.
Kuo ypatingi tavo darbai? Kokie esminiai jų bruožai?
Violeta: Mano darbai yra ypatingi tuo, kad aš visada ieškau naujų technikų. Visada mėgstu pabandyti ką nors nauja, net jeigu iškart nepavyksta, aš bandau toliau.
Kurį paveikslą laikytum labiausiai pavykusiu?
Violeta: Turbūt labiausiai pavykęs bus tas, kuriame nupiešiau lapę. Prie šio darbo sugaišau nedaug laiko, bet jis labai man patiko, kai pabaigiau jį piešti.
Ar egzistuoja toks dalykas kaip kūrybinės kančios?
Violeta: Man asmeniškai neegzistuoja, galbūt todėl, jog neturėdama įkvėpimo aš tiesiog nieko nekuriu.
Kokia technika tau mėgstamiausia? Kodėl?
Violeta: Turbūt tai akvarelinė grafika, nes kai dažau su akvarele, aš niekada nežinau, į kurią pusę dažai tekės ir todėl šį technika yra įdomiausia, netikėčiausia ir mėgstamiausia.
Ar ateitį planuoji sieti su daile, o galbūt turi ir kitokių pomėgių?
Violeta: Aš net dar negalvoju apie ateitį, nors ir norėčiau ateityje susieti savo darbą su daile, bet nežinau ar pavyks.
Ką norėtum palinkėti kuriantiems paaugliams ir apskritai visai kuriančiai visuomenei?
Violeta: Visiems paaugliams ir kuriančiai visuomenei norėčiau palinkėti daug noro. Juk tik turėdami daug noro piešiame, kuriame, o svariausia - išreiškiame save. Svarbu yra niekada nebijoti naujovių, bandyti tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo neįmanoma.

Dėkoju Violetai už atsakymus.
Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-01-25

Akcija „Kūrybos ir bendradarbiavimo džiaugsmas“

Žiema vaikams suteikia daugybę emocijų ir ilgam palieka nepakartojamus įspūdžius. Tuo tarpu kūryba iš sniego padeda skleistis jų asmenybės kūrybingumui, stiprina pasitikėjimą savo gebėjimais, skatina dirbti komandoje ir džiaugtis darbo rezultatais.

Todėl vos nukritus šalčiams šeštos ir aštuntos klasės mokiniai nutarė kartu su gimnazijos psichologe O. Rympo ir dailės mokytoja L. Fedotova organizuoti akciją „Kūrybos ir bendradarbiavimo džiaugsmas“. Akcijos tikslas – lavinti mokinių kūrybinius gebėjimus, gerinti vaikų emocinę savijautą  ir stiprinti bendradarbiavimo įgūdžius.

Vidiniame mokyklos kieme mokiniai kūrė beždžionę. Kodėl ją? Šie metai yra beždžionės metai ir todėl, kad beždžionė pasižymi tam tikromis geromis savybėmis: draugiškumu, protingumu, intelektualumu, gera vaizduote ir gebėjimu juokauti. Būtent šias savybes, mokinių žodžiais, verta vystyti ir stiprinti savyje.

Kūrybos metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas ne veiklos rezultatui, o procesui, kuris sudarė galimybę drąsiai eksperimentuoti, tyrinėti, atrasti, ir džiaugtis. Mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų, pasididžiavimą kolektyvinio darbo rezultatais ir savo kūrybiniais gebėjimais.

  


Prisiminkime, kad kiekviena diena gali būti kupina staigmenų, geros nuotaikos ir šypsenų. Džiaukimės krentančiu ir nukritusiu sniegu, žaiskime lauke ir stiprinkime draugystės jausmą.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2016-01-21

Viešnagė Pasakų Karalystėje

Sausio 21 dieną mūsų gimnazijoje tvyrojo ypatingą pasakiška atmosfera. Ketvirtos klasės mokytoja Regina Žilinska kartu su auklėtiniais pakvietė visus pasisvečiuoti Pasakų Karalystėje. Į šventę sugūžėjo pradinukai, atvyko savo atžalų metamorfozę pamatyti ir ketvirtokų tėvai, o svarbiausi šią dieną gimnazijos svečiai buvo – seneliai. Tai, visų pirma, jų šventės proga buvo surengtas pasakiškas vaidinimas. Jau renginio pradžioje nuskambėjusi Glorijos ir Danieliaus atlikta daina apie mažąją žvaigždutę sužavėjo žiūrovus ir perkėlė visus į stebuklingą šalį, kurioje pamatėme daug teigiamų ir neigiamų herojų. Vienoje pasakoje miško gyvūnams ir nykštukui nepatiko, jog senoji ragana nesilaiko eismo taisyklių ir keliauja ant šluotos nepaisydama techninių transporto reikalavimų. Kitoje -- išvydome apsukrų vilką, kuris įvairiais būdais bandė apgauti mažus ožiukus, kėsinosi įsibrauti į ožkos namelį, tačiau budrumas ir motinos-ožkos pamokymai apsaugojo vaikučius nuo nelaimės. Trečioji pasaka – tai šiuolaikinė „Miegančiosios gražuolės“ versija. Joje mes pamatėme, kad materialinės vertybės, kurios vyrauja šiuolaikinėje visuomenėje, iš tikrųjų yra bergždžios ir nepatvarios. Svarbiausia – tai meilė, kuri sugeba įveikti pavydą, gobšumą, tuštybę ir neapykantą.Nuostabus mažųjų aktorių vaidinimas, spalvingi kostiumai, personažų gausa ir įvairovė bei puiki mokytojos režisierės idėja ir darbas tikrai buvo įvertinti visų susirinkusiųjų. Salėje griaudėjo aplodismentai, o artistų trupė buvo pakviesta dar kartą parodyti savo pasakas ir vyresniųjų klasių moksleiviams. Dėkojame už gražią viešnagę į vaikystės pasakų šalį.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-01-20

Rajoninės biologijos olimpiados rezultatai

Š. m. sausio 15 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje vyko 49-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados rajono etapas. Olimpiadoje sėkmingai dalyvavo mūsų gimnazijos mokinės.

11 klasių grupėje II vietą pasidalijo Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos IIIG mokinės Alina Turkot ir Marija Gigevič. Mūsų gimnazijos IVG klasės mokinė Daniela Voicinovič dvyliktųjų klasių grupėje laimėjo III vietą. Mokines ruošė biologijos mokytojas Miroslav Mickelevič. 

Sveikiname!


2016-01-14

Vyko anglų kalbos olimpiada

Š. m. sausio 13 d. Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijoje įvyko Lietuvos 11 klasių mokinių anglų kalbos rajoninė olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 14 vienuoliktokų. Daugiausia taškų surinko ir I-osios vietos laimėtoja tapo Alina Turkot (Jašiūnų M. Balinskio gimnazija), kuri š. m. vasario 20 d. dalyvaus Lietuvos 11 klasių mokinių anglų kalbos olimpiadoje Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Mokinę ruošė anglų kalbos mokytoja Rozalija Visockienė. 

Sveikiname ir linkime sėkmės.


2016-01-13

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 13-oji-
Ašara širdy.
Keturiolika gyvybių...
Jie neužmiršti.

Mūsų mokyklos bendruomenė pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones. Iš pat ryto prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. 4 ir 11 klasių mokiniai kartu su mokytojomis M. Milevska ir I. Kropienė eidami iš klasės į klasę pasakojo mokiniams apie Sausio 13-osios įvykius ir prisegę neužmirštuolės žiedą tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. Laisvės Gynėjai gyvi mūsų širdyse ir mūsų atmintyje.


Lietuvių kalbos mokytojos M. Milevska ir I. Kropienė.

2015-12-21

Integruotas užsiėmimas „Stebuklingas Kalėdų pasaulis“

Gruodžio 21 d. gimnazijos logopedė I. Boguševič-Vlasova ir psichologė O. Rympo priešmokyklinės grupės vaikams pravedė integruotą užsiėmimą „Stebuklingas Kalėdų pasaulis“, kurio pagrindiniai tikslai buvo lavinti artikuliacinį ir kvėpavimo aparatą, plėtoti žodyną, ugdyti vaikų gebėjimą draugiškai bendrauti ir bendradarbiauti bei skatinti vaikų pasitikėjimo savimi ir savo gebėjimais jausmą.

Užsiėmimo pradžioje psichologė klausinėjo vaikų, kokios ateina šventės, kuo jos yra ypatingos ir kokia vyrauja nuotaika švenčių metu. Po to buvo skaitoma pasaka apie Kalėdoms besiruošiančią „liežuvėlių šeimą“. Po kelių perskaitytų sakinių, pasaka tarsi atgijo, nes logopedė kartu su vaikais pradėjo imituoti pačius įvairiausius pasakos herojų garsus ir veiksmus.

Vėliau vaikai su logopede žaidė žaidimus: „Šventiniai sakiniai“, „Dovanų maišas“, kurių metu ugdytiniai aktyviai kūrė sakinius šventine tematika ir taisyklingai skaičiavo žodžius sakiniuose.  Šios užduoties tikslas buvo garsinė žodžių analizė-sintezė. Su psichologe buvo sprendžiamos mįslės, gaminami spalvoti, draugystę ir šilumą skleidžiantys angeliukai. Tačiau daugiausiai džiaugsmo sukėlė judrūs žaidimai „Plunksnelės“ ir „Keliauju per pūgą“. Kiekvienas vaikas akimirkai tapo švelniu vėjeliu ir pūtė baltas kaip sniegas plunksneles. Po to įsivaizdavo, kad prasidėjo pūga, per kurią nieko nesimatė. Visur buvo daug didelių „pusnynų“, kuriuos reikėjo įveikti užrištomis akimis. Vaikai suprato, kad tai įmanoma padaryti tik tuomet, kai į pagalbą ateina draugai, kurie pataria, kuria kryptimi geriau eiti bei papildomai skamba stebuklingu varpeliu.

Užsiėmimo pabaigoje, kad priešmokyklinės grupės vaikai pajustų ateinančių Šv. Kalėdų džiaugsmą, buvo atsistota į draugystės šventinį ratą ir linksmai sudainuota daina apie žaisliukus, kabančius ant puošnios eglutės.

 „Prisiminkime, kad pasaulyje vyksta daugybe stebuklų, tačiau gražiausi yra tie, kuriuos savo darbu, tikėjimu ir meile sukuriame patys.“


Nuoširdžiai dėkojame priešmokyklinių grupių auklėtiniams ir jų auklėtojoms Halinai Nikipirovič, Andželai Jaskiv už aktyvų dalyvavimą ir malones akimirkas.

Esate nuostabūs!

 Gimnazijos psichologė O. Rympo, logopedė I. Boguševič-Vlasova

2015-12-18

Belaukiant Kalėdų

Prieššventinis šurmulys gimnazijoje jau prasidėjo prieš kelias savaites. Pirma languose pasirodė iškarpytos snaigės, pusnynai, elniai, eglutės... Vėliau eglutė išdygo vidiniame mokyklos kieme, ją puošė ir suaugę ir vaikai. Kalėdiniai žiburėliai-girliandos papuošė ir mokyklos centrinį įėjimą. Penktadienį, gruodžio 18 dieną, gimnazijoje tvyrojo ypatinga nuotaika, tą dieną salėje įvyko kalėdinis vaidinimas. Ši tradicinė šventė suburia mokyklos bendruomenę, juk Kalėdos – gražiausia metų religinė šventė, kuriai niekas negali likti abejingas. Šventė surenka ir jaunus, ir senus, mokytojus, moksleivius ir jų šeimas bei mokyklos svečius.

Kalėdų prakartėlę organizavo tikybos mokytoja Edita Basiul kartu su septintokais bei muzikos mokytoja Česlava Nakrevič. Pedagogės įdėjo daug širdies šilumos ir įstengė įtraukti į šventinį muzikinį spektaklį moksleivius. Vaidinimo metu personažai bandė atskleisti Kalėdų prasmę: vieniems - tai tiesiog pramoga, eglutės papuošimas, dovanos, kitiems – artimųjų dėmesys, atsiprašymas, atleidimas. Tretiems – tai Kristaus gimimo kiekviename žmoguje šventė.Po vaidinimo visus susirinkusius pasveikino gimnazijos direktorius J. Jankovski, trumpą pamokslą pasakė ir kunigas T. Aleksandrovič. Vaikai išdalino kalėdaičius, kurių baltumas primena širdies tyrumą, grynumą, o pasidalijimas jais – brolišką meilę ir dvasines dovanas, kurių į pasaulį atnešė gimęs Kristus.

Lucija Mickevič-Ozarovska

Jašiūnai ir Eišiškės geriausiųjų sąraše

Šiemet žurnalas „Reitingai" paskelbė ne tik geriausių Lietuvos universitetų sąrašą, bet ir šalies geriausių gimnazijų reitingą. Suvestinė buvo pateikta vakar, gruodžio 8 dieną.

Į geriausiųjų sąrašą pateko dvi mūsų rajone veikiančios lenkų švietimo įstaigos – Jašiūnų Mykolo Balinskio bei Eišiškių gimnazijos.

Reitingas buvo sudarytas remiantis abiturientų šiemet išlaikytų valstybinių brandos egzaminų rezultatų analize. Taip pat buvo atsižvelgta į mokinių skaičių: ne tik gimnazijas baigusių mokinių, skaičių, bet ir abiturientų, laikiusių valstybinius brandos egzaminus, skaičių.


Žurnalas taip pat pateikė atskirų gimnazijų mokymosi dalykų reitingus. Šiuo atveju geriausiai įvertinta Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija, kurioje geriausiai visoje Lietuvoje moko chemijos. Taip yra Darjušo Bogdano, išlaikiusio egzaminą 97 proc., dėka. Eišiškių gimnazija įsitvirtino ketvirtoje, geriausiai parengiančių chemijos egzaminui, pozicijoje.

Šaltinis: l24.lt Paskelbta 2015-12-09

2015-12-09

Apie mus rašo
2015-12-03

Protmūšis „Aids geriau žinoti“

Gruodžio 3d. mūsų gimnazijoje vyko protmūšis „Aids: geriau žinoti“, skirtas paminėti Pasaulinę AIDS dieną. Protmūšio iniciatoriai – Užkrėčiamųjų ligų ir AIDS centras.

Per pamoką 3-4 gimnazijos klasių mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias šiai dienai skirtame protmūšyje. Pakaitomis su užduotimis mokiniams buvo pateikiama informacija apie ŽIV ir AIDS. Dalyviai praplėtė savo žinias, sužinojo naujų faktų apie ŽIV virusą, jo sukeltą ligą, užsikrėtimo kelius, prevencines priemones, gydymą.

Renginio akimirkos...


2015-12-02

Padėka už prasmingą veiklą

Gruodžio 2 dieną mūsų gimnaziją aplankė Vilniaus AVPK Šalčininkų r. PK Bendruomenės pareigūnė Rasa Bačauskienė. Atvykusi į susitikimą su IVG klase, ji iš karto perspėjo, jog ją pamačius nerimauti ir jaudintis nereikia, kadangi ji visada atneša tik geras žinias. Ir šį kartą pareigūnė atvyko įteikti padėkos raštą bei dovanas IVG klasės moksleivei Julitai Jodko. Rasa Bačauskienė papasakojo apie Julitos aktyvų dalyvavimą projekte „Jaunieji policijos rėmėjai 2015 m.“ 

Jaunasis policijos rėmėjas tai asmuo iki 18 metų, kuris bendradarbiauja su policininkais, dalyvauja jų veikloje. Pasak Julitos, 2015 metais jaunųjų policijos rėmėjų buvo aplankyti rajono paplūdimiai, ten aiškinta kokios tvarkos turi laikytis poilsiautojai, bendrauta su vietos gyventojais. Jaunuoliai dalyvavo įvairiose pagalbos akcijose, viena svarbiausių - ,,Justo paramos bėgimas“. Akcijos metu paaukoti pinigai pagelbėjo mažam berniukui Justui, kuris serga rimta liga. Jaunieji rėmėjai rugsėjo 1d. padėjo sustiprinti kontrolę šalia mokymo įstaigų, pėsčiųjų perėjų. Ypatingą dėmesį skyrė mažiesiems, patarinėjo tėveliams kaip teisingai išmokyti vaikus pereiti važiuojamąją kelio dalį, dalijo atšvaitus. Padėkos raštu apdovanota moksleivė tikino, kad būti policijos rėmėju nėra laiko švaistymas, atvirkščiai – tai turiningai ir prasmingai praleistas laikas, ypač tai naudinga veikla tiems, kas ateityje svajoja tapti pareigūnais, tai puiki galimybė išbandyti savo jėgas ir sužinoti ar profesija yra skirta jiems.


IVG klasės auklėtoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2015-11-30

Lytiškumo ugdymo paskaitos

Š.m. lapkričio 27 dieną, gimnazijoje vyko lytiškumo ugdymo paskaitos 6 kl. moksleiviams ir 7-8 kl. mergaitėms. Jas vedė Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lektorė Jovita Šeputytė-Kratkovskienė. Pateikta informacija buvo ne tik įdomi bet ir svarbi, papildanti prevencinės lytiškumo ugdymo programos žinias.


Dėkojame lektorei už įdomią paskaitą.

2015-11-27

Chemijos pamoka Jašiūnų Balinskių rūmuose

Jau kelerius metus Lietuvos mokslo istorikų ir filosofų bendrija, VU Chemijos fakultetas kartu su istorinės atminties institucijomis ir mokslo paveldo puoselėtojais renkasi į kasmetinį vėlyvo rudens renginį – Andriaus Sniadeckio skaitymus. Šiais metais skaitymai įvyko lapkričio 27 d. Balinskių rūmuose Jašiūnuose. Klausytis paskaitos ir stebėti bandymų, kurie patvirtina tam tikras A. Sniadeckio hipotezes ir atradimus, į rūmus nuvyko ir IV G klasė. Čia mokiniai išklausė informatyvią doc. R. Vaitkaus paskaitą, išvydo A. Sniadeckio dviejų tomų vadovėlius, išleistus 19 amžiaus pradžioje, pasiklausė „Chemijos pradmenų“ fragmentų. Aukštųjų mokyklų studentai, priklausantys Lietuvos gamtos mokslų olimpiadų asociacijai, pasivadinę ORANŽINIAI - pademonstravo chemijos eksperimentus. Kai kurie bandymai šiek tiek įbaugino mokinius: ugnies išsiveržimas, medžiagų sprogimai – neįprastas reginys. Susirinkusieji pamatė, kaip įdomiai cheminės medžiagos gali reaguoti viena su kita. Visiems patiko bandymas “Dramblio dantų pasta“. Ši pasta gaunama sumaišius indų ploviklį su kalio permanganatu ir vandenilio peroksidu.

Labiausiai sudomino moksleivius melsvai šviečianti kraujo lempa. Studentė įsipjovė pirštą ir leido kraujui iš žaizdos tekėti į švytėjimui paruoštą lempos formos kolbą su cheminiu skysčiu. Vos kraujas jį pasiekė, „lemputė“ pradėjo melsvai šviesti. Eksperimentus studentai atliko ir lauke. Išlydyta geležis gaunama tam tikrų cheminių medžiagų ir bengališkos ugnelės pagalba. Sužavėjo mokinius „ugnikalnio“ išsiveržimas, nors iš tikrųjų eksperimento metu veržėsi azotas. Netradicinė chemijos pamoka neseniai atstatytuose Jašiūnų rūmuose sudomino visus susirinkusius, dėkojame organizatoriams.


IVG klasės auklėtoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2015-11-19

Balsis A ir jo draugai

Mūsų gimnazijoje organizuojama daug įvairių veiklų Tolerancijos dienai paminėti. Todėl lapkričio 19-tąją, ketvirtadienį, gimnazijos logopedė Inesa Boguševič-Vlasova su savo ugdytinias, priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikais, prisidėjo prie šios dienos minėjimo. Vaikams buvo paruoštas logopedinis užsiėmimas tema: „Balsis A ir jo draugai“. Užsiėmimo tikslas – ugdyti toleranciją kito žmogaus atžvilgiu, atkreipti vaikų dėmesį į raiškų (taisyklingą) balsių tarimą bei ugdyti vaikų bendradarbiavimą grupėje.

Mažieji dalyviai, sukūrę draugystės ratą, buvo įtraukti į įvairius linksmuosius logopedinius žaidimus, kurių metu susipažino su paslaptingais kalbos draugais - garsais, balsiais bei lavino taisyklingą artikuliaciją. Klausydami logopedės pasakėlės, vaikai kartu su balsiu A pakeliu į parduotuvę susipažino su supančia aplinka, imitavo jos garsus. Per logopedinius žaidimus: „Kas slepiasi maišelyje“, „Mįslės be fonijos“, „Vietų kaita“, „Kas mane šaukia?“ vaikai lavino minkšto balso ištarimą bei artikuliacinį aparatą. Labiausiai vaikams patiko žaidimas su magišku balsių „kauliuku“, vaikai pajuto pasitikėjimą savimi, atsipalaidavo, kūrė komplimentus klasės draugams, tuo pabrėždami, kad kiekvienas iš mūsų yra skirtingas, tačiau mus jungia draugystė ir vaikiškas pasaulis, kuriame vyrauja tolerancija-tarpusavio pagarba.Nuoširdžiai dėkoju priešmokyklinės grupės auklėtojai Andželai Jaskiv už suteiktą galimybę pabendrauti su grupės mokiniais bei vaikams už aktyvų dalyvavimą. Esate nuostabūs!

Gimnazijos Logopedė – Inesa Boguševič-Vlasova

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >