Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  
  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   32         

2018-12-14

Veiksmo diena savivaldybėje

Gruodžio 12 d. Šalčininkų rajono savivaldybė prisipildė jaunatviško juoko, šurmulio, veržlių idėjų ir ryžto. Daugiau negu 100 rajono mokinių iš 14 mokyklų varžėsi dėl galimybės gauti 3000 eurų finansavimą projekto įgyvendinimui.

Asociacija „Pilietinių iniciatyvų centras“ kartu su partneriais – VšĮ „OSFL projektai“ ir „Atviros Lietuvos fondu“ realizuoja ilgalaikį jaunimo pilietiškumo ugdymo projektą „Aš irgi sprendžiu“. Siekiama keisti jaunimo požiūrį į dalyvavimą viešajame valdyme: jauni žmonės skatinami domėtis politika, gimtojo miesto reikalais, ugdomos jų kompetencijos dalyvauti bei įsitraukti į viešųjų reikalų svarstymą. Gruodžio 12 – oji Šalčininkų rajono jaunimui tapo istorine diena, kai jie turėjo galimybę patys sugalvoti būsimos veiklos projektą, sudaryti jo planą, savarankiškai planuoti biudžetą, įvertinti silpnąsias vietas ir kovoti dėl finansavimo. Įdomu tai, kad savo kabinetus jaunimui užleido savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai ir specialistai.

Veiksmo diena – tai puiki proga jaunimui susipažinti su Savivaldybės tarybos ir Savivaldybės administracijos veikla, domėtis vietos politika, klausti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Svarbu, kad jaunimas gavo labai prasmingą pilietiškumo pamoką ir suprato, jog jų dalyvavimas savivaldos procesuose yra svarbus. Be to, projekto dalyviai turėjo progą susitikti su Šalčininkų rajono savivaldybės tarybos nariais, administracijos kolektyvu, bendrauti su Savivaldybės administracijos direktoriumi Josifu Rybaku jiems rūpimais klausimais. Idėjų ir minčių būta įvairių ir labai įdomių: „Mus vienija jaunystė“, Turgelių stadiono rekonstrukcija, stovykla „Pažink per 24h“, kino klubas, jaunimo erdvė, gyvoji grafika, festivalis „Pieno tūsas 2019“, spalvotas tinklinio turnyras, kino teatro įkūrimas, mokinių kampelis, fejerverkų ir lazerių šou, lazerinės varžybos ir kt.

Galutinis balsavimas parodė, kad geriausiu projektu pripažintas ir Šalčininkų rajono savivaldybės finansavimą gaus Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijos projektas „Pieno tūsas 2019“.

Mūsų gimnazijai atstovavo IIG bei IIIG klasių moksleiviai. Mokiniai parengė projektą pavadinimu „Jaunimo kūrybiškumo kiemelis“. Projekto idėja buvo: edukacinės – poilsio erdvės įrengimas M. Balinskio gimnazijos vidiniame kiemelyje. Mokiniai teigė, kad mokyklos aplinka daro didelę įtaką ugdymo rezultatams. Siekiant mokymą ir mokymąsi padaryti įdomesnį, patrauklesnį ir taip sustiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, gimnazijos teritorijos vidiniame kieme būtų tikslinga įrengti  edukacinę – poilsinę erdvę.  Šioje vietoje vaikai galėtų ne tik ilsėtis pertraukų metu, bet ir po pamokų kartu atlikti projektines užduotis, bendrauti, kurti. Tai būtų mokinių tiek mokymui, tiek poilsiui, tiek bendravimui pritaikyta erdvė. Mokiniai kūrė projektą, ieškojo tinkamos informacijos, skaičiavo, parengė nuotraukas, bendravo tarpusavyje, parengė prezentaciją bei ją pristatė komisijai. Nors mūsų gimnazijos moksleivių parengtas projektas ir nelaimėjo 1-mos vietos, džiaugiamės, kad užėmėme  4-ąją  vietą iš 14-os galimų. Bendraudami puikiai praleidome laiką bei sužinojome daug naujo.Lietuvių kalbos mokytoja Aleksandra Čimborienė

2018-12-13

Balstogės Universiteto atstovai gimnazijoje

Gruodžio 11 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi Balstogės universiteto Vilniaus filialo atstovai. Susitikime dalyvavę IV G klasės mokiniai turėjo puikią progą susipažinti su universiteto teikiamomis studijų programomis, galimybėmis studijuoti Lietuvoje ir Lenkijoje, populiariomis specialybėmis ir finansavimo klausimais. Pasak universiteto atstovų, dabar pačios populiariausios yra ekonomikos, informatikos, Europos teisės studijos. Taip pat papasakota apie tai, kad universitete studentai gali įsitraukti ir  į papildomas veiklas – veikia sporto, muzikos, dailės būreliai.


Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2018-12-12

Lapkričio 30 d. mūsų gimnazijos I G moksleiviai: Julieta Kropaitė, Sabina Macenkevič ir Damian Grigorovič – dalyvavo konferencijoje „Patyčių, smurto ir žalingų įpročių prevencijos patirtis mokykloje“, kurią organizavo Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazija. Konferencijos dalyviai buvo kviečiami diskutuoti aktualiomis temomis, dalintis patirtimi bei atlikti įvairias praktines užduotis.


Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova

2018-12-12

Lapkričio 30 dieną  mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo baigiamajame kultūros projekto, skatinančio tautinių mažumų kultūrų plėtotę „Kurkime ateitį drauge“ etape. Vilniaus Sofijos Kovalevskajos  progimnazijos aktų salėje skambėjo įvairios kalbos, spindėjo šypsenos ir susirinko daug gražaus jaunimo. Daugelis išsivežė naujųjų draugų šypsenas bei kontaktus, pažadus susitikti vėl. Tikslas pasiektas: įvyko daug įdomių susitikimų, dalyvavome bendruose renginiuose ir veiklose. Ačiū projekto sumanytojams ir dalyviams už nuoširdumą ir užsimezgusią draugystę.


Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova

2018-12-09

Animacinių filmų įvertinimas

Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokinių animaciniai darbai sužavėjo istorijos, kino ir žurnalistikos specialistus. Septintokas Augustin Ozarovski ir dešimtokas Pavel Ozarovski savarankiškai įvaldę animacijos kūrimo meną ėmėsi kurti ir animacinius filmukus. Dar vasarą jie nusprendė sudalyvauti keliuose internetinėje erdvėje paskelbtuose konkursuose ir 3 mėnesius stropiai darbavosi: piešė paveikslėlius ir įkvėpė jiems gyvybę. Tokiu būdu gimė animaciniai filmai apie Lietuvos istoriją, apie gimnazijos globėją M. Balinskį ir su animaciniais intarpais dokumentinis filmas apie rašytoją Č. Milošą. Visi filmai buvo išsiųsti įvairiems konkursams. Rudens pabaigoje vaikinai sulaukė pakvietimo į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamą respublikinį REC 2018 kino festivalį, kur jų filmas „Lietuvos istorija“ atsidūrė tarp 25 geriausių, festivalio vertų filmų ir 4-oje vietoje tarp animacinių filmukų. Anot, festivalio organizatorių iš viso konkurse dalyvavo 85 atsiųsti filmai. Berniukai buvo apdovanoti pagyrimo raštais ir labai didžiavosi, kad jų darbą įvertino ne prasčiau nei įvairių kino studijų ir kino centrų sukurtus filmus.

Gruodžio pradžioje Augustin ir Pavel gavo dar vieną kvietimą į konkurso „Gatvės ir asmenybės“ apdovanojimą, kuris vyko Kauno rotušėje ir kurį organizavo Kauno moksleivių techninės kūrybos centras „Kadras“. Šį kartą mūsų mokinių darbai – „Česlav Miloš. Lietuva – laimės šalis“ ir „Mykolas Balinskis“ aplenkė beveik visus, nusileido tik Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos kino klubui. Berniukai užėmė garbingą antrą vietą ir sulaukė daug gražių pagyrimo žodžių iš griežtų kino kritikų. Miela buvo girdėti, kad vieni kūrybingiausių moksleivių gyvena Šalčininkų rajone. Pagrindinis konkurso tikslas - skatinti mokinius domėtis iškiliomis Lietuvos asmenybėmis ir miestų bei miestelių gatvių istorija – filmuose papasakoti apie asmenybes ir jų vardais pavadintas gatves. Reikia pabrėžti, tam, kad sukurtų filmuką apie Č. Milošą – vaikinai turėjo nuvažiuoti net į Kėdainius bei Šetenius ir ten filmuoti, rinkti medžiagą, o tam kad dienos šviesą išvystų filmas apie M. Balinskį teko darbuotis net 2 mėnesius, laisvalaikiu piešti paveikslėlius, domėtis garsaus žmogaus ir Jašiūnų dvaro istorija. Filmus Augustin ir Pavel žada parodyti mokyklos bendruomenei įvairių renginių metu.


Sveikiname laimėtojus ir linkime jiems nenustoti kurti, kūrybinio įkvėpimo bei žingeidumo tolesniame gyvenimo kelyje.

Liet. k. mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2018-12-01

Jaunimas sėmėsi verslumo žinių

Š. m. lapkričio 30 d. mūsų gimnazijos III G klasės mokiniai dalyvavo renginyje „Verslingumas nuo nulio“ pagal projektą „MES. Motyvuoti, efektyvūs, sėkmingi“.

Renginio tikslas – skatinti verslumą, šviesti jaunimą verslo srityje, supažindinant su talentingais, darbščiais, daug pasiekusiais, iš Šalčininkų rajono kilusiais jaunais žmonėmis, kurie pradėjo verslą nuo nulio. Renginio metu Šalčininkų rajono jaunimas dalyvavo saviraiškos ir vidinės motyvacijos atskleidimo mokymuose, kuriuos vedė koučingo specialistas Valdemar Chmielevski. Mokymų metu dalyviams buvo paaiškinta, kad asmens pagrindinis sėkmės siekis ne visada yra tapatinamas su visuomenės sėkmės vizija. Vidinė varomoji jėga, vidinė motyvacija – tai yra asmens sėkmės pagrindas. Siekiant visuomenės pritarimo, kartais pamirštama apie dalykus, kurie asmeniui atneša pasitenkinimą ir rezultatus.

Po motyvacinių mokymų renginio dalyviai turėjo progą diskutuoti su renginio svečiais: Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos viceministru Gintaru Vilda, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šalčininkų skyriaus vedėja Liana Rybak, Valstybinės mokesčių inspekcijos Šalčininkų poskyrio vyr. specialistėmis Marija Zinkevič ir Jelena Volynec, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos atstovais Lilija Jurgo ir Grigorijumi Kočanu bei Šalčininkų rajono verslininkais – AB „Actas“ direktoriumi Aloyzu Ubiu, drabužių parduotuvės „Viktorijos boutique“ vadove Viktorija Liubkevič ir MB „Erdvė Tau“ vadovu Tomu Seliatyckiu.


Daugiau informacijos apie renginį: salcininkai.lt

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo


2018-11-29

Draugiškos sagos diena

Lapkričio 28 d. gimnazijos psichologė Oksana Rympo suorganizavo patiems mažiausiems gimnazijos vaikams „Draugiškos sagos dieną“. Šios netradicinės dienos tikslai – lavinti vaikų pastabumą, loginį mąstymą, smulkiąją motoriką, įtvirtinti spalvų pavadinimus ir skaičiavimą, skatinti draugiškumą keturmečių vaikų grupėje.

Užsiėmimo metu vaikai pasveikino rimuotu ketureiliu į svečius atėjusią Didelę draugišką sagą ir kartu atliko rytinę mankštą. Vaikai sužinojo, kam žmonėms reikalingos sagos. Po to bandė sujungti vienodas pagal išvaizdą sagas, skaičiavo jas ir spalvino, sėdėdami ant kilimėlio rūšiavo pagal spalvas. Vaikai buvo aktyvūs ir su dideliu susidomėjimu atliko užduotis. Keturmečiai taip pat dalyvavo judriuose žaidimuose „Vienarankis medžiotojas“, „Sagų varstymas“, „Kauliukai ir sagos“. Vėliau psichologė papasakojo trumpą istoriją apie tai, kaip vienas dramblys nusprendė iš sagų padaryti magiškus balionus, kurie kiekvienam vaikui atnešdavo sėkmę. Vaikai pabandė atkurti šią istoriją – nuspalvino ir priklijavo dramblį ant spalvoto popieriaus, nupiešė virvutes ir su psichologės pagalba priklijavo sagas-balionus.


Užsiėmimo pabaigoje ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai atsisveikino su Didele saga ir pažadėjo būti draugiški, darbštūs ir žingeidūs.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >