Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  
  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   30      

2018-10-04

Spalio 2 d. mūsų gimnazijos 5-8 kl. mokiniai prisijungė prie tarptautinės organizacijos „Gelbėkit vaikus” 5-ojo solidarumo bėgimo. Mokyklos stadione mokiniai bėgo simbolinius ratus. Šiuo renginiu buvo siekiama ugdyti mokinių socialinę atsakomybę, pilietiškumą, sąmoningumą bei solidarumą.


Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie gražios akcijos.

2018-09-28

Šiandienos pusdienis praleistas su dvyliktokais sostinėje buvo tikrai turiningas. Kūrybingai nusiteikę gimnazistai su žemėlapiu rankose išvaikščiojo beveik visas siaurutes senamiesčio gatveles. Visa tai todėl, kad pasidalinę grupėmis rinko medžiagą savo būsimiems reportažams. Pirmiausia užsukome į Alma Mater Vilnensis, kur turėjome dviejų valandų pažintinę ekskursiją. Laikas tikrai neprailgo. VU biblioteka kartu su visais universiteto pastatais ir kiemeliais sudaro vieningą Vilniaus senamiesčio architektūrinį ansamblį, reprezentuojantį Lietuvos mokslo ir kultūros pažangos istoriją. Čia aplankėme puošnią P. Smuglevičiaus salę, Baltąją salę – buvusią observatoriją, užkopėme į VU bokštelį, pasivaikščiojome kiemeliais, užsukome į šv.Jonų bažnyčią. Negalėjome neaplankyti Filologijos fakulteto, kuris yra tarsi atskiras meno muziejus. Visos šio fakulteto fojė salės yra papuoštos įvairių dailininkų darbais. Viena įspūdingiausių - Aisčių menė, kur pavaizduoti mūsų protėvių darbai, šventės, papročiai. Labai patiko ir Antikos salė, ant kurios sienų meniškai vaizduojamos devynios graikų mūzos. Mažytė lietuviškų dievybių menė taip pat pasirodė esanti patraukli gimnazistų akiai.

Kitas ekskursijos pažinimo objektas buvo Literatų gatvė, tai ypatinga vieta, kuri pastaruoju metu tampa vis populiaresnė ir patrauklesnė. O visa tai dėl to, jog prieš dešimtmetį menininkų grupei kilo mintis atgaivinti gatvę ir papuošti ją meno kūriniais, susijusiais su literatais. Tyrinėti šiuos miniatiūrinius darbelius galima valandų valandas, mes apsiribojome viena ir patraukėme Užupio link.

Netrukus dvyliktokai skaitys ir nagrinės J. Kunčino romaną „Tūla“, kurio veiksmas vyksta šiame bohemiškame Vilniaus rajone. Tačiau tas senas knygoje aprašytas Užupis jau negrįžtamai nugarmėjo į praeitį, dabar čia gyvenančių menininkų išradingumo, kūrybiškumo ir fantazijos dėka jis išgražėjo, tapo savotišku ir nepakartojamu. Tikra Užupio Respublika su savo Konstitucija, įstatymais, globėju. Kuo pasikeitė šis rajonas teks gimnazistams dar ištirti ir apie tai papasakoti sukurtame reportaže.


Labai tikiuosi, kad mūsų sostinėje praleistas laikas buvo vertingas, kad sukėlė norą dar grįžti į tas vietas, dar pasivaikščioti siauriausiomis Vilniaus gatvėmis, jomis pasigrožėti ir, galbūt, jas apdainuoti, nutapyti, patyrinėti.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2018-09-27

Europos kalbų diena

Šiais metais Europos kalbų dienos proga, kalbų mokytojai nusprendė paruošti įvairaus pobūdžio užsiėmimus klasėse. Prieš savaitę mokiniai išsitraukė vokelius su Europos šalių pavadinimais ir tos šalies kalba turėjo paruošti tam tikras užduotis. Septintokų integruotos pamokos tema buvo „Šeima“, todėl jie kūrė savo giminės genealoginį medį burtu keliu išrinkta kalba, dainavo įvairiomis Europos kalbomis dainas apie šeimą. Aštuntokai bei devintokai pristatė pasirinktą Europos šalį, jos tradicijas, papročius. Dešimtokai turėjo prakalbinti savo draugus svetima kalba bei naudodamiesi iš anksto paruošta medžiaga atsakyti į draugų klausimus. Penktokų pamokos tema „Kelionė po Europą“, jie pasveikino savo draugus prancūzų, vokiečių, anglų, bulgarų kalbomis. Šeštos ir septintos klasės mokiniai turėjo prisistatyti svetima kalba bei perskaityti eilėraštį arba padainuoti pasirinktos šalies žinomą dainą.


Tikėkimės, jog tokie užsiėmimai padės įskiepyti pagarbą visoms Europos kalboms, paskatins puoselėti Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2018-09-22

Rugsėjo 21 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Lietuvos Junior Achievement projekto paskaitoje, kurią vedė Alytaus Likiškėlių progimnazijos direktorius Donatas Vasiliauskas. Įkvėpti ir praktines užduotis atlikę mokiniai bandys kurti savo verslo komandą ir gaminį, kurį turės pardavinėti ir pristatyti mugėse.

Šio projekto misija suteikti kiekvienam Lietuvos vaikui praktinę verslumo patirtį dar mokykloje. MMB veiklą vykdantys mokiniai turės puikių progų dalyvauti regioninėse ir tarptautinėse MMB mugėse, respublikiniame ir Europos MMB konkursuose. Pagrindinės projekto kompetencijos – finansinis raštingumas, verslumas, pasiruošimas darbo rinkai.


Tikimės, kad mūsų mokiniams nepristigs įkvėpimo sėkmingai atlikti visas užduotis.

Lietuvių k. mokytoja Jelena Byčinskienė ir anglų k. mokytoja Jolanta Antanavičienė

2018-09-21

Rugsėjo 20 d. 6 klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje lietuvių kalbos pamokoje „Mažos ir didelės svajonės“, kuri vyko gamtoje. Susipažinę su pamokos uždaviniais, mokiniai dirbo grupėmis ir individualiai. Visus labiausiai sužavėjo kūrybinis darbas – eilėraščių apie svajones kūrimas.


Puiki patirtis, šiltas rudeniškas oras, netradicinė aplinka mokinius skatino kurti, diskutuoti ir net filosofuoti.

Lietuvių kalbos mokytoja Jelena Byčinskienė

2018-09-20

Kultūros projektas, skatinantis tautinių mažumų kultūrų plėtotę „Kurkime ateitį drauge“. II etapas

Rugsėjo 19 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo tęstiniame Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamame projekte „Kurkime ateitį drauge“. Šį kartą projekto komandų susitikimas buvo organizuotas Jašiūnuose. Pirmiausia svečiai buvo supažindinti su M. Balinskio gimnazijos daugiakultūre aplinka, tradicijomis ir mokyklos šventėmis, pasivaikščiojo gimnazijos koridoriais. Susitikimo metu vyravo draugiška atmosfera. Daugiausia džiaugsmo ir emocijų paliko orientacinis žaidimas, surengtas Jašiūnų parke. Svečius sužavėjo ekskursija po Jašiūnų Balinskių sodybos rūmus, už kurią esame dėkingi rūmų direktoriui K. Karpič. Šios dienos baigiamasis akordas – skanūs pietūs neformalioje aplinkoje. Visų trijų mokyklų mokiniai bendravo, dalijosi įspūdžiais, patirtais šią smagią dieną.


Soc. pedagogė Aleksandra Godovščikova


2018-09-18

Būk saugus kelyje

Rugsėjo 17 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi Šalčininkų r. Policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Elena Zinevičienė. Susitikimo metu policininkė aiškino mažiesiems, kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip ir kur ją pereiti, ką daryti, jei arti nėra pėsčiųjų perėjos. Pareigūnė akcentavo atšvaitų svarbą tamsoje, paaiškino, kaip teisingai juos prisegti ir nešioti.


Mieli tėveliai, visų mūsų suaugusiųjų tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, skatinti, kad vaikai kelyje būtų drausmingi, atsargūs, atidūs. Mokykloje mes apie tai jau su jais pakalbėjome, nepamirškit to pakartot ir namuose!

Soc. pedagogė Aleksandra Godovščikova

2018-09-03

Mokslo metai prasideda

Pirmadienį visose Lietuvos mokyklose skamba pirmasis skambutis ir praneša apie naujus mokslo metus.

Ši diena jaudina ne tik pirmokus, žengiančius į naują nepažįstamą pasaulį, bet ir abiturientus, kurių laukia svarbiausi ir sunkiausi dvylikos metų išbandymai.

M. Balinskio gimnazijos abiturientai, kaip tikri mokyklos šeimininkai, visus sukvietė į gimnazijos kiemelį. Taigi besimėgaudami dar vasarišku oru ir skaisčia saule pradėjome pirmą pamoką, kuri prasidėjo iškilminga pirmokų ir dvyliktokų eisena. Netrukus sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorius Miroslav Mickelevič, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, seniūnijos atstovė Regina Tetianiec. Pasidžiaugta, kad šiemet pagausėjo gimnazijos mokinių gretos, ypač nudžiugino susirinkusios dvi pirmokų klasės, padėkota tėvams, kad pasitiki mokykla ir leidžia į ją savo atžalas. Mažyliai visus pralinksmino išmoktais eilėraščiais, abiturientai ištartais žodžiais, o pirmasis skambutis pranešė, kad laikas užsukti į savo klases ir pasiruošti rimtam darbui, kad jo rezultatai ateityje teiktų džiaugsmą, pasididžiavimą ir laimę.


Lucija Mickevič-Ozarovska


 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >