Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  
  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   31        

2018-11-29

Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz Szkolna” 24 kartą organizavo konkursą „Geriausia mokykla – geriausias mokytojas”. Kaip ir kasmet, jame nepritrūko Šalčininkų rajono mokytojų ir mokyklų. Konkurso rezultatai buvo paskelbti ir nugalėtojai apdovanoti lapkričio 28 d., Vilniuje, Lenkų kultūros namuose. 

Tarp apdovanotų mūsų gimnazijos mokytojai: Rozalija Visockienė (anglų kalbos mokytoja) ir Česlav Robert Pavlovskij (fizikos mokytojas).


Sveikiname nugalėtojus!

2018-11-25

Akcija „Tolerancija – pagarba sau ir aplinkiniams“

Lapkričio 16 d. minima Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiemet Tolerancijos dienos simbolis – raktas. Tikima, kad jis gali atrakinti žmonių mintis, širdį, jausmus ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų.

Šiemet mūsų gimnazijoje Tolerancijos savaitė vyko lapkričio 16-23 dienomis. Jos metu per dailės pamokas mokiniai iš įvairių medžiagų gamino raktus, klasės valandėlėse diskutavo, ar gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar esame tolerantiški vieni kitų atžvilgiu, kokius tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius matome mokykloje.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo vedė užsiėmimus „Svečiuojamės vertybių šalyje“ (1a, 1b, 2 klasės), „Atstumtasis voriukas Gogo“ (4 klasė), „Savęs supratimas ir savigarba“ (8 klasė), kurių metu kalbėjo apie kito supratimą, pagarbą ir pakantumą. Taip pat kartu su dailės mokytoja Lubove Fedotova 6 klasės mokiniams pravedė netradicinę pamoką „Tolerancija suartina žmones“, kuomet aptartos žmogaus savybės, ugdančios toleranciją bei pagamintas simbolinis raktas ir gerų savybių spyna. Iki/priešmokyklinio ugdymo grupių bei 1-2 klasių vaikai, lankantys logopedės Inesos Boguševič-Vlasovos konsultacijas, turėjo įdomų ir pamokantį užsiėmimą „Kartu su balsiais tolerancijos link“. Soc. pedagogė Aleksandra Godovščikova kartu su 8 klasės mokiniais aplankė pradinių klasių mokinius ir organizavo trumpą pasirodymą „Tolerancija mažiesiems“. Istorijos mokytoja Kristina Karpič per pilietiškumo pagrindų ir istorijos pamokas su I G, II G klasių mokiniais aptarė tolerancijos ribas ir istorinius įvykius, kurie lėmė nepakantumą kitokiam.


Tolerancijos savaitei pasibaigus, mokiniai suprato, kad tolerancija yra mūsų pačių rankose. Turėdami savyje pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą galima padaryti pasaulį geresnį ir jaukesnį.

Akcijos organizatoriai psichologė O. Rympo, soc. pedagogė. A. Godovščikova

2018-11-24

Projektas „Giminės medis“

Dar viena džiugi naujiena mūsų gimnazijoje. Trys mokiniai: Augustin Ozarovski, Pavel Ozarovski ir Edmund Žuravski buvo pakviesti į Kauno tautinės kultūros centrą apdovanojimo. O viskas prasidėjo prieš mėnesį, kai pranešiau ir paskatinau įvairių klasių mokinius sudalyvauti respublikiniame projekte „Giminės medis“, kurį jau 30 metų iš eilės organizuoja Kauno tautinės kultūros centras. Centras kviečia vaikus ir jaunuolius tyrinėti savo giminės istoriją ir genealogiją, tapti šeimos metraštininkais, regioninio, istorinio ir kultūrinio savitumo saugotojais, nes šeima – maža bendruomenė, valstybės pagrindas, jos istorijos pamatas. Šiais metais buvo paskelbtos 4 temos: „Giminės medis“, „Šeimos herbas“, „Šeimos tradicijos“, „Šeimos relikvijos“. Kaip pranešama, organizatoriai sulaukė net 130 mokinių darbų. Tai įvairios istorijos bei aprašai. Iš jų 20 buvo komisijos atrinkti kaip verti apdovanojimo ir pagyrimo (kiekvienoje srityje atrinkta po 5 išskirtinius darbus). Labai nudžiugome, kad pagyrimo ir apdovanojimo sulaukė ir mūsų mokiniai. Be to, berniukai buvo paprašyti pristatyti savo darbus tam surengtoje konferencijoje Kaune. Taigi, Pavel ir Augustin (1-os vietos laimėtojai) parodė sukurtą savo šeimos herbą, papasakojo apie tai, kaip darbavosi, ieškojo kompromiso su šeimos nariais, paaiškino, ką reiškia visi simboliai ir vaizdiniai, spalvos, skydo forma, skraistės. Edmund konkursui nupiešė jau egzistuojantį giminės herbą, pateikė su juo susijusią iš senelio išgirstą legendą. Man kaip mokytojai labai malonu žinoti, kad esama mokinių neabejingų savo giminės istorijai ir tradicijoms, kad nepaisant šiuolaikinio spartaus gyvenimo srauto ir naujovių vaikymosi, atsiranda jaunuolių, kurie sugeba stabtelėti ties esminiais dalykais, jungiančiais dabartį ir praeitį, sugebančių norėti kūrybiškai veikti bei puoselėti šeimos vertybes. Ačiū visiems, kas dalyvavo, sveikinu nugalėtojus.


Lietuvių k. mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2018-11-18

Lapkričio 17 d. Šalčininkų rajone vyko respublikinės zoninės kvadrato varžybos. Mūsų gimnazijos berniukų komanda laimėjusi I vietą mūsų rajone, atstovavo Šalčininkų rajonui varžybose. Rungtynėse dalyvavo Varėnos, Druskininkų bei Šalčininkų rajonai. Mūsų gimnazijos komanda pralaimėjusi Druskininkų komandai, iškovojo garbinga II vietą. Dėkojame mokiniams už ištvermę, drąsą, nuoširdumą ir gebėjimą dirbti drauge.


Kūno kultūros mokytojai J. Žuravska, A. Balkė

2018-11-16

Šiandien gimnazijoje startavo jau tradicija tapęs Tolerancijos dienos minėjimas.


Akcija mūsų gimnazijoje vyks lapkričio 16-23 d.

2018-11-14

Lapkričio 14 d. vyko kvadrato rajoninių varžybų finalas. Mūsų gimnazijos mokinių berniukų ir mergaičių komandos dalyvavo tose varžybose. Berniukų komanda laimėjo I vietą ir pateko į respublikines varžybas. Mergaitėms pasisekė mažiau - laimėjo garbingą V vietą. Linkime berniukų komandai sėkmės respublikinėse varžybose.


J. Žuravska, A.Balkė

2018-11-13

Lapkričio 13d. mūsų gimnazijoje vyko zoninės mergaičių ir berniukų kvadrato varžybos. Mūsų gimnazijos mergaičių ir berniukų komandos iškovojo II vietą ir pateko i finalą. Linkime sėkmės finale!


J. Žuravska

2018-11-08

„Two households, both alike in dignity,
In fair Verona, where we lay our scene,
From ancient grudge break to new mutiny,
Where civil blood makes civil hands unclean...“

Lapkričio 5 ir 6 dienomis, 30 mūsų gimnazijos mokinių turėjo galimybę apsilankyti Rusų Dramos Teatre ir pamatyti spektaklį „Romeo and Juliet“ originalia dar Šekspyro laikų anglų kalba. American Drama Group atvažiuoja į Lietuvą jau ne pirmus metus ir garsėja tuo, kad jų vaidinimai būna originalūs, su humoro jausmu bei puikiai pritaikyti mokiniams, kuriems anglų kalba yra užsienio.


Anglų kalbos mokytoja Jolanta Antanavičienė

2018-10-23

Susipažinimas su karininko profesija

Š. m. spalio 23 d. gimnazijoje lankėsi Šalčininkų regioninio karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas Eimantas Tamulynas, kuris susitiko su I - II G klasių mokiniais. Susitikimo metu buvo kalbėta apie Lietuvos šaulių sąjungą ir jos veiklą, apie galimybę tapti Šalčininkų šaulių 1011-osios kuopos nariu.

Taip pat papasakota apie Lietuvos kariuomenę, tarnybos būdus (nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, profesinę karo tarnybą, krašto apsaugos savanorių pajėgas, jaunesniųjų karininkų vadų mokymus) bei esamas pajėgas (sausumos, oro, karinę jūrų bei specialiųjų operacijų). Tam, kad mokiniai geriau suprastų karininko profesijos ypatumus, buvo rodomi filmukai. Vėliau papasakota apie Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją ir stojimo reikalavimus.

Poskyrio viršininkas E. Tamulynas bendraudamas su mokiniais akcentavo, jog bet kurios specialybės pasirinkimas turi būti atsakingu ir gerai apgalvotu žingsniu. Jeigu asmuo mėgsta iššūkius, geba dirbti komandoje bei nori tarnauti savo šaliai, prisidėti prie jos saugumo užtikrinimo, būtų tikslinga pasirinkti karininko profesiją.


Po susitikimo mokiniai suprato vieną svarbų dalyką – tinkamai pasirinkta profesija tai raktas į sėkmingą karjerą.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2018-10-15

8 žingsniai geros savijautos link

Kiekvienais metais spalio 10 d. yra minima Pasaulinė psichinės sveikatos diena. Visą savaitę (spalio 8-12 d.) M. Balinskio gimnazijoje vyko akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam”. Logopedinės pratybos taip pat įgavo šventines ir sveikatinimo nuotaikas.

Spalio 8-12 d. vyko grupinės logopedinės pratybos priešmokyklinukams ir pradinukams. Pratybų tikslas – lavinti kalbinio kvėpavimo įgūdžius bei žengti „8 žingsnius” atsipalaidavimo bei geros fizinės savijautos link. Įvairių kvėpavimo bei atsipalaidavimo pratimų metu vaikai ilsėjosi tiek fiziškai tiek emociškai. Daugiausia teigiamų emocijų vaikams sukėlė vaikščiojimas basomis kojytėmis sensoriniu sveikatinimo takeliu, tuo buvo siekiama sukelti kuo malonesnius taktilinius pojūčius. Baigiantis Pasaulinės psichinės sveikatos dienos minėjimui vaikai gamino nuostabias rudenines puokštes iš pririnktų įvairiaspalvių lapų. Tai buvo puiki proga įtvirtinti spalvų, medžių pavadinimus bei lavinti taisyklingą šnypščiamųjų ir švilpiamųjų garsų tarimą.


Kūrybiniai vaikų darbeliai eksponuojami šalia logopedinio kabineto. Kviečiu apsilankyti.

Gimnazijos logopedė – Inesa Boguševič-Vlasova

2018-10-12

Akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam“

Š. m. spalio 8-12 d. gimnazijoje vyko įvairiausi renginiai skirti Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti.

Buvo organizuotos rytinės akcijos „Geros dienos!“, „Nusišypsok!“, „Džiaugiuosi kai ...“, sporto varžybos „Vikrūs, draugiški, laimingi“ bei įvairiausi užsiėmimai. Gimnazijos psichologė Oksana Rympo vyresnių klasių mokiniams vedė užsiėmimus „Neigiamų emocijų poveikis sveikatai“, „Laimė kaip tortas“, „Koks tavo temperameto tipas ir charakteris?“, kurie padėjo mokiniams labiau pažinti ir suprasti save bei suvokti pozityvių emocijų svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime. Taip pat kartu su dailės mokytoja Lubove Fedotova vedė netradicines pamokas „Išreišk savo jausmus“ ir „Kūrybos džiaugsmas“. Jų metu penktos klasės mokiniai guašo, maistinės plėvelės ir lapų pagalba bandė išreikšti savo nuotaiką ir jausmus. Šeštokai vidiniame gimnazijos kieme iš lapų ir augalų kūrė voveraitę, kuri kiekvienam primena, kad reikia rūpintis savimi ir savo ateitimi bei kaupti atsargas (pav. stiprinti psichologinį atsparumą) sunkesniems laikams.

Logopedė Inesa Boguševič-Vlasova iki/priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams, 1-3 kl. mokiniams vedė užsiėmimą „8 žingsniai iki geros savijautos“. Užsiėmimo tikslas – taisyklingo kvėpavimo lavinimas, aštuonių žingsnių atsipalaidavimo link bei geros sveikatos demonstravimas.

Sveikatos priežiūros specialistė Ana Jankelevič 8 kl. mokiniams organizavo užsiėmimą „Piešimas su smėliu“. Mokiniai turėjo galimybę nupiešti savo pojūčius ir jausmus lape. Įvairių spalvų pagalba buvo išgauti gražūs paveikslėliai. Aštuntuokai atsipalaidavo ir pasinėrė į fantazijų šalį.

Prie akcijos taip pat prisidėjo 1-4 kl. mokiniai ir auklėtojos, kurie klasių valandėlių metu kalbėjosi apie savijautą klasėje ir sukūrė originalius popierinius medelius „Mūsų klasės nuotaika“. Tuo tarpu ikimokyklinukai turėjo užsiėmimą „Esu draugiškas ir šypsausi“


Dėkojame visiems prisidėjusiems prie akcijos įgyvendinimo ir tikimės, jog visos veiklos prisidės prie mokinių fizinės ir emocinės sveikatos stiprinimo.

Akcijos organizatorė psichologė Oksana Rympo

2018-10-10

Spalio 10 d. Šalčininkų rajono savivaldybė apdovanojo mūsų gimnaziją diplomu ir taure už I-os vietos laimėjimą 2017-2018 m. m Šalčininkų rajono mokyklų žaidynėse.


Jelena Žuravska

2018-10-10

Atsitikus nelaimei, turime mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Svarbu pabrėžti, kad pagalba turi būti suteikta teisingai, kad nebūtų padaryta dar didesnė žala. Todėl svarbu, kad teoriniai mokymai būtų derinami su praktika. Būtent praktikos labiausiai trūksta. Specialistai teigia, kad labai svarbu siekti, kad pirmosios pagalbos įgūdžiai būtų lavinami praktiškai nuo pat vaikystės.

Spalio 10 d. gimnazijoje vyko pirmosios pagalbos mokymai, kurie buvo organizuoti pagal Šalčininkų rajono savivaldybės projektą "Sveikatos ugdymo priemonių gerinimas Šalčininkų rajone". Mokymus vedė gydytojas Tomas Trybė. Šiandien vaikai turėjo galimybę ne tik išklausyti paskaitos, bet ir išbandyti savo jėgas taikant įgytas žinias praktikoje. Manekenų ir kitų priemonių pagalba bei pristatant realias gyvenimiškas situacijas, mokiniai mokėsi atpažinti gyvybei pavojingas būkles, įvertinti žmogaus sąmonę ir kvėpavimą, atlikti pradinio gaivinimo žingsnius, susipažino su širdies defibriliatoriaus funkcijomis. Taip pat vaikai sužinojo, kaip elgtis užspringus, lūžimų  bei kraujavimo atvejais. Vaikams buvo demonstruojama kuo skiriasi pirmoji pagalba suaugusiam bei vaikui.


Daugelis mūsų tik įvykus nelaimei suprantame, kaip svarbu mokėti suteikti pirmąją pagalbą, kol atvyks greitosios pagalbos medikai, nes nuo to priklauso tolimesnė nukentėjusiojo sveikatos būklė. Tikimės, kad prireikus pagalbos, mokiniai išdrįs prieiti, užkalbinti, o jei reikia - ir padėti.

Sveikatos priežiūros specialistė Ana Jankelevič

2018-10-05

Mūsų gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo piešinių konkurse „Mano tėvynė“. Darbai buvo eksponuojami seniūnijos šventės metu. Iš 50 pateiktų darbų 11 buvo apdovanoti įvairiais prizais ir pagyrimo raštais. Tai pradinukių Paulinos Švaikovskos, Imeldos Siesickos, Anos Marijos Mikulskos piešiniai. Iš vyresniųjų originalumu pasižymėjo Emilio Baranovskio sukurtas Jašiūnų žemėlapis, kompiuterinės grafikos – animacijos Pavelo ir Augustino Ozarovskių darbai. Taip pat iš visų piešinių išsiskyrė Jekaterinos Fedotovos, Kamilios Rinkūnaitės, Agnieškos Sinkevič, Sabinos Macinkevič, Gabrieliaus Petrašuno, Dominykos Baranovskos kūrybiniai darbai. Sveikiname laimėtojus.


Liubovė Fedotova

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >