Get Adobe Flash player

Kontaktai

               

  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas:jaszuny@centras.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  


  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

 12 

2014-11-21

Pirmokų įšventinimas

Pirmos klasės mokinių „įšventinimas” seniai tapo Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos tradicija. Lapkričio 21-ą dieną pradinės klasės, pirmokų tėvai, mokytojai ir visi norintys išgirsti jauniausiųjų priesaiką susirinko mokyklos salėje, kur stebėjo gražų, spalvingą renginį. Tai buvo ypatinga diena 25-iems pirmokams, kurie tądien išlaikė pirmą savo egzaminą ir buvo įtraukti į mokinių gretas. Salėje skambėjo dainos, eilės, mokiniai šoko, vaidino, jų besišypsantys veidai skleidė gerą nuotaiką visiems susirinkusiem.


Žiūrovai plojimais sutiko kiekvieną mažylių pasirodymą. Susikaupę ir rimti vaikai atsakė į visus „egzaminuotojų” klausimus, iškilmingai ištarė savo pirmosios priesaikos žodžius. Dar daugiau rimties veideliuose susikaupė direktoriui iškilmingai didžiuoju pieštuku įšventinant mokinius.


Šventę vainikavo pirmos klasės mokinių apdovanojimai diplomais, pasais, saldumynais. Naujiems ir jauniausiems gimnazijos moksleiviams linkime ištvermės, gero ūpo, žingeidumo ir telydi juos sėkmė.

2014-11-18

Tolerancija gimsta pažįstant kitus

Lapkričio 16 d. yra minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiai dienai paminėti buvo organizuota penkių dienų akcija „Tolerancija gimsta pažįstant kitus“, kurios metu vyko patys įvairiausi užsiėmimai.

Klasių valandėlių metu psichologė O. Rympo su mokiniais kalbėjo apie  žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, analiza tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius (iš kasdieninio gyvenimo, iš mokyklos gyvenimo), kalbėjo apie pagarbą, gerumą, draugystę, buvo stengtasi paaiškinti, kad tolerantiški turime būti visur ir visada.


4 klasės mokiniai gamino „Vitaminizuotas, draugiškas salotas“. Tam buvo skirtos dvi pamokos. Vienos pamokos metu mokiniai su psichologe kalbėjo apie toleranciją, draugystę, bendradarbiavimo svarba kolektyve, o per antrą pamoką su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste O. Matovič ruošė salotas iš įvairių vaisių bei aptarė vitaminų poveikį augančiam vaiko organizmui.


Dailės pamokos metu  kartu su mokytoja L. Fedotova 5, 8 kl. mokiniai kūrė „Tolerancijos knygas“. Šiais metai būtent knyga yra Tolerancijos simbolis, nes knygose visuomet slypi išmintis. Knygų turiniui buvo panaudotos psichologės pasiūlymos terapinės pasakos apie toleranciją ir pagarbą kitam žmogui. Pirmame aukšte buvo organizuota sukurtų knygų paroda.

Per technologijų pamokas kartu su mokytoja L. Danulevič 5 ir I G. klasės mokiniai kepė Tolerancijos keksiukus, kuriais pavaišino mokytojų kolektyvą. Tokiu elgesiu mokiniai norėjo parodyti, kad visi jie yra skirtingi tiek gabumais, tiek charakteriais, tačiau dirbadami kartu, jie gali sukurti tikrai gerus darbus - šiuo atveju skanumynus.


Vyresnių klasių mokiniai išbandė save Šiaurietiškame ėjime, kurį organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Matovič ir kūno kultūros mokytojais J. Žuravska, A. Balkė. Mokiniai pastebėjo, kad tai buvo tikrai puiki laisvalaikio leidimo, bendravimo ir sveikatos stiprinimo priemonė.


Tikime, kad šios akcijos metu vaikai suprato, kaip svarbu yra gebėti toleruoti kitą ir visiems sugyventi draugiškai. Apie toleranciją kalbų niekada nebus per daug - juk pasaulis didelis, žmonių daugybė, o priimti kitokį žmogų nėra lengva. Viliamės, kad tolerantiški būsime ne tik šiandien, bet ir kiekvieną dieną.

Akciją organizavo gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2014-11-17

Lenkų kalbos ir kultūros savaitė

 

Be istorinės atminties neįmanomas tautiškumas, tautinė savimonė. Be tautiškumo neįmanomas ir tikras pilietiškumas. Pilietybę žmogus gali keisti ir keletą kartų per gyvenimą. O tautybę įgyjama gimstant. Tautiškumas išugdomas – jis tada tampa kiekvieno stiprybė ir vertybinė atrama. Kad atžalos nepamirštų savo tautos kultūros ištakų, tautos istorijos, mūsų gimnazijoje buvo suorganizuota tradicinė lenkų kultūros savaitė. Nuo lapkričio 10 iki 14 dienos mokykloje vyko įvairiatemiai renginiai, kuriuose dalyvavo visų klasių moksleiviai.

Jauniausi moksleiviai lapkričio 10 dieną buvo supažindinti su Lenkijos simbolika, o lapkričio 11 d. salėje paminėjo Lenkijos Nepriklausomybės šventę.Tą pačią dieną 8 klasės mokiniai kartu su auklėtoja ir mokyklos direktoriumi nuvyko į Rasų kapines, kur prie Motinos ir sūnaus širdies mauzoliejaus vyko iškilmingas Lenkijos Nepriklausomybės atgavimo 96-ųjų metinių minėjimas.


Mokykloje lapkričio 11 d. 6 - IV G klasių mokiniai turėjo galimybę pasižiūrėti S. Gaudyno spektaklį „Zapiski oficera Armii Czerwonej”. Edvardo Kiejziko vaidinimas sužavėjo žiūrovus.


5, 6, 7 klasių moksleiviai vadovaujami klasių aklėtojų parengė Lenkijos miestų: Gdansko, Krokuvos, Varšuvos prezentacijas ir jas pristatė pradinių klasių mokiniams.


Lapkričio 13 dieną 8 ir IG klasės iškilmingai paminėjo ir pagerbė Varšuvos sukilimo prieš vokiečių okupacinę valdžią dalyvius. Tą pačią dieną II G klasės mokiniai aplankė Zulovą bei Motinos ir sūnaus širdies mauzoliejų Rasų kapinėse.


Baigiamasis, visos savaitės apibendrinamasis renginys įvyko lapkričio 14 dieną. 8 - III G klasių moksleiviai dalyvavo žinias apie Lenkijos kalbą, kultūrą, geografiją, istoriją patikrinančiame turnyre. Turnyrą laimėjo II G klasės mokiniai, Antrą vietą užėmė – I G klasė, trečią – 8 klasės mokiniai, ketvirtą – III G.


Dėkojame visiems, kas prisidėjo prie šios šventinės savaitės rengimo, džiaugiamės, kad gimnazijos mokytojai ir moksleiviai kartu šauniai dalyvavo visuose renginiuose. Už darnią veiklos organizaciją bei paskatinimą puoselėti tautiškumą dėkojame mokytojai Andželai Dailidko.

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >