Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

    • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   24  

2017-06-26

Vasara prasidėjo gimnazijos stovykloje

Pasibaigus mokslo metams mokykla ištuštėja, vaikai išsiskirsto, prasideda ilgai lauktas poilsis. Tačiau kartais staigus pokytis sutrikdo visus, atsiranda tuštuma, kurią ne visi sugeba prasmingai užpildyti. Todėl norintiems mūsų gimnazija suteikė galimybę turiningai praleisti laiką. Birželio 12-23 dienomis 5-8 klasių mokiniai galėjo lankyti stovyklą, kurią suorganizavo mūsų gimnazijos mokytojai. Daugelis jų susibūrė ir sukūrė stovyklos veiklos planą, į kurį įtraukė ne tik pramoginius užsiėmimus bet ir pažintinius. Vienas iš tikslų buvo prisiminti, pažinti, pagilinti žinias apie Lenkijos ir Lietuvos istoriją, kultūrą, tautosaką, meną, gamtos paminklus.

Ir štai jau pačią pirmą dieną vaikai žaidė sporto žaidimus, rungtyniavo tarpusavy. Antrą dieną vaikai galėjo pasirinkti: dalyvauti dailės užsiėmimuose – piešti, klijuoti Lenkijos miestų ir Lietuvos artimiausių miestelių herbus arba dalyvauti psichologiniuose užsiėmimuose – spręsti testus, kalbėtis aktualiomis jaunimui temomis, mokytis koncentruoti dėmesį ties reikšmingais dalykais. Trečią dieną mokiniai aplankė talentingos dailininkės Anos Krepštul muziejų Tabariškėse, pasižiūrėjo filmuką apie sunkų dailininkės gyvenimą ir nenuilstantį jos ryžtą kovoti su sunkia liga, kibti į darbą, džiaugtis gyvenimu. Vaikai aplankė ir Paulavos Respublikos griuvėsius, prisiminė jos istoriją. Kitą dieną mokinius supažindino su įvairiomis švenčių tradicijomis ir papročiais, vaikai vėl galėjo pažaisti sporto salėje bei mokyklos stadione. Paskutinę pirmos savaitės dieną mokiniai susipažino su mūsų krašto ekologija, pasivaikščiojo po Jašiūnų miestelį. Nauja savaitė prasidėjo išvyka į netoliese Kačėnų kaime esantį žirgyną „Mustangas“. Vaikai pamatė žirgus, galėjo juos pamaitinti atvežtais saldumynais, vaisiais ir be abejo, kiekvienas norintis galėjo pajodinėti žirgu. Antradienį visi stovyklaujantys išvyko į Vilnių, pasivaikščiojo žinomų Lietuvos lenkų rašytojų takeliais, pabuvojo prie A. Mickevičiaus paminklo, šv. Onos bažnyčios. Vėliau aplankė Valdovų rūmus bei Katedros požemius. Dar viena pažintinė ekskursija buvo suorganizuota trečiadienį. Mokiniai nukeliavo į Merkinę, kur aplankė Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centrą, įkopė į Merkinės kryžių kalnelį bei 26 metrų aukščio apžvalgos bokštą, iš kur galėjo grožėtis nuostabiais Lietuvos vaizdais. Priešpaskutinę stovyklavimo dieną visi aplankė Jašiūnų acto gamyklą, pamatė kaip gaminamas šis produktas. Nukeliavo į Balinskių sodybos parką, kur linksmai praleido laiką žaisdami įvairius žaidimus bei mokydamiesi naujų dainų pritariant gitarai. Paskutinė diena stovykloje buvo apibendrinamoji, vėl visi kartu padainavo išmoktas dainas, pieštukais lapeliuose atskleidė savo čia per dvi savaites patirtus įspūdžius.


Mokytojai tikisi, kad šitie užsiėmimai buvo naudingi mokiniams, kad šiek tiek praturtino jų vidinį pasaulį, parodė kaip galima prasmingai leisti laiką bei suteikė tam tikrų idėjų, įkvėpimo tolesnėms atostogų dienoms. Tebūna tos dienos įspūdingos, atpalaiduojančios, tesuteikia jėgų naujiems polėkiams!

Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-06-22

Tarptautinis futbolo turnyras

Mūsų gimnazijos berniukų (gimusių 2003-2005 m.) futbolo komanda kartu su mokytoju Alvydu Balke birželio 16 dieną išvyko į Lenkiją. Plonsko mieste birželio 17 dieną dalyvavo tarptauniame futbolo turnyre. Komandai teko varžytis su stipriomis Lenkijos ir Prancūzijos futbolo klubų komandomis. Deja, prizinės vietos berniukai nelaimėjo, tačiau garbingai rungėsi negailėdami jėgų ir džiaugėsi tuo, kad tapo vieninteliais Lietuvos atstovais, turėjusiais galimybę išbandyti save aršioje kovoje. Kūno kultūros mokytojas A.Balkė didžiavosi savo komanda, žavėjosi vaikų ištverme ir valia žaidžiant su rimtu priešininku negailestingai kepinant saulei. Berniukams dar viskas prieš akis, linkime jiems ateityje pasiekti savo tikslus ir nuskinti pergalės laurus.


Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-05-28

Draugiškas susitikimas alyvų žydėjimo metu

Ir vėl gegužė, ir vėl gamta dovanoja saulėtas dienas, ir vėl žydi alyvos... o tai reiškia, kad atėjo laikas, kai sulaukiame mums visiems brangių svečių iš Baltarusijos. Graži draugystė, užsimezgusi tarp Kolčiūnų ir Jašiūnų mokyklų prieš šešerius metus, kasmet tik stiprėja. Susitikę visi bičiuliškai bendrauja, dalijasi gerąja patirtimi, vyksta į išvykas, vieni kitus supažindina su savojo krašto ypatumais.

Šiais metais kraštotyrininkė, susitikimų organizatorė Tatjana, kartu su mokytojomis Irina ir Marina atvyko su įvairaus amžiaus mokiniais. Jašiūnų gimnazijos moksleiviai pasveikino atvykusius gražiu renginiu sporto salėje. Direktorius ir pavaduotoja parodė svečiams gimnazijos patalpas. Istorijos mokytoja papasakojo vestibiulio freskos atsiradimo istoriją, interpretavo jos turinį. Vėliau svečiai lankėsi Balinskių dvaro sodybos rūmuose, mokslininkų kapinėse, vaikščiojo parko takeliais, svečiavosi mūsų gimnazijos mokinių namuose. Vakare mokiniai surengė draugams iš Kolčiūnų pramogas, žaidimus, konkursus ir diskoteką mokyklos salėje. Mažesni vaikai, panorėję anksčiau grįžti į draugų namus, dar suspėjo sužaisti kelias biliardo partijas, futbolo kėlinius, o ankstų rytą net pažvejoti.


Greitai prabėgo dar vienas mielas susitikimas, padovanojęs nepamirštamų akimirkų, gerų emocijų, daug nuoširdžių šypsenų. Atsisveikindami vieni kitiems tarėme: iki pasimatymo, iki naujų susitikimų - ir tikime, kad jie tikrai įvyks ar Lietuvoje ar Baltarusijos žemėje.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-05-28

5 klasės išvyka į gamtą

Jau gegužė. Pagaliau atėjo karštos dienos. Mūsų, 5 klasės, auklėtoja tai pastebėjo. Ji mums pasiūlė paiškylauti miške. Labai apsidžiaugėme. Gegužės 18 dieną išsiruošėme su auklėtoja. Pakeliui mokytoja davė užduotį.

Eidami takeliu turėjome pastebėti ir pasakyti kokių medžių ir kokių gėlių daugiausia. Mes skaičiavome, ir sužinojome, kad pušų ir eglių yra daugiausia, o dažniausiai sutiktos gėlės yra baltos spalvos. Dar pasirodė, kad miške žydi ne tulpės, o pakalnutės.

Pavėsinėje padengėme „saldų“ stalą ir papuotavome. Užkūrėme laužą ir iškepėme dešrelių. Miške mes žaidėme, kvailiojome, dainavome. Buvo linksma su draugais laipioti po smėlėtą skardį ir žaisti slėpynių.


Išvyka buvo labai smagi, gaila, kad taip greitai prabėgo laikas.

5 klasės mokinys Augustin Ozarovski

2017-05-28

Paskutiniam skambučiui nuaidėjus...

Paskutinis skambutis... Mums, mokytojams, kartojasi jis kas metai. Suskamba kas metai, bet vis kitiems. Jums, mielieji 61-os laidos abiturientai, jis yra vienintelis, į nieką nepanašus, paskutinysis iš pamokos mokykloje ir pirmasis naujo gyvenimo skirsnio. Priešingai negu gamtoje, gimnazijoje paukščiai būtent pavasarį išskrenda iš lizdų į tolimą ir nežinomą skrydį. Būkit paukščiais svajonių, neškit mėlyną viltį, lai sparnai pakyla į saulę ir niekada nenusvyla. Kilkit siekiais į dangų, į svajingą pasaulį. Suraskit „savo kelią“... tą kelią, kuris jums suteiktų visas galimybes atsiskleisti. Tikėkit... Ieškokit... Suraskit...Su nuoširdžiausiais linkėjimais, jūsų mokytojai.

2017-05-23

Šventė mamytėms

Motinos diena – motinos pagerbimo, džiaugsmo ir apmąstymų diena – vaikų ir motinų diena. Tai šeimos židinio saugotojos, vaikų auklėtojos, pirmosios darbštumo, kalbos, gerumo mokytojos, papročių, liaudies dainų ir pasakų puoselėtojos bei kūrėjos diena. Tai didelės atsakomybės diena.

Motinos diena – tai diena, kai motinai parodoma ypatinga pagarba, padėka ir meilė. Ji apdovanojama gėlėmis ir dovanėlėmis. Gegužės 19 dieną šventiškai papuoštoje gimnazijos salėje susirinko mokinių mamytės. Visų klasių mokiniai joms dovanojo gražiausius žodžius ir savo paruoštus pasirodymus. Mokiniai savo mamytes sveikino eilėmis, dainelėmis ir šokiais. Linkėjo, kad būtų mažiau rūpesčių, užtektų gėrio, kantrybės, džiaugsmo ir vilties.


Visi džiaugėsi, kad mamos šiandien gražios, kad jų širdys pilnos gerumo. Šventės pabaigoje organizatoriai (IG klasės mokiniai) pradžiugino mamytes gėlėmis.

IG klasės auklėtoja Aleksandra Čimborienė

2017-05-23

Dailės konkursai ir jų prizininkai

Mūsų gimnazijos vaikai jau ne pirmą kartą dalyvauja Butrimonių A. Krepštul gimnazijos rengiamame projekte „Puslapis iš Anos Krepštul dienoraščio“. Mokiniams reikėjo padaryti koliažą. Tai pakankamai sunki tehnika. Koliažas - (pranc. collage - priklijavimas, prilipdymas) Tai kompozicija iš įvairių medžiagų: popieriaus, spausdinių, fotografijų, smėlio, šiaudų, priklijuotų prie popieriaus ar audeklo, dažnai kombinuotų su piešiniais ir tapyba. Iš visos Lietuvos ir Lenkijos šiais metais dalyvavo 93 mokiniai. Mūsų gimnazijai atstovavo: Augustin Ozarovski, Jekaterina Fedotova, Agnieška Lenkevič. Turime laimėtojus: Augustin Ozarovski (2 vieta) ir Agnieška Lenkevič (3 vieta). Sveikiname nugalėtojus.

Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos moksleiviai aktyviai dalyvavo konkurse „Verbos“, kurį paskelbė Turgelių gimnazija. Dėkojame visiems dalyvavusiems: Veronikai Vysockai, Agnieškai Lenkevič, Agatai Palkevič, Jekaterinai Fedotovai, Erikui Podolskiui, Karinai Videiko, Damianui Grigorovič, Ernestui Jakovič, Gražinai Bitelytei, Agnieškai Sinkevič, Emiliui Baneliui, Emilijai Podolskai, Gretai Baranovskajai, Violetai Žilinskai, Deividui Žilo, Emilijai Snarskai, Dominikai Baranovskai.

Konkurso tikslai: atskleisti lietuvių verbų kaip etninio tapatumo suvokimo reikšmę, skatinti vaikus ir jaunimą domėtis Lietuvos ir etninio regiono, kuriame gyvena, istorija ir kultūra, ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, sudaryti sąlygas saviraiškai, kultūrinei edukacijai, kuriant darbus, ieškoti inovatyvių priemonių temai atskleisti. Tarp įvairių mokyklų laimėtojų: Jekaterina Fedotova (3 vieta). Sveikiname.

Turime gabių ir talentingų vaikų. Vienas iš tokių - Erik Podolski. Labai darbštus ir kruopštus berniukas. Jis gerai muzikuoja ir piešia. Kartu nutarėme surengti Eriko darbų parodėlę. Visą savaitę Eriko kūrybiniai darbai puošė mūsų mokyklą. Visiems labai patiko. Su nekantrumu lauksime naujų darbų. Sėkmės tau, Erikai, ir naujų kūrybinių idėjų. Mūsų gimnazijos moksleivė Agnieška Lenkevič dalyvavo konkurse „Jam jest dwór polski“. Šį konkursą organizavo V. Sirokomlės muziejus. Agnieška užėmė 3 vietą. Sveikiname. Linkime dar ne vieną kartą nugalėti.Dailės mokytoja Liubovė Fedotova

2017-05-21

Ir parodė tulpės žiedus pavasariui...

Mokinių ir jų auklėtojų rudens darbas nenuėjo vėjais. Nekantraudami laukėme, kol tulpės, kurios buvo pasodintos gimnazijos kiemo gėlynuose, per visą žiemą sėmėsi jėgų, ankstyvą pavasarį daigino ūglius, vėliau krovė žiedus... Ir pagaliau, kol pavasaris dar miegojo pumpuruos, jos papuošė kiemą įvairiomis spalvomis, stiebėsi saulės link, prisotino orą švelniais kvapais, traukė akį kiekvieno praeivio ir sukėlė nuoširdų šypsnį jo veide... Gražu ir miela aplink...


Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-05-17

Geriausiųjų apdovanojimas

Gegužės 17 d. Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus iniciatyva įteikti 38 aukso, 33 sidabro ir 33 bronzos medaliai rajono olimpiadų prizininkams. Tarp jų yra ir mūsų gimnazijos mokiniai. Alina Turkot pelnė net 3 medalius (lenkų kalba II vieta; chemija I vieta; biologija III vieta); Elžbieta Voitukovič apdovanota 2 medaliais (istorija III vieta; chemija III vieta), Marek Voicinovič (fizika I vieta); Marjan Staniul (fizika III vieta); Marija Gigevič (chemija II vieta), Evelina Bogdan (matematika II vieta). Sveikiname visus prizininkus bei juos ruošusius mokytojus. Linkime sėkmės skinant laurus ir ateinančiais metais.

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >