Naujienos
2015-02-12
Užsiėmimas su priešmokyklinukais „Stiprybė vienybėje“
Vasario 12 d. gimnazijos psichologė Oksana Rympo ir logopedė Inesa Boguševič-Vlasova pravedė integruotą užsiėmimą su priešmokyklinukais „Stiprybė vienybėje“. Užsiėmimo tiklas –įtvirtinti taisyklingą šnypščiajamųjų, švilpiamųjų priebalsių eilės tarimą žaidžiant bei stiprinti pozityvią ir saugią atmosferą grupėje.
Užsiėmimo metu vaikai klausėsi legendos apie Vilniaus sostinės įkūrimą ir imitavo įvairius garsus. Tokiu būdu lavino savo kalbinę motoriką, foneminę klausą. Vėliau vaikai kūrė Lietuvos vėliavas – klijavo ant popierinių vėliavų atitinkamas spalvas ir sužinojo, ką simbolizuoja kiekviena vėliavoje esanti spalva. Psichologė papasakojo apie senovės laikais Lietuvą gynusius riterius (karius). Vaikai sužinojo, kad riteriai turėjo išmokti trijų dalykų: gerai valdyti kalaviją, įveikti įvairias kliūtis ir šaudyti strėlėmis. Vaikai nudžiugo, nes galėjo palaikyti kalaviją, sužinoti praktiškai, kiek jis svėrė senovės laikais (rankose laikė 2 kg ir 4,3 kg svorį). Po to turėjo poroje pereiti klastingą pelkę su gyvenančiomis joje pabaisomis ir už kliūties įveikimą gavo riterius, kuriuos nuspalvino. Paskutinė ir pati įdomiausia užduotis, kaip teigė patys vaikai, buvo varžybos tarp dviejų komandų, kuomet reikėjo plasmasinėmis strėlėmis pataikyti į taikinį ir surinkti kuo daugiau taškų. Ta komanda, kuri surinko daugiausiai taškų, gavo raktelį nuo lobių skrynios. Atidarius ją, paaiškėjo, kad ten guli sidabrinės monetos-saldainiai. Vaikams buvo paaiškinta, kad kiekvienam tikram riteriui svarbiausi buvo ne lobiai ar kiti turtai, o brolybė, vienybė, draugystė, ištikimybė, vienas kito palaikymas ir padrąsinimas. Todėl buvo nutarta, kad už aktyvų darbą per šį užsiėmimą kiekvienas gaus po vieną monetą.
2015-02-09
Sveikiname mūsų gimnazijos moksleivius užėmus aukštas, prizines vietas rajoninėse gamtos mokslų olimpiadose.
Fizikos olimpiados nugalėtoju, užėmęs I-mą vietą tapo - Marjan Staniul (I G klasė), III-čią vietą laimėjo Daniela Voicinovič (III G klasė).
Chemijos olimpiadoje Daniela Voicinovič (III G klasė) laimėjo II-rą vietą.
Biologijos olimpiadoje Daniela Voicinovič (III G klasė) užėmė III-čią vietą.
Dėkojame stropiems mokiniams už puikų darbą ir gražų atstovavimą mūsų gimnazijai rajoninėse olimpiadose. Linkime sėkmės įgyvendinant kitus tikslus.
Gamtos mokslų mokytojai
2015-02-02
Išvyka į Maskvą
Viskas prasidėjo dar man besimokant dešimtoje klasėje. Klasiokės stropiai pildė vieną rusišką žurnalą, atlikinėjo užduotis. Ir aš susidomėjau, panorau išbandyti savo jėgas.Vienas kitas žurnalas, o jau žiūriu ir pradedu lyderiauti tarp Lietuvos moksleivių. Pats didžiausias stimulas atlikinėti žurnalo siūlomas užduotis buvo - išvyka į Maskvą.
Pagaliau gavau pakvietimą! Kiek laimės ir džiaugsmo atnešė man tas laiškas. Iš tikrųjų, labai sunku apsakyti tą jausmą, kurį tada jaučiau. Norėjosi bėgti pas tėvus ir šaukti: Valio! Žiurėkite, ką laimėjau!
Atėjo ilgai laukta diena - sausio 3-čioji! Mes išvykome keturiese: rusų kalbos mokytoja Margarita Zacharova, kuri paskatino mus ir visaip padėjo, aš bei laimėtojos klasiokės Darja ir Dominika. Lagaminai jau paruošti... Oro uostas... Nuotaika nepakartojama! „Maskva, aš ateinu tave užkariauti!“ - švystelėjo man mintis. Nusileidome Vnukovo oro uoste, kur mus jau laukė mašina. Apsistojome Traporiovo viešbutyje. Mūsų kambariai buvo erdvūs, jaukūs ir šaunūs. Dar tą pačią dieną, nuvykome pasivažinėti metro. Važinėjome apie dvi valandas, net šiek tiek pavargome, bet tai buvo ne vien važinėjimas, mes turėjome išlipti kiekvienoje iš 12 stotelių. Kiekviena stotelė buvo įdomi savo stiliumi, tapyba bei freskomis. Tikras muziejus!
Kitą dieną mes susipažinome su į tarptautinę olimpiadą atvykusiais dalyviais. Mūsų buvo 27 mokiniai iš visokiausių šalių. Bendravome tarpusavy, pažinome vieni kitus. Pavakare nuvykome į teatrą. Kur buvo vaidinama įdomi pjesė, sukurta pagal 5 Antono Čechovo noveles. Man tai buvo nauja ir labai įdomu, nes niekad nieko panašaus dar nesu mačiusi. Gražus aktorių vaidinimas, puošnios scenos dekotacijos, pakili teatrališka nuotaika – visa tai užbūrė mus! Aktoriai taip įtikinamai vaidino, jog, mano manymu, sudomintų net kokį nors nemokšą, kuriam visai nerūpi nei mokslai, nei menas.
Antra diena - tai namų darbų pristatymas. Mes juk turėjome paruošti dvi temas, bet pristatėme burtų nulemtą vieną temą. Pasirodėme gan neblogai, patyrėme daug naujų emocijų, šiek tiek nerimavome, juk kalbėti turėjome prieš nepažįstamus žmones. Vėliau išvykome į Maskvos centrą, žavėjomės jos grožybėmis. Pamatėme visas turistų lankomiausias vietas. (t.k. teatrai, Vorobjovo kalnai, Raudonoji aikštė, GUM)
Trečią dieną mes rašėme darbus, kurie jau turėjo nulemti laimėtojus. Mano manymu, darbai nebuvo sunkūs, tik reikėjo neskubėti ir pagalvoti. Vėliau mus nuvežė į teatrą, kur buvo naujametinis renginys vaikams bei jaunimui. Gavome nedideles dovanėles. Patyrėme daug emocijų ir visos tik teigiamos! Vakare vyko olimpiados uždarymas, kuris užsitęsė ilgam.
Žinote, po visų tų praleistų dienų Maskvoje, visai nesinorėjo išvažiuoti iš jos. Juk mes suradom draugų, bendraminčių ir šiap įdomių žmonių. Man buvo taip gaila palikti tuos kraštus, o labiausiai naujus draugus! Daug įspūdžių bei prisiminimų paliko tos dienos! Norėtųsi pasakyti ačiū mūsų rusų kalbos mokytojai Margaritai Zacharovai, kurios dėka sužinojau apie šitą žurnalą. Juk tai ji mus visą laiką palaike ir padėjo sunkiomis jaudinimosi minutėmis, ji gelbėjo mus ir ruošiant temas bei atliekant žurnalo užduotis. Labai tikiuosi, kad ir toliau bus norinčių dalyvauti šitoje tarptautinėje olimpiadoje. Reikia tik tikėti savimi ir savo jėgomis! Mes daug galime, tik kartais tinginiaujame, dėl to tikriausiai gyvenime ir daug prarandame... Norėčiau paskatinti, jus, gimnazijos moksleiviai, kūrybiškai dirbti, netingėti ir tada pamatysite – norintiems gyvenimas pateikia daug malonių staigmenų, pasaulis laukia darbščių ir kūrybingų žmonių.
Margarita Čepulionis III g klasė
2015-01-19
Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos inauguracija
- Gimnazija – tai ne techninė transformacija. Mūsų supratimu, gimnazija – tai aukščiausias statutas, aukščiausias mokyklos įvertinimas. Šiandien pradedame naują mokyklos gyvavimo, su naujais iššūkiais ir nauja atsakomybe, etapą. Mums visiems didelė garbė būti šio istorinio, tiek mokyklos, tiek Jašiūnų, įvykio liudininkais.
Esame aplinkoje, kurioje vyrauja gerai atlikto darbo ir pareigos atmosfera. Susidorojome su Švietimo ir mokslo ministerijos reikalavimais, reformomis ir dėl to sveikinu ir dėkoju mokyklos administracijai, pedagogams, mokinimas i jų tėvams, - Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos inauguracijos šventės metu pasakė Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič.
Praėjusių metų birželio mėnesį po sėkmingos akreditacijos Jašiūnų M. Balinskio vidurinei mokyklai suteiktas gimnazijos statusas. Š. m. sausio 16 d. įvyko gimnazijos inauguracijos šventė, kurioje dalyvavo mokiniai, mokytojai ir gausiai atvykę svečiai: Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič, LR Seimo narys, Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugijos „Macierz Szkolna“ pirmininkas Juzef Kviatkovski, Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Andžej Andruškevič, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius Josif Rybak, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič ir vyr. specialistas Henrik Danulevic, Jašiūnų seniūnijos seniūnė Sofija Griaznova, Tarybos nariai Jadvyga Sinkevič, Ježi Borkovski, Jašiūnų parapijos klebonas Tadeuš Aleksandrovič ir kt.
Inauguracijos iškilmės prasidėjo šv. mišiomis, kurias aukojo klebonas kun. Tadeuš Aleksandrovič, meldęsis už gimnazijos bendruomenę – mokinius, jų tėvus, administraciją ir visus mokyklos darbuotojus.
Po šv. mišių visi susirinko gimnazijos sakėje, kur įvyko inauguracijos iškilmės.
- Mokykla Jašiūnuose veikia 115 metų. Džiaugiuosi, kad Jašiūnų švietimo židinys negęsta, o veikia su nauja energija. Už tai nuoširdžiai dėkoju tėvams, kurie patiki savo turtą, vaikus, mūsų mokyklai, mokiniams, kurie savo mokymosi ir popamokinės veiklos pasiekimų rezultatais leido siekti gimnazijos statuso. Žinoma, dėkoju ir pedagogams, suteikiantiems žinias savo mokiniams. Dėkoju savivaldybei už pagalbą ir paramą, dėkoju visiems, prisidėjusiems prie gimnazijos statuso suteikimo mūsų mokyklai. Dėkoju visam monolitui, kuriančiam Mykolo Balinskio gimnaziją, - pasakė gimnazijos direktorius Kazimež Karpič.
Skambiomis dainomis, linksmais šokiais ir nuostabiais eilėraščiais susirinkusius linksmino gimnazijos mokiniai.
Kulminacinis renginio akcentas – vyresnių klasių mokinių pasirodymas apie savo kraštietę Liudviką Sniadecką „Į išbalusią rožę panaši“. Nuostabi inscenizacija, parengta vadovaujant lenkų kalbos mokytojai Janinai Kurilo, leido ne tik susipažinti su Julijaus Slovackio jaunystės mūza, bet ir atskleidė istorinius Jašiūnų žemių įvykius ir čia gyvenančių žmonių patriotizmą.
Karšti publikos aplodismentai buvo geriausia padėka už patirtas emocijas. Direktorius Kazimež Karpič įteikė pedagogams padėkos raštus už darbo rezultatus, siekiant įgyti gimnazijos statusą.
Šaltinis: salcininkai.lt | Paskelbta 2015-01-19
2015-01-15
Viduramžių pilių paroda
6 klasės istorijos programa tai visuotinė įvairių epochų istorija. Pastaruoju metu mokiniai buvo supažindinti su viduramžiais. Skyrių baigė projektiniu darbu: „Viduramžių pilys“. Šis projektas mokykloje vykdomas jau septynerius metus ir kiekvienais metais šeštokai noriai kūrybiškai jame dalyvauja.
Pirmiausia mokiniai susipažino su šio laikotarpio architektūriniais stiliais, sužinojo kokie statiniai dažniausiai buvo statomi tuo metu, susidomėję klausėsi apie tai, kad viduramžių pilys buvo apsuptos apsaugančiu pylimu, mūrais. Jos buvo statomos iš akmenų bei plytų. Būtinai buvo į pilis vedantys pakeliami tiltai, vartai, saugojo grotos. Žemumoje pastatytas pilis supo fosa, o už mūro, vidiniame kieme buvo išsidėstę įvairūs statiniai. Pagrindinis pastatas – šeimininko buveinė. Kiti – tai kareivių būstas, ginklų saugyklos, arklidės, sandėliai, rūsiai. Virš visų pastatų stūksojo bokštas - žvalgybos, stebėjimo vieta. Išklausę ir išanalizavę teorinę medžiagą, vaikai ėmėsi praktinio kūrybinio darbo. Kiekvienas mokinys iš įvairios parankinės medžiagos turėjo pagaminti viduramžių pilies maketą. Vertinant mokinių darbus atsižvelgta į šiuos kriterijus: pastangos, tvarkingumas, išradingumas. Mokiniai apsidžiaugė, kad kūrybinį darbą gali atlikti padedant tėvams, vyresniems broliams, seserims net seneliams. Nurodytu laiku šeštokai atnešė padarytas pilis, susidomėję apžiūrinėjo draugų rankdarbius, visi kartu vertino darbelius bei surengė pilių parodą, kad ją pamatytų ir kiti gimnazijos draugai bei mokytojai.
Istorijos mokytoja Kristina Karpič