Naujienos
2015-10-25
Konstitucija gyvai
Spalio 25 diena - LR Konstitucijos diena. Mūsų gimnazija nusprendė dalyvauti pilietinėje akcijoje „Konstitucija gyvai“, kurią organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Pilietiškumo pagrindų pamokoje istorijos mokytoja Kristina Karpič kartu su IIG klasės mokiniais aptarė, kaip galima organizuoti renginį ir priartinti mokyklos bendruomenei mūsų šalies pagrindinį įstatymą. Nuspręsta paruošti trumpą pristatymą apie tai, kas yra konstitucija, kada ji buvo priimta, susipažinti su mokinių išrinktais konstitucijos straipsniais.
Spalio 21d. gimnazijos aktų salėje susirinko 8, IG, IIIG ir IVG klasės. IIG klasės gimnazistai paruošė spalvotus ir įdomius plakatus su laisvai išrinktais straipsniais ir pristatė savo darbus žiūrovams. Buvo pristatyti straipsniai apie Lietuvos valstybės simboliką, apie žmogaus teises į gyvybę, neliečiamybę į privatų gyvenimą, tikėjimo ir sąžinės laisvę ir kt.
Nors renginys buvo trumpas bet II G klasės gimnazistai labai stropiai ir su dideliu entuziazmu jam ruošėsi, todėl žiūrovai su smalsumu sekė kas vyko scenoje.
Už iniciatyvos palaikymą ir akcijos organizavimą mokytoja ir mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais.
2015-10-13
Akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam“
Š. m. spalio 7-12 d. mūsų gimnazijoje vyko renginiai, skirti paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną.
Pirmą akcijos dieną penktokai kartu su gimnazijos psichologe O. Rympo kūrė jų klasės „Nuotaikos laivą“ bei diskutavo apie tai, kaip išmokti įveikti prastą nuotaiką, liūdesį, nuvyti šalin blogas mintis. Buvo įdomu išgirsti, kaip mokiniai suvokia psichikos sveikatą, kaip stengiasi nugalėti sunkumus ir pozityviai pažvelgti į bet kokią susidariusią situaciją.
Kitą dieną gimnazijos logopedė I. Boguševič-Vlasova ir psichologė O. Rympo 5 ir 8 klasių mokiniams pravedė užsiėmimus „Relaksacijos turtas“, kurių metu mokiniai išbandė atsipalaidavimo priemones, padedančias paskęsti savuose pojūčiuose, pasiekti užsimiršimo būseną. Tą pačią dieną vyko psichologės užsiėmimas su I G klasės mokiniais „Mano jausmų pasaulis“, kuriame mokiniai dalijosi savo jausmais, savijauta, mintimis. Smagu, kad kiekvienas nuoširdžiai pasidalijo tuo, ką išgyvena, patiria šiuo gyvenimo periodu, o svarbiausia, kad buvo išklausytas, suprastas ir priimtas savo bendraklasių.
Spalio 9 d. psichologė O. Rympo pravedė užsiėmimus pradinių klasių mokiniams tema „Kas yra džiaugsmas?“. Jų tikslas – pažinti save, savo jausmus, padėti mokiniams įsisavinti būdus, kurie leidžia patirti džiaugsmą, laimę, pasitenkinimą kasdieninėse situacijose bei sukurti pozityvią atmosferą klasėje.
Paskutinę akcijos dieną dailės mokytoja L. Fedotova ir psichologė kartu su 6, 7 klasių mokiniais vidiniame mokyklos kieme kūrė gyvenimu besidžiaugiantį aštuonkojį. Aštuonkojis simbolizuoja įgimtą gebėjimą adaptuotis ir prisitaikyti prie aplinkos. Todėl ir žmogus turėtų mokytis ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį ir stengtis patirti džiaugsmą, bendrauti su draugais ir tais, kuriuos myli, kuriais pasitiki. Be to, kiekvienas žmogus turi nepamiršti, kad rūpinimasis kitais ir savimi, gebėjimas mokytis ir žaisti, nuoširdus juokas, fizinis aktyvumas bei tinkama mityba – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą.
Šis kūrybos procesas gryname ore puikus būdas padėti mokiniams sumažinti vidinę įtampą, formuoti pozityvų savęs vertinimą, skatinti jų kūrybinę saviraišką.
„Kartu kurkime pasaulį, kuriame visi galėtų jaustis saugūs, laimingi ir sveiki“.
Gimnazijos psichologė Oksana Rympo
2015-10-05
Mokytojų diena
Spalio 5 dienos ankstyvą rytą mes, IVG klasės mokiniai, skubėjome į mokyklą, kad pasitiktume į darbą ateinančius mokytojus. Sutikdami prie durų sveikinome mokytojus su jų švente - Mokytojų diena. Prie įėjimo kiekvienam mokytojui buvo įteiktas medalis kaip padėka už sunkų, atsakingą, kruopštų darbą. Matėme jų veiduose šypsenas ir tai mus džiugino.
Viena svarbiausių mūsų užduočių buvo surengti mokytojams įdomią bei laisvesnę nuo darbo dieną. Taigi kibome į darbą. Po antros pamokos paruošėme mokytojams pramoginę valandėlę. Prie kavos, arbatos ir saldumynų linksmai žaidėme „Mafiją“. Netrūko teigiamų emocijų bei nuoširdaus juoko. Tuo metu moksleiviai vienai pamokai pavadavo mokytojus pamokose.
Staigmenos tuo nesibaigė. Dar mokytojų laukė oficialioji dalis - koncertas. Prie sveikinimų prisidėjo ir mokinių savivalda bei 4 ir IG klasių mokiniai. Prasidėjus koncertui, savivaldos atstovai įteikė mokytojams linksmas ir įdomias dovanėles. Toliau mokytojų žvilgsniai buvo nukreipti į mokinius, kurie vaidino, deklamavo eilėraščius, dainavo. Ketvirtokai įteikė mokytojams gėlių. Koncerto metu buvo parodyti ir IVG mokinių surežisuoti filmukai, kuriais norėta padėkoti mokytojams, atkreipti dėmesį į jų sunkų darbą bei pralinksminti žiūrovus.
Baigiantis koncertui buvo pasakyti padėkos žodžiai už svarbiausią mokytojų darbą - mūsų ugdymą ir paruošimą suaugusiųjų gyvenimui. Juk mokytojai tai antrieji tėvai, kurie moko mus gyventi.
Donata Filipovič IVG klasės moksleivė
2015-10-04
4 a klasės išvyka į Vilnių
Sekmadienį, spalio 4 dieną, nuvykome į Vilnių. Iš pradžių nuvažiavome į Rusų dramos teatrą, žiūrėjome „Undinėlę“. Spektaklis buvo ilgas, bet nepavargome, įdomu buvo stebėti kaip aktoriai vaidina, įdomi buvo ir pati pasaka.
Paskui nuvykome į šv. Teresės bažnyčią, užėjome ir į Aušros vartų koplyčią pasimelsti. Truputį išalkome, todėl nuvažiavome į Mcdonalds užkąsti. Išvykos pabaigoje dar aplankėme Rasų kapines, kur ilsisi J. Pilsudskio širdis. Uždegėme žvakes, pasimeldėme. Į namus grįžome pavargę, bet patenkinti. Išvykoje man labiausiai patiko vaidinimas teatre. Visų ekskursijos įspūdžių neįmanoma išreikšti žodžiais! Ačiū mūsų mokytojai už tokią įdomią išvyką.
4a klasės mokinys Augustin Ozarovski
2015-10-01
Akcija „Kartų diena“
Spalio 1-oji – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Todėl būtent šią dieną buvo nuspręsta mokykloje įgyvendinti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuotą akciją „Kartų diena“. Akcijos tikslas – kurti ateitį, atsigręžiant į praeitį, t. y. naudotis galimybe suburti skirtingų kartų atstovus ir taip stiprinti mokyklos bendruomenę, gerinti mokyklos emocinį klimatą bei prisidėti prie sveiko gyvenimo vertybių puoselėjimo mokyklos bendruomenėje.
Mūsų gimnazijos bendruomenė kūrybingai pažvelgė į šią akciją ir suorganizavo įvairius užsiėmimus.
Artėjant spalio pirmajai trečios klasės mokiniai nupiešė savo senelius, užrašė jų pomėgius ir surengė piešinių parodėlę. Paaiškėjo, kad senelių pomėgiai būna patys įvairiausi, o tai rodo, kad vyresnio amžiaus žmonės yra pakankamai aktyvūs, smalsūs ir kūrybingi. Septintos ir aštuntos klasės mokiniai parengė savo šeimų genealoginį medį. Tuo tarpu šeštokai pasikalbėję su seneliais, sužinojo, kokius žaidimus jie žaidė vaikystėje, o spalio pirmąją dieną ilgųjų pertraukų metu pakvietė savo draugus ir pažįstamus išbandyti tuos užmirštus, bet, kaip vėliau paaiškėjo, labai smagius žaidimus.
Spalio 1-ąją per atvirą technologijų pamoką vyresnės kartos nariai iš Šalčininkų lenkų trečiojo amžiaus universiteto pasidalijo ir pamokė penktokus gaminti gardžius sausainius. Kepdami vyresnio amžiaus žmonės dalijosi savo prisiminimais apie laiką praleistą mokykloje, santykius su mokytojais, popamokinę veiklą, rodė senas jaunystės laikų nuotraukas, suteikė vertingų patarimų jaunajai kartai. Penktokai norėdami atsidėkoti senjorams už geranoriškumą, dalijimąsi patirtimi, išmintimi ir tradicijomis įteikė savo rankomis pagamintas popierines saulėgrąžas.
Tą pačią dieną po pietų priešmokyklinės grupės vaikai su savo seneliais dalyvavo gimnazijos logopedės ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistės užsiėmime, kur visi kartu mokėsi taisyklingo kvėpavimo.
Baigiantis akcijai, daugelis mokinių padarė išvadą, kad kiekviena karta yra savaip vertinga. Mes visi turime skirtingų vertybių ir tikslų, atspindinčių savąjį laiką. Tačiau tik pažinę vieni kitus, galime tapti supratingesni ir laimingesni.
Psichologė Oksana Rympo
2015-09-30
Integruota lietuvių kalbos, etninės kultūros ir geografijos pamoka I G klasėje
Etninės kultūros ugdymo tikslas – padėti mokiniams ugdytis tautinį tapatumą ir etnokultūrinį raštingumą. Kad moksleiviai nuosekliai pažintų ir vertintų gyvenamosios vietovės ir visos šalies tradicinę kultūrą geografijos ir lietuvių kalbos mokytojos suorganizavo I G klasei pažintinę-pramoginę ekskursiją į pirmąją Lietuvos sostinę – Kernavę. Rugsėjo 30 dieną gimnazijos moksleiviai aplankė Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato muziejų. Kernavės priešistorę puikiai vaizduoja ne tik archeologiniai radiniai, kurių apstu muziejuje, bet ir remiantis moksliniais tyrimais sukurtos vizualizacijos, pristatančios Kernavės reljefo formavimąsi, jo kitimą. Interaktyviame žemėlapyje pavaizduotas vietovės archeologinio paveldo išsidėstymas rezervato teritorijoje. Modernus muziejaus elementas – terminalai, pateikiantys išsamią informaciją apie archeologinę vietovę, Kernavės priešistorę ir viduramžius. Daugelio muziejuje eksponuojamų įrankių gamybą bei dirbinių panaudojimo būdus atkūrė eksperimentinės archeologijos meistrai. Tai mokiniai galėjo stebėti ekspozicijoje demonstruojamoje filmuotoje medžiagoje. Kaip senovėje gamino strėles iš titnago, nėrė tinklus, gamino žiedus, verpė dilgėlės pluoštą, šlifavo gintarą – apie tai galima ne tik perskaityti, išgirsti, bet ir pamatyti muziejaus ekranuose.
Ryto rūkas išsisklaidė, rudeninės saulės spinduliai žaismingai mirguliavo medžių lapuose – puiki proga palakstyti po piliakalnius. Aukuro kalno, Mindaugo sosto, Lizdeikos kalno, Įgulos kalno bei Kriveikiškio piliakalniai... nuo kiekvieno iš jų mokiniai galėjo išvysti visą Pajautos slėnį, Neries atkarpą bei nuostabią panoramą. Kvapą gniaužiantys vaizdai, „laiptai į dangų“ sužavėjo visus atvykusius. Moksleiviai sužinojo, jog ant Aukuro kalno piliakalnio stovėjo kunigaikščio pilis, visi keturi piliakalniai sudarė gynybinę sistemą, o penktasis Kriveikiškio atliko sakralinę funkciją.
Dar viena ekskursijos metu aplankyta vieta – Dūkštų ąžuolynas. Unikali, nuostabi giria... Pažintis su ąžuolynu prasidėjo nuo pažintinio tako, kurį, beje, kaip ir patį ąžuolyną, saugo mediniai dievai. Palei pažintinį taką pastatyta kelios dešimtys liaudies meistrų sukurtų skulptūrų, vaizduojančių lietuvių mitologijos personažus. Čia ir legendinis kunigaikštis Kernius, ir jo duktė Pajauta, Praamžius, Perkūnas, Gabija. Yra ir Karaliaus Mindaugo, Paparčio skulptūra, vaizduojanti išmintingą senolį, ant kurio galvos tupi pelėda... Mokytojos nepamiršo priminti ir paties ąžuolo reikšmės senosios baltiškosios Lietuvos kultūros paveldo kontekste, juk ąžuolą senovės lietuviai laikė Dievo namais, Perkūnui skirtu medžiu. Šventvietės, aukurai būdavo įrengiami ąžuolynuose arba šalia pavienių didingų ąžuolų.
Matydamos mokinių pakilią nuotaiką, girdėdamos jų gražius atsiliepimus ir įspūdžius mokytojos dar kartą įsitikino, kad verta grįžti prie pradų, priartėti prie savo šaknų, pažinti ir vertinti Lietuvos tradicinę kultūrą.
Lietuvių kalbos mokytoja L.Mickevič-Ozarovska
2015-09-26
Europos kalbų diena
„Kalba – mąstymo priemonė… Kalbėti bet kaip reiškia ir mąstyti bet kaip: netiksliai, apytikriai, nepatikimai“ – A. Tolstojus.
Rugsėjo 26 d. Europos Sąjungoje minima šventė, skirta Europos Sąjungos kalboms. Pagrindiniai šios šventės tikslai: Papasakoti žmonėms apie kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, skatinti, stiprinti ir išsaugoti turtingą Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę.
Mūsų gimnazijoje yra galimybė mokytis net keturių kalbų: lenkų, lietuvių, anglų, rusų. Šventės išvakarėse šių kalbų mokytojai paruošė menišką kraitelę. Čia galima pasiskaityti įvairių minčių apie kalbos mokėjimo svarbą bei sužinoti nemažai įdomių dalykų apie jas.
2015-09-14
Kryžiaus pašventinimas
Mokyklos kieme iškeltas misijų kryžius. Rugsėjo 14 dieną krikščionys visame pasaulyje mini Šv. Kryžiaus išaukštinimo šventę, todėl šią dieną naujai įrengtą kryžių iškilmingai pašventino kunigas D. Narkun. Susirinkusiems žmonėms kunigas trumpai papasakojo kryžiaus istoriją, pasidžiaugė atėjusiais mokiniais ir mokytojais, trumpai paaiškino kryžiaus prasmę. Gimnazijos direktorius prašė, kad visi būtume santūresni, priminė kaip svarbu tinkamai kryžių pagerbti. Po pašventinimo visi susirinkusieji kartu pasimeldė ir sustojo bendrai nuotraukai.
2015-09-01
Mokslo metai prasidėjo...
Rugsėjo 1-ąją mokyklose skamba pirmasis skambutis ir praneša apie naujus mokslo metus. Nešini gėlėmis savo mokytojams po gatves pabyra pasipuošę moksleiviai.
Šiandien jaudinanti diena ne tik pirmokams, žengiantiems į naują nepažįstamą pasaulį, bet ir abiturientams, kurių laukia svarbiausi ir sunkiausi dvylikos metų išbandymai.
Kaip ir kasmet sporto salėje aukštyn kyla susirinkusių pradinukų rankose laikomi kardeliai, vietoje nestygsta po atostogų su klasės draugais nesimatę penktokai, šeštokai, septintokai... Štai aplodismentams griaudint vyriausieji gimnazijos moksleiviai atveda mažiukus. Netrukus skamba pirmokų išmoktos eilės, direktorius kalba apie gimnazijos pasiekimus ir planus, žodį taria ir atvykę svečiai: Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja R. Markevič, Jašiūnų seniūnė Sofija Griaznova, pasisako ir gimnazijos abiturientai.
Tebūnie šie mokslo metai sėkmingi ir kūrybingi. Visiems ištvermės, turiningo darbo ir gerų rezultatų.
2015-05-27
Svečiai iš Kolčiūnų
Kai ant slenksčio trepsi birželis ir kai atostogos ne už kalnų, mūsų mokyklą aplanko svečiai iš kaimyninės šalies – Baltarusijos. Ir mokytojai ir moksleiviai su nekantrumu laukia šių susitikimų. Svečiai iš Kolčiūnų visada atveža su savimi puikią nuotaiką, savo neaprėpiamą draugiškumą, šilumą ir begalinį nuoširdumą. Šį kartą mokytoja Tatjana Dovidovič subūrė daug įvairaus amžiaus mokinių ir atvažiavo su jais parodyti Jašiūnų. Mūsų gimnazistai nuoširdžiai sutiko atvykusius. Direktorius aprodė mokyklą, vaikai ir mokiniai pasikvietė pasisvečiuoti jų namuose. O po pietų visi susirinko Merkio slėnyje, kur laukė išvykai paruoštos baidarės. Gamta ta proga padovanojo saulėtą popietę, ramiai teliuškavo vanduo, tarp Merkio krantus apaugusių medžių skambėjo paukčių giesmės, svečiai sėdo į baidares ir plaukė. Sklido skambus juokas, kartas nuo karto virstantis smagiu klyksmu, juk baidarės manevravo tarp stūksančių akmenų bei vėtros nuverstų medžių. Vakare mokiniai surengė svečiams pramogas, žaidimus, konkursus mokyklos salėje. Kitą dieną draugai iš Baltarusijos padovanojo nepamirštamas akimirkas mums, sklido nuoširdžios dainos, pavasariškos eilės, skambėjo gitaros stygos – viskas apie meilę ir pavasarį. Nepakartojama gerumo pamokėlė. Dar viena pamokėlė – tai vilnonio paveikslo vėlimo užsiėmimas. Mokytojos iš Baltarusijos pamokė mus kaip šlapiu būdu galima velti vilną ir gaminti įvairias grožybes. Pavakare svečiai aplankė restauruojamą Jašiūnų dvarą ir parką, pasivaikščiojo Jašiūnų gatvelėmis, o vakare jaunimas linksminosi diskotekoje. Gimnazijos direktorius K. Karpič suorganizavo atvykusiems ekskursiją į Turgelius bei Paulavos respubliką. Tikimės, kad nepaisant staiga užėjusių lietingų orų, ekskursija patiko svečiams. O mums labai patiko ta draugiška ir šilta atmosfera, kuri ištisas tris dienas lydėjo visus mus: ir šeimininkus, ir svečius. Lai visada žavi mus šitie susitikimai, lai nenutrūksta draugystė gijos tarp Jašiūnų ir Kolčiūnų. Ačiū, draugai, kad esate.
Lietuvių kalbos mokytoja L. Mickevič-Ozarovska
2015-05-19
Prevencijos programa „Gyvai“
2015 m. mūsų gimnazijoje buvo įgyvendinama psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programa ,,Gyvai“. Sausio - gegužės mėn. programą įgyvendino ir prevencines pamokas vedė gimnazijos psicholgė Oksana Rympo bei socialinė pedagogė Aleksandra Godovščikova. Programą sudarė 12 prevencinių pamokų, kurių metu 6 kl. mokiniai buvo mokomi spręsti įvairias problemas, pažinti save, išsikelti tikslus, sugebėti pasirinkti teisingą gyvenimo būdą ir atsispirti žalingiems įpročiams.
Svarbiausia buvo naudoti aktyvius mokymosi metodus, atlikti įvairias pratybas. Paskutiniąją dieną įvyko visų mokymų aptarimas, teigiamų ir neigiamų dalykų įvardijimas ir apibendrinimas. Visi mokiniai buvo apdovanoti pažymėjimais.
2015-05-18
Konkursas „Aš noriu būti matomas ir madingas”
Siekdami įtraukti jaunimą į prevencinės veiklos bei saugios aplinkos formavimą, pasitelkę moderniausius metodus, užtikrinti pėsčiųjų eismo dalyvių saugumą kelyje bei padaryti atšvaitą ne tik apsaugančia, bet ir madinga mūsų aprangos dalimi, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų policijos komisariatas kartu su Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų koordinatore organizavo konkursą „Aš noriu būti matomas ir madingas”.
Mūsų gimnazijai atstovavo šauni aštuntokų komanda „Draugai“ (Antonina Parusytė, Jekaterina Fedotova, Agnieška Dulko, Valerija Smetanina), bei penktokų komanda „Skruzdėliukai“ (Emil Baranovski, Jakub Snarski, Emilia Snarska, Damian Grigorovič, Viktorija Nakrevič). Abi komandos savarankiškai pagamino ir pristatė komisijai, savo sukurtus su šviesą atspindinčiomis detalėmis produktus.
Balsavimas vyko „Facebook“ viešoje erdvėje, vėliau speciali komisija, sudaryta iš konkurso organizatorių ir socialinių partnerių, peržiūrėjo visus pateiktus darbus ir pagal numatytus kriterijus atrinko vieną konkurso komandą - nugalėtoją bei įsteigė 6 nominacijas už puikias idėjas.
Š.m. gegužės 4 d. Šalčininkų rajono policijos komisariate vyko baigiamasis konkurso „Noriu būti matomas ir madingas“ renginys, skirtas paminėti Trečiąjai Jungtinių Tautų saugaus eismo savaitei. Džiugu, kad komandoms pavyko pasiekti gerų rezultatų. Mūsų gimnazijos aštuntokų komanda „Draugai” gavo nominaciją „Už naujausias mados tendencijas saugume”. Abi komandos buvo apdovanoti diplomais bei šviesą atspindinčiais prizais.
Nuoširdžiai dėkojame konkurso „Aš noriu būti matomas ir madingas” organizatoriams ir rėmėjams už puikias dovanas, o mokiniams už aktyvų dalyvavimą.
Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova
2015-05-15
Šalčininkų rajono olimpiadų nugalėtojų apdovanojimai
Gegužės 15 d. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazijoje įvyko jau tradicine tapusi mokomųjų dalykų olimpiadų nugalėtojų pagerbimo ir apdovanojimo šventė. Renginyje dalyvavo didelis būrys mokinių, mokytojų, Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus atstovų. 2014/2015 metais Šalčininkų rajone įvyko 15 įvairių mokomųjų dalykų olimpiadų, kuriose dalyvavo 304 mokiniai iš 15 mokyklų. Renginio metu buvo įteikti 114 olimpiadų medaliai. Pagerbti olimpiečius atvyko Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Petkevič ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič, Švietimo ir sporto skyriaus specialistai.
Medaliais už laimėtas įvairių dalykų olimpiadų aukštas vietas buvo apdovanota ne mažai mūsų gimnazijos mokinių: Evelina Bogdan ir Marjan Staniul – I G, Alina Turkot – II G, Karina Makevič, Darja Ševiakova, Katažyna Tomaševič ir Daniela Voicinovič – III G, Darjuš Bogdan – IV G.
Dėkojame visiems nugalėtojams už triūsą ir norą mokytis, už tai, kad tapo gimnazijos pažibomis, visiems mokinius olimpiadoms paruošusiems mokytojams dėkojame už gerą ir vertingą darbą. Nugalėtojais tarp nugalėtojų tapo Eišiškių gimnazijos dvyliktokas Daniel Rogoža ir Daniela Voicinovič iš Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos pelniusieji po 5 įvairių olimpiadų medalius.
Šaltinis: salcininkai.lt | Paskelbta 2015-05-15
2015-05-15
Šventė mamytėms
Motinos diena - pati gražiausia šventė. Nepriklausomai nuo to, kokioj šaly kiekvienas iš mūsų gyvename, kokio tikėjimo esame, Mama - visų brangiausia. Ar ji tebėra šalia, ar jau - išėjusi...
Gegužės 15 dieną šventiškai papuoštoje mokyklos salėje rinkosi mokinių mamytės. Visų klasių mokiniai joms dovanojo gražiausius žodžius ir savo paruoštus pasirodymus. Nuotaikingus šokius atliko pradinių klasių mokiniai. Gyvai, įtaigiai eilėmis ir dainelėmis mamas sveikino vyresnieji moksleiviai. Ikimoklinukai kreipėsi į mamytes kaip į ryto spindulėlį, kaip į saulelę, šviečiančią gegužės rytą. Visi džiaugėsi, kad mamos šiandien gražios, kad jų širdys pilnos gerumo. Linkėjo, kad būtų mažiau rūpesčių, užtektų gėrio, kantrybės, džiaugsmo ir vilties. Dainos posmais joms siuntė savo meilę. Be pasirodymų, mokiniai mamytes pradžiugino savo rankų darbo gėlėmis. Organizatorių (I G klasės) auklėtoja Kristina Turkot tarė baigiamąjį žodį ir nuoširdžiai pasveikino visas susirinkusias mamas linkėdama joms laimės.