Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas




            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  









  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   34            

2019-05-08

Mūsų gimnazijoje mokosi labai meniški ir gabūs vaikai. Idėja papuošti mokyklos erdves kilo dar žiemą. Kartu su mokiniais nutarėme nutapyti paveikslų ciklą „Metų laikai“. Tapė 5 - 12kl. moksleiviai. Aštuntokai pavaizdavo medį, atspindintį 4 metų laikus: žiemą, pavasarį, vasarą ir rudenį, o visi kiti norintys ant mažų drobių tapė įvairių metų laikų akimirkas. Patys vaikai atrinko pačius gražiausius eskizus. Visi darbai yra ryškūs, gražūs, meniški. Jais papuošėme mūsų gimnazijos sienas.


2019-05-03

Susitikimas su profesinės mokyklos atstovais

Gegužės 3 d. 8 - IIIG klasių mokiniai susitiko su Vilniaus statybininkų rengimo centro atstovais. Susitikimo pradžioje mokiniams buvo paaiškinta, kas yra profesinės mokyklos, kokie skirtumai tarp gimnazijos ir profesinės mokyklos bei kokios yra tolimesnės mokymosi galimybės po profesinės mokyklos baigimo. Vėliau buvo pristatytos mokymo programos pačiame Vilniaus statybininkų rengimo centre. Taip pat papasakota apie stipendijas, gyvenimo sąlygas bendrabutyje ir stažuotes užsienyje.


Susitikimo pabaigoje mokiniai suprato, kad sau tinkančios specialybės pasirinkimas gali būti raktu į sėkmingą karjerą.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2019-04-30

Kartu su visa Lietuva Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Darom“. Balandžio 19 dieną mokyklos bendruomenė išėjo tvarkyti Merkio pakrantę bei mokyklos teritoriją. Džiugu, kad kiekvienais metais žmonės tampa vis atsakingesni ir neabejingi gamtai. Tikimės, kad kuo daugiau žmonių susitelks tvarkyti aplinką, tuo mažiau ją terš.



L. Mickevič-Ozarovska

Skambinkite į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais

Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12 jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val.

Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats (17-21 val.), nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, - pastebi „Tėvų linijos“ vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė.

Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus.

Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais.

Anoniminės ir nemokamos konsultacijos teikiamos telefonu 8 800 900 12 darbo dienomis nuo 11 iki 13 val. ir nuo 17 iki 21 val.

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama VšĮ „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijoswww.tevulinija.lt

2019-04-03

Paskaita Jaunimo darbo centre

Š. m. balandžio 3 d. IIIG klasės mokiniai nuvyko į Vilniaus teritorinės darbo biržos Šalčininkų skyriaus Jaunimo darbo centrą, kur dalyvavo paskaitoje „Įsidarbinimo galimybės Lietuvoje/Vilniuje 2019“.


Vyr. specialistė A. Svorobovič supažindino mokinius su darbo rinkos prognozės tikslais, rengimo etapais, tendencijomis darbo rinkoje. Buvo pristatytas įsidarbinimo galimybių barometras, kuris atspindi Lietuvos ir atskirų apskričių rinkos struktūrą. Mokiniai sužinojo, kokių profesinių kvalifikacijų turintys asmenys turi didžiausias ir mažiausias įsidarbinimo galimybes 2019 metais. Taip pat mokiniai susipažino su interaktyviuoju „Profesijų žemėlapiu“, kuriame pateikta prognozuojama 155, aktualiausių Lietuvos darbo rinkai, profesijų grupių pasiūlos ir paklausos situacija savivaldybėse, išskirtos paklausiausios, mažiau paklausios ir atskiram regionui neaktualios profesijų grupės, pavaizduoti paskutinių šešių metų pasiūlos bei paklausos statistiniai duomenys.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2019-03-31

Sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ 2019“

Su patyčiomis turime kovoti visus metus, tačiau kovo mėnesį „Vaikų linija“ kvietė sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos aktualizavimą ir jos sprendimo būdus. Tą proga mūsų gimnazija prisijungė prie iniciatyvos „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ”.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo organizavo įvairias veiklas, skirtas patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui, užsiėmimus skatinančius pagarbius ir draugiškus mokinių tarpusavio santykius ir gerinančius bendrą emocinę mokinių savijautą.

Pradinėse klasėse vyko tokie užsiėmimai kaip: „Spygliuotas kaip kaktusas. Apie savijautą sunkiose situacijose.“, „Draugystės menas“, „Kaip tvarkytis su pavydu?“, „Kelionė į draugystės ir bendradarbiavimo pasaulį“. Su mokiniais psichologė kalbėjo ne tik apie netinkamo elgesio pavyzdžius, bet ir apie tai, kaip turime į juos reaguoti, ką tuomet jaučiame ir kaip galime sumažinti emocinį skausmą, kodėl gyvenime draugiški ir pagarbūs tarpusavio santykiai yra tokie svarbūs, kaip bendradarbiavimas gali suartinti, iš pirmo žvilgsnio, skirtingus žmones.

Vyresnėse klasėse psichologė vedė šiuos užsiėmimus: „Pykčio kuprinė“, „Būk draugu, o ne skriaudėju!“, „Kūrybiškas problemų sprendimas“, „Savęs ir kitų supratimas“, „Mes panašūs, mes skirtingi“, „Bendra veikla geresnio tarpusavio pažinimo link“, „Gerumo medis“. Šių užsiėmimų metu buvo siekiama mokyti mokinius įsisąmoninti ir išreikšti savo jausmus, kritiškai ir konstruktyviai mąstyti, klausytis kitų. Buvo skatinama pamąstyti apie panašumus ir skirtumus, parodoma bendradarbiavimo svarba. Mokyta problemų sprendimo, pasitikinčio bendravimo, komandinio darbo. Taip pat buvo stiprinamas savęs ir kitų supratimas, empatija, kuriamas bendrumas ir pasitikėjimas klasėse.


Visų užsiėmimų metu mokiniams buvo dalinama informacinė medžiaga, padėsianti tinkamai reaguoti į patyčias.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2019-03-29

Susitikimas su aukštosios profesinės mokyklos atstovais iš Lenkijos

Kovo 29 d. vyresnių klasių mokiniai turėjo galimybę susitikti su Suvalkų E. Ščeponiko valstybinės aukštosios profesinės mokyklos atstovais. III-IVG klasių mokiniai buvo supažindinti su mokyklos siūlomomis nemokamomis bakalauro ir magistrantūros studijų programomis, stojimo ir mokymosi sąlygomis. Pristatąs filmukas apie tai, kaip atrodo pati aukštoji profesinė mokykla, kokiomis priemonėmis yra aprūpinta, kokiuose renginiuose dalyvauja. Taip pat šios mokyklos studentai pasidalijo savo įžvalgomis apie mokymo kokybę, gaunamų stipendijų dydį, gyvenimo sąlygas bendrabutyje, apie praktikas įvairiose įstaigose ir galimybę išvykti į užsienį pagal Erasmus programą. Medicinos gelbėjimo studijų studentės praktiškai parodė, kaip yra teikiama pirmoji pagalba nukentėjusiam, o Kosmetologijos studijų studentė vaizdžiai pademonstravo kaip taisyklingai daromas makiažas.



Po pristatymo kiekvienas susidomėjęs mokinys galėjo tiesiogiai pabendrauti su studentais arba su šios mokyklos prorektoriumi dr. Jaroslavu Kučynskiu.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2019-03-21

Makaronų tiltų galvosūkiai įveikti!

Kovo 18 dieną Jašiūnų M. Balinskio gimnazijoje įvyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2019“ moksleivių atrankos etapas, kuriame dalyvavo aštuonios mūsų rajono gimnazijų komandos. Kiekviena komanda susidarė iš keturių 10-12 klasių moksleivių. Varžybos vyko aktų salėje, kur kiekvienai komandai buvo skirtas stalas, kiekviena gavo po pakelį spagečių ir 4 plastilino gabaliukus. Atvykęs VGTU Statybos technologijos ir vadybos katedros doc. dr. Gintautas Ambrasas parodė dalyviams skaidres, paaiškino taisykles. Per 45 minutes komandos iš spagečių ir plastilino turėjo pastatyti tiltą, kuris neviršytų 42 cm ilgio ir nebūtų platesnis nei 10 cm.

Prasidėjo darbas. Visos komandos labai draugiškai, atsakingai statė tiltus. Laikas prabėgo greitai. Prasidėjo bandymai, kurių metu tiltai turėjo atlaikyti svarelius. Salėje stovėjo mirtina tyla, buvo girdėti tik makaronų traškėjimas. Mūsų gerbiamas svečias doc. dr. Gintautas Ambrasas palaikė ir paragino komandas nenusivilti.

Sunkioje kovoje I vietą iškovojo Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos „TEAM FOR DREAM“ komanda. Sukurto tilto svoris siekė 262 g ir atlaikė 1800 g svarelius. II vietą iškovojo Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijos „Makaronų meistrų“ komanda, jų tiltas svėrė 245 g ir atlaikė 1700 gramų svarelius. III vietą laimėjo Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija, komandos tilto svoris 469 g, jis atlaikė 1700 g svarelius. IV vietą užėmė M. Balinskio gimnazijos komanda „Makaronų dievai“, jų tilto svoris siekė 210 g ir atlaikė 1450 g svarelius. V vieta atiteko Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos komandai „Bon Apetito“, jų pagamintas tiltas svėrė 239 g ir atlaikė 1450 g svarelius.

Visi dalyviai ir mokytojai buvo apdovanoti tušinukais. Nugalėtojai gavo diplomus. I vietą laimėjusi komanda iškovojo teisę dalyvauti respublikinėse varžybose, kitos komandos pakviestos dalyvauti atrankos varžybose, kurios vyks įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Konkursas visiems dalyviams pasirodė smagus ir suteikė tam tikrų žinių, kurios bus naudingos ateityje.


2019-02-27

Vasario 27 dieną gimnazijos 5 – 6 - 7 klasių mokinių komanda dalyvavo Šalčininkų rajono mokyklų žaidynių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybose. Varžybos buvo labai įtemptos, nes visos komandos buvo stiprios, bet mes drąsūs, stiprūs ir vikrūs, todėl iškovojome garbingą III vietą. Dėkojame mokiniams už ištvermę, drąsą ir gebėjimą dirbti komandoje.


J. Žuravska, A. Balkė

2019-02-25

Kviečiu visus pasižiūrėti labai šaunų IV g klasės kūrybinės grupės: Deivido, Tomašo, Eriko ir JEKATERINOS (grupės vadovės) reportažą apie Užupį. Kodėl Užupį ir kaip jis susijęs su lietuvių literatūra? Ogi tai iš dalies tiriamasis darbas, kurio vienas uždavinių palyginti dabartinį Užupį su tuo (1990 metų) aprašytu J. Kunčino romane „Tūla“. Manau, kad darbas dvyliktokų tikrai įdomus ir žaismingas. Labai džiaugiuosi, kad mokiniai tobulėja ir dažnai pranoksta savo mokytojus.

Kirčiavimo klaideles šį kartą dovanokite, juk tai visiškai savarankiškas darbas be mokytojų įsikišimo. :)

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija M-O

2019-02-16

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse iškilmingai gimnazijos salėje paminėjome šią šventę. Į renginį atvyko Jašiūnų seniūnas Zdislav Mažeiko bei žurnalistė ir mūsų gimnazijos bičiulė Aurelija Arlauskienė. 7, 8 ir II G klasės moksleiviai scenoje nuoširdžiai kalbėjo ir dainavo apie tėvynę.  Perskaitė tėvynei parašytą laišką bei eilėraščius apie ją. Sukūrė ir parodė animacinį filmą apie Lietuvos istoriją. Šis renginys tai graži mūsų kartu su istorijos mokytoja Kristina parengto ir dvejus metus įgyvendinamo projekto užsklanda. Džiaugiamės, kad projekte dalyvavo daug mokyklos mokinių, kad jį įgyvendinti padėjo įvairių dalykų mokytojai bei gimnazijos administracija. Projektą pavadinome „Kai norime kalbėt apie tėvynę“, tačiau per dvejus metus teko ne tik kalbėti apie Lietuvą, o ir dainuoti scenoje, groti, šokti, aplankyti mūsų partnerius Rudaminoje, organizuoti ir dalyvauti konkursuose bei šventiniuose renginiuose, pakeliauti po Lietuvą, nuvykti į Žemaitiją, Biržų kraštą. Per tą laiką sukūrėme nemažai tekstų apie gimtinę, sudalyvavome edukaciniuose užsiėmimuose įvairiuose muziejuose, Valstybės pažinimo centre, Balinskių rūmuose. Projektą užbaigėme, bet jokiu būdu nesiliausime ir toliau kalbėt apie tėvynę. Tikimės, kad kūrybinis įkvėpimas ir toliau mus visus lydės, kad gims naujų minčių ir idėjų, kurias norėsime įgyvendinti.


Lucija Mickevič-Ozarovska

 < 35 34 33 32  31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >