Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  
  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   25   

2017-10-13

Akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam“

Spalio 9-13 d. mūsų gimnazijoje vyko renginiai skirti paminėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Šie renginiai sudarė puikią galimybę priminti, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais, fizinis aktyvumas, sveika mityba padeda stiprinti psichinę sveikatą. Gera psichinė sveikata padeda įveikti įtampą, nerimą, baimes ir iškylančius sunkumus.

Psichologė O. Rympo vyresnių klasių mokiniams trumpai papasakojo apie Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimą, jos prasmę bei pravedė tokius užsiėmimus kaip: „Tarpusavio pažinimo džiaugsmas“, „Emocijos – įvardiju, suprantu, išreiškiu“, „Relaksacijos akimirkos“. Spalio 10 d. kiekvienas gimnazijos narys galėjo įvertinti savo emocinę savijautą ir priklijuoti veiduką ant „Mūsų emocijų pilies“. Kitą dieną vidiniame gimnazijos kieme vyko netradicinė dailės pamoka „Drugelio glėbyje“. 5-6 klasių mokiniai iš lapų kūrė drugelį. Drugelis pasirinktas neatsitiktinai. Jis simbolizuoja įvairovę, džiaugsmą, meilę ir laimę, stereotipų atsikratymą. Visa tai suteikia gyvenimui grožio ir dvasinės laisvės. Kita vertus, drugelis simbolizuoja džiaugsmo trumpalaikiškumą. Šis simbolis leidžia suvokti, kad pokyčiai yra labai svarbi gyvenimo dalis ir reikia mokėti priimti ir gyvenimo išbandymus, ir džiaugsmus.

Vyresnių klasių mokiniai dailės pamokų metu taip pat kūrė piešinius tema „Mano vidinis pasaulis“. Įdomiausi ir unikaliausi darbai buvo eksponuojami piešinių parodoje.

Per kūno kultūros pamokas vyko estafetės „Už sveikatą! Už draugystę!“, kuriose mokiniai ne tik išbandė savo jėgas, bet ir sustiprino savo fizinę sveikatą.

Šios akcijos metu nebuvo pamiršti ir mažiausieji mūsų gimnazijos nariai. Psichologė ikimokyklinukams pravedė užsiėmimą „Nuotykiai su smėliu“, logepedė I. Boguševič – Vlasova priešmokyklinukams organizavo užsiėmimus „Ramybės karalystėje“, o pirmoje klasėje vyko integruotas logopedės ir psichologės užsiėmimas „Smagus ruduo“.


Džiaugiamės, kad iniciatyvi ir savo sveikata besirūpinanti gimnazijos bendruomenė prisidėjo prie Pasaulinės psichikos dienos minėjimo. Kiekvienas galėjo sudalyvauti įvairiose veiklose ir atsikvėpti nuo įtempto pamokų ir kitų darbų maratono.

Renginio organizatorė psichologė Oksana Rympo

2017-10-06

Bronzos medaliai atiteko Jašiūnų futbolininkams

Spalio 2-5 dienomis Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos futbolininkų rinktinė svečiavosi  Pultusko mieste Lenkijoje. Čia vyko tarptautinis salės futbolo turnyras „Young Football Cup 2017”, kuriame dalyvavo 6 komandos, atstovaujančios Lenkijai, Lietuvai, Baltarusijai, Ukrainai. Varžytis tarpusavy komandoms teko dvi dienas. Pirmoji rungtynių diena Jašiūnų komandai buvo ypač sunki, kautis teko su aršiausiais priešininkais: Vilniaus rajono Sporto mokyklos rinktine, bei Pultusko gimnazijos Nr.3 komanda. Šių futbolininkų įveikti nepavyko, tačiau jaunieji jašiūniečiai nenusivylė. Antra diena buvo palanki, teisėjo švilpukas pasigirsdavo tuo metu, kai Jašiūnų komandos įvarčių skaičius buvo didesnis nei priešininkų. Salės futbolas – tai žaidimas, reikalaujantis greito mąstymo, staigios reakcijos bei aiškios žaidimo taktikos. Šitų dalykų mokiniai pramoko lankydami futbolo būrelius ir sugebėjo panaudoti varžydamiesi turnyre. Jašiūniečiams atiteko garbingoji trečioji vieta, o jų krūtines papuošė bronzos medaliai. Sveikiname!


Komandos nariai ir treneris Alvydas Balkė dėkoja Šalčininkų rajono Merui Zdislavui Palevičiui  už suteiktą galimybę dalyvauti turnyre. Kšištofui Lachmanskiui (Krzysztof Łachmański) Pultusko Mokyklos Nr4 direktoriui dėkoja už kvietimą dalyvauti turnyre bei turiningą viešnagę Lenkijoje.

Jauniesiems sportininkams dar viskas prieš akis, linkime jiems ir komandos treneriui ateityje pasiekti savo tikslus ir nuskinti pergalės laurus.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-09-29

Europos kalbų diena

Šiais metais Europos kalbų dienos proga, kalbų mokytojai nusprendė paruošti įvairaus pobūdžio užsiėmimus klasėse. Antai pradinukai, 2 ir 4 klasės mokiniai,  per anglų kalbos pamokas dainavo daineles, žaidė stalo  žaidimus apie linksmus anglus. Ketvirtokai piešė įvairių Europos šalių vėliavas ant asfalto ir vardijo kalbas, kuriomis kalba šių šalių gyventojai. Aštuntokai sprendė galvosūkius ir rebusus, kurie pasirodė ne tik įdomūs bet ir šmaikštūs. IG klasės moksleiviai suko galvas atlikdami testą, patikrinantį jų žinias apie Europą. Vienuoliktokai parengė stendą ir supažindino jo skaitytojus su įdomiausiais faktais apie Didžiąją Britaniją.

Per lietuvių kalbos pamokas 5 klasės mokiniai surengė kūrybinę popietę. Mokiniai dalijosi savo mintimis apie kalbą, jos reikšmę bei svarbą. Pasakojo, kokiomis kalbomis moka bendrauti. Gražiausios bei įdomiausios mintys buvo užrašytos gėlytės žiedlapiuose. Šeštokai ieškojo lietuviškų atitikmenų lenkiškiems frazeologizmams ir patarlėms, stengdamiesi prisiminti tai, ką mokėsi anksčiau. Pastebėjo, kad nors frazeologizmų reikšmė ta pati, bet skirtingomis kalbomis jie skamba skirtingai, kartais visiškai priešingai, taigi išversti pažodžiui tokių dalykų neįmanoma.

Lenkų kalbos pamokose įvairių klasių mokiniai deklamavo eilėraščius, kartu ruošėsi ir mokykliniam „Kresų“ konkursui. 6 klasės mokiniai turėjo paruošti plakatus tema: Mano suolo draugas kalba taisyklingai. Tokio darbo tikslas buvo pastebėti kaip kalba suolo draugas, padaryti išvadas ir jas pakomentuoti. Tokią dieną neįmanoma būtų ne prisiminti ir Č. Milošo eilėraščio "Moja wierna mowo". Mokiniai noriai skaitė jį ir aptarinėjo.


Minint Kalbų dieną vaikai pradeda suprasti, kad gebėjimas bendrauti įvairiomis kalbomis padeda pažinti kitų šalių kultūras, išplečia galimybes aktyviai dalyvauti Europos ir pasaulio gyvenime. Kalbų mokymasis taip pat skatina mus mylėti, gerbti, puoselėti ir savo gimtąją kalbą bei kultūrą.

Kalbų mokytojos

2017-09-28

Ataidi iš praeities...

„Lietuva gyva! Gyvuosim!
Saulė spindi josios šlovę,
Plaka tiek širdžių dėl josios,
Tiek širdžių jau plakti liovės.

Rugsėjo 27 d. Jašiūnų Balinskių dvaro rūmuose buvo pristatyta literatūrinė-muzikinė kompozicija „Julijus Slovackis – laisvės šauklys”, skirta vieno žymiausių 19 a. poeto kūrybai. Tai – viena iš projekto „Jie su Vilnija suaugę” programų, kurią įgyvendina mūsų gimnazijos moksleiviams jau gerai pažįstamas literatas Juozas Žitkauskas drauge su Vilniaus mokytojų namais. Šį kartą Jašiūnų bendruomenę bei svečius iš Dzukijos krašto kilęs literatas supažindino su žinomo lenkų dainiaus Juliaus Slovackio poezija. Į šią neįprastą pamoką atėjo 6, I G bei II G klasių mokiniai.

Susirinkusieji turėjo progą išgirsti lenkų kalba aktorės Karolinos Elžbietos Mikolajūnaitės skaitomas J. Slovackio eiles bei aktoriaus Artūro Varno skaitomą poeto eilėraščių vertimą į lietuvių kalbą. Dainų autorė ir atlikėja Daiva Steponavičienė-Rugiaveidė paįvairino poezijos popietę įspūdingu užburiančiu balso ir gitaros akordų sąskambiu. Ypač kerinčiai nuskambėjo poeto dviem kalbom skaitomas „Testamentas“ („Testament mój”)


J. Slovackio poezija priverčia susimąstyti, jo eilėraštis stiprus ir iškalbus, tuo pat metu kupinas estetinio žavesio. Įsijautę aktoriai puikiai atskleidė eilių nuotaiką, oratoriški jų balsai ir švelni gitaros skleidžiama melodija kvietė atsikvėpti, pasigėrėti kiekvienu žodžiu. Džiugu, kad lenkų poeto pranašo tekstai yra verčiami į lietuvių kalbą ir sužavi ne vieną poezijos mylėtoją, suranda savo klausytoją. Džiugu ir tai, kad, anot rūmų direktoriaus K. Karpičiaus, praėjus šimtmečiams J. Slovackis vėl sugrįžo į Jašiūnus, į tas vietas, kur kadaise būdamas jaunuolis įsimylėjęs Liudviką Sniadeckytę vaikščiojo su ja parko takeliais. Šiandien šitie rūmai alsuoja Slovackio poezija. Ataidi iš praeities...

„Lecz wy, coście mnie znali, w podaniach przekażcie,
Żem dla ojczyzny sterał moje lata młode;
A póki okręt walczył - siedziałem na maszcie,
A gdy tonął - z okrętem poszedłem pod wodę...“

Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-09-26

Diktantų konkursas

Europos kalbų dienos proga, 8 mūsų gimnazijos mokiniai išdrįso sudalyvauti diktantų (lietuvių bei anglų kalba) konkurse. Konkursas vyko Turgelių Aistuvos gimnazijoje, į kurią suvažiavo Šalčininkų ir Vilniaus rajonų mokiniai. Parašę diktantus vaikai turėjo progą pasiklausyti Henriko Kulvinsko knygos „Lietuvių kalbos matmenys“ pristatymo, sužinoti kaip kalba keitėsi, kaip atsirado tarmės, kuo ji yra panaši į sanskritą ir t. t. Vėliau pagal amžių susiskirstę į atskiras grupes moksleiviai dalyvavo įvairiuose integruotuose užsiėmimuose, antai jauniausiems buvo pasiūlyta integruota veikla „Kuo aš ypatingas“, vyresnieji dalyvavo „Biomatikos turnyre“, o vyriausiųjų mokinių grupės rungėsi viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą“. Moksleiviai ir juos ruošusios mokytojos (R. Visockienė, J. Antanavičienė ir L. Mickevič-Ozarovska) už pastangas buvo apdovanoti padėkos raštais.


Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-09-15

Kai norime kalbėt apie tėvynę

Šiais metais toliau tęsiamas mokytojų K. Karpič ir L. Mickevič-Ozarovskos sukurtas Lietuvos šimtmečiui skirtas projektas „Kai norime kalbėt apie tėvynę“. Šį kartą mokytojos nuvyko į Kauną pasiklausyti, ką apie tėvynę, tiksliau apie priežastis, kurios mus atvedė į Vasario 16-ąją kalba Lietuvos ir užsienio istorikai. Dalyvavimas IV-me Lietuvos istorikų suvažiavime, skirtame 100-osioms Lietuvos valstybingumo atkūrimo metinėms, praturtino žinias apie valstybės atkūrimą 1918 metais, modernėjančią šalies visuomenę XX amžiaus pradžioje, valstybingumo praradimą Antrojo pasaulinio karo metu, leido susitikti su garbiais istorijos bei literatūros mokslo profesoriais, daktarais ir jaunais bet ambicingais tyrinėtojais, patobulino mokytojų profesinę kompetenciją, o laisvu nuo paskaitų ir diskusijų metu suteikė galimybę aplankyti Laikinosios Sostinės senamiestį.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-09-04

Lietuvos policijos bičiulio Amsio viešnagė

Rugsėjo 4 dieną mūsų gimnazijos pirmokai susitiko su policijos bičiuliu Amsiu ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų r. policijos komisariato bendruomenės pareigunėmis E. Zinevičienė ir O. Tkačenko. Šio apsilankymo tikslas buvo priminti mokiniams apie saugaus elgesio kelyje taisykles ir paskatinti laikytis jų. Pareigūnės pasakojo apie saugaus eismo svarbą, priminė pagrindines saugaus eismo taisykles, kelio ženklus, pabrėžė, kad eismo dalyvių elgesys grindžiamas savitarpio pagarba ir atsargumu. Susitikimo metu mokiniai žiūrėjo mokomojo pobūdžio animacinius filmukus „Policijos bičiulio Amsio patarimai“, aptarė matytas situacijas, nuoširdžiai bendravo su policijos pareigūnėmis. Atsisveikindamas Amsis įteikė po atminimo dovanėlę ir pažadėjo dar kartą aplankyti.


Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova

2017-09-02

Nauja pradžia

Trijų mėnesių nerūpestingos atostogos pasibaigė, ir vėl išaušo rugsėjo 1-oji. Ši rudens diena kaip kasmet į mokyklą sukvietė moksleivius, mokytojus, svečius. Prasidėjo naujas darbų ciklas, kuriam ruošėsi tiek mokytojai, tiek vaikai bei jų tėvai. Labai nudžiugino tai, kad šiais metais mūsų gimnazijoje pagausėjo mokinių ne tik priešmokyklinėse klasėse bet ir vyresniųjų gretose.

Šventė tradiciškai vyko gimnazijos sporto salėje. Vaikai išsirikiavo laikydami rankose pražydusius kardelius. Abiturientai, kaip tikri mokyklos šeimininkai, visus pasveikino su naujais mokslo metais, suteikės žodį mokyklos direktoriui Juzefui Jankovskiui, kuris didžiavosi mokyklos pasiekimais ir linkėjo visiems atsakingai kibti į darbą, nenustoti siekti gerų rezultatų. Sveikinimo žodį tarė ir gimnazijoje besisvečiuojanti Šalčininkų r. Mero pavaduotoja Jadvyga Sinkevič. Pirmokai šventės iškilmingumą pagyvino linksmais rudeniškais eilėraščiais. Pagaliau nuaidėjo pirmasis skambutis, kuris visus pakvietė į pirmą pamoką, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.


Visiems sėkmingo ir prasmingo starto į pažinimo kelionę. Tegul pirmosios rudens dienos nuteikia dideliems užmojams, o visi mokslo metai tebūna gražių darbų įgyvendinimas ir siekimas eiti vis pirmyn.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-08-26

Atostogos Julinke

Sėkmingai susiklostė, kad Šalčininkų rajono mero Zdzislavo Palevičiaus ir Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus dėka Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos moksleiviai jau 4 kartą svečiuojasi Lenkijos poilsiavietėje „Julinek“. Šis jaukus kaimelis - tikra rojaus oazė Kampinosų nacionalinio gamtos parko pakraštyje. Kai kurie vaikai ten vyksta jau ne pirmą kartą. Labiausiai juos vilioja poilsiavietėje auginami žirgai, kuriais jie jodinėja, tvarko, šeria ir tiesiog nekantrauja vėl pamatyti Šerifą, Okliuziją, Namborą.

Rugpjūčio 11-22 dienomis stovykloje susitiko įvairių Vilniaus krašto mokyklų mokiniai, vadovai Kšištof Radkovski, Beata Radkovska bei Maciej Starus su nuoširdumu ir pasiaukojimu paruošė turtingą įvairių užsiėmimų, ekskursijų, pramogų programą, globojo visus dalyvius, nuolat rūpinosi atvykusiais vaikais ir suaugusiais. Per 10 poilsio dienų vaikai išties patyrė ir išgyveno daug nuotykių, aplankė Varšuvos senamiestį, Nacionalinį stadioną, muziejus, stebėjo įspūdingą grojančių ir švytinčių fontanų pasirodymą, pramogavo nuotykių lynų bei vandens parkuose, maudėsi šiltame upelyje, deginosi paplūdimyje. Tomis dienomis, kai nevyko išvykos, vaikai taip pat turėjo daug užsiėmimų stovyklavietėje: nuolat buvo rengiamos sporto varžybos, mokyklų mokinių tinklinio, futbolo turnyrai, orientaciniai žaidimai, kulinariniai užsiėmimai, važinėjimai dviračiais, šokių ir, be abejo, jodinėjimo pamokos. Šiais metais Varšuvos nacionaliniame stadione visi vaikai turėjo galimybę susitikti su olimpiniais Lenkijos čempionais. A. Vlodarčik (A. Włodarczyk), P. Malachovski (P. Małachowski), K. Bukovecki (K. Bukowiecki) pamokė jaunuosius sporto gerbėjus mėtyti kūjį, diską, stumti rutulį, supažindino su sveiku gyvenimo būdu, mityba.


Esame be galo dėkingi visiems, organizavusiems mūsų turiningas atostogas, leidusiems pasimėgauti tikra atgaiva sielai ir kūnui, globojusiems, rėmusiems bei jas mums padovanojusiems. Nuoširdžiai dėkojame!

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-08-25

Jašiūnų seniūnijos jaunimas atostogavo Rešel mieste

Jašiūnų seniūnijos vaikai jau ketvirtą kartą lankėsi gražiame Lenkijos mieste, Rešelyje. 10 dienų stovykloje ilsėjose 21 asmuo. Išvyka organizuojama rėmėjų – Rešelio savivaldybės (Lenkija), Jašiūnų verslininkų (AB „Polivektris“, UAB „POLYWOOD“, AB „Evaldo daržovės“, AB „SELTANAS“, AB „Actas“) – dėka bei aktyviai tarpininkaujant seniūnei Sofijai Griaznovai. Moksleivių grupei vadovavo du Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos pedagogai – A. Balkė ir L. Fedotova.

Vaikai gyveno mokykloje kartu su lenkų grupe iš Rešelio miesto. Iš viso stovykloje atostogavo 48 jaunuoliai. Stovyklos programa buvo labai intensyvi: ir naktiniai kino seansai, kai visi kartu žiūrėdavome dideliame ekrane rodomus filmus bei dalijomės įspūdžiais, ir grilio vakaras, kai bendraudami kepėme bulves ir dešreles, įvairūs žaidimas sporto salėje ir lauke. Pažymėtina, kad miestas turi gerą sporto bazę, todėl stovyklautojai lankėsi baseine, kuriame kai kurie išmoko plaukti. Neišdildomus įspūdžius vaikams paliko 5 valandų plaukimas baidarėmis viena gražiausių Lenkijos upių. Stovykloje vyko daug sporto renginių: stovyklautojai žaidė futbolą bei rankinį. Nepritrūko ir kūrybinių vakarų - dainos skambėjo įvairiomis kalbomis. Mūsų vaikai aktyviai dalyvavo kūrybiniuose renginiuose. Daug paveikslų buvo nutapyta tema „Lenkijos gėlės“. Vienas jų (autorė E. Fedotova) buvo padovanotas Savivaldybei, kitas (autorius V. Bogdiun) – rėmėjams. Labai įdomus buvo mūsų grupės susitikimas su kunigu Dyzmu Vyrosteku. Vaikai bendravo, dainavo dainas. Išvykimo diena pasižymėjo dviem pergalėmis – dvi pirmosios mūsų moksleivių vietos 2 kilometrų bėgime per miestą (laimėtojai – Deivid Marcinkevič ir Kamila Kislovska).


Jašiūnų seniūnijos vaikai visiems įrodė, kad yra kūrybingi, aktyvūs ir sportiški.

Liubov Fedotova, Jašiūnų jaunimo grupės vadovė

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >