Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas




            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  








  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   27   

2018-02-15

Stiprybė vienybėje

Vasario 12 ir 13 dienomis mūsų gimnazijos patys mažiausi auklėtiniai, taip pat prisidėjo prie Lietuvos „gimtadienio“ minėjimo. Auklėtoja Andžela Jaskiv su logopede Inesa Boguševič-Vlasova paruošė integruotą užsiėmimą „Stiprybė vienybėje“. Užsiėmimo tikslas: ugdyti vaiko meilę ir pagarbą Tėvynei; įtvirtinti taisyklingą šnypščiamųjų ir švilpiamųjų priebalsių eilės tarimą per žaidybinę veiklą.

Minėjimą pradėjome Lietuvos himno išklausymu. Kiekvienas vaikas pasidarė sau ženkliuką-vėliavėlę, kurį sau įsegė ir dalyvavo veikloje. Logopedė papasakojo Vilniaus miesto įkūrimo legendą. Klausydami legendos vaikai imitavo įvairius garsus, tokiu būdu jie lavino savo kalbinę motoriką, foneminę klausą. Vaikai susipažino su riterio atributika, apžiūrėjo kaip atrodė riteris, kuris saugojo ir gynė mūsų šalį. Aptarėme Lietuvos valstybinius simbolius: trispalvę ir herbą. Naudodama vaizdinę medžiagą logopedė papasakojo apie tai, kad kiekvienas Lietuvos miestas turi savo herbą. Vaikai atliko aplikaciją: ant Lietuvos žemėlapio priklijavo didžausių miestų pavadimus ir jų herbus. Aplikuojant buvo nauduojami šiaudeliai. Vaikai dėliojo Lietuvos valstybės simbolių pavadinimus iš pateiktų raidelių. Dalyvavo taiklumo estafetėje, žaidė žaidimą „Įveik kliūtis ir gauk kardą“. Atlikę visas užduotis vaikai gavo dovanų monetų, už kurias galėjo įsigyti saldainių. Pabaigoje žiūrėjome filmuką apie šiuolaikišką, gražią Lietuvą. Šokome ir dainavome „Jurgelį Meistrelį“.


Šiuo užsiėmimu siekėme, kad vaikai kuo daugiau sužinotų apie Lietuvą, mylėtų, gerbtų ir būtų pasirengę ginti savo TĖVYNĘ.

Logopedė – Inesa Boguševič-Vlasova, pug auklėtoja – Andžela Jaskiv.

2018-02-14

Balto sniego džiaugsmas mokinių rankose

Žiema ir sniegas – tikra laimė!!!!! Kiekvienas mokinys nori būtinai paliesti šį šaltą gamtos stebuklą – sniegą ir sukurti iš jo ką nors neįprasto ir originalaus. Tam, kad mokiniai išgyventų kūrybinės saviraiškos jausmą, patirtų bendravimo džiaugsmą, daug džiugių emocijų ir atradimų vasario 14 d. gimnazijos psichologė Oksana Rympo ir dailės mokytoja Liubov Fedotova organizavo 5, 6 klasės mokiniams netradicinę pamoką vidiniame mokyklos kieme. Mokiniai po neilgo pasitarimo nutarė, kad iš sniego sukurs šunį. Būtent šuo pasižymi ištikimybe ir atsidavimu, draugišku nusiteikimu, atsakingumu, yra labai darbštus ir kryptingas, savo tikslo siekia mažais žingsneliais ir iki galo. Tokių savybių tikrai norėtų turėti kiekvienas žmogus. Be to, šie metai pagal kinų kalendorių yra šuns metai.


Per pamoką mokiniai bendradarbiaudami tarpusavyje sukūrė tikrai įspūdingą kūrinį. Be to, veikla lauke, susitelkimas bendrai veiklai kiekvienam mokiniui sukėlė gerą nuotaiką, kuri savo ruožtu sustiprino ne tik fizinę, bet ir psichinę jų sveikatą.

Psichologė Oksana Rympo

2018-02-08

Įjunk savo ateitį!

Vyresnių klasių mokiniams dažnai kyla daugybė klausimų susijusių su ateities planavimu: ką veikti baigus mokyklą, kur studijuoti, kokią studijų programą pasirinkti? Mokytis Lietuvoje ar užsienyje? Daugeliui svarbu žinoti, kaip pasiruošti ir ką galima padaryti būtent dabar, kad karjeros pasirinkimas būtų sėkmingas.

Būtent dėl šios priežasties vasario 8 d. III ir IV G klasės mokiniai kartu su psichologe Oksana Rympo nuvyko į tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Šioje parodoje mokiniai turėjo galimybę susitikti su daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, inovatorių, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovais.


Po parodos apsilankymo mokiniai nurodė, kad bendravimas su profesinių ir aukštųjų mokyklų atstovais padėjo jiems apsispręsti, kur mokytis ir studijuoti bei kaip planuoti savo karjerą.

Psichologė Oksana Rympo

2018-01-31

Pasakų stebuklai

Pasakos moko tikėti, svajoti, būti geriems, padėti, žinoti, jog už kiekvieną gerą darbą būtinai bus atlyginta. Taip pat padeda vaikams pažinti savo jausmus ir įsiminti pagrindines sėkmingo gyvenimo taisykles. Pasakos yra tarsi žinynai, universalių taisyklių rinkiniai. Pasaulis, kuris yra knygos puslapiuose, gali parodyti vaikui tolimus kraštus ir leisti jam patirti pačius netikėčiausius nuotykius.

Būtent dėl šių priežasčių gimnazijos psichologė Oksana Rympo sausio mėnesį organizavo užsiėmimus jaunesnio amžiaus mokiniams, kurių metu jie buvo supažindinti su įvairiausiomis pasakomis: „Dvi pelytės“, „Trys paršeliai“,  „Jonukas ir Grytutė“, „Pelenė“, „Snieguolė“,  „Jokubas ir stebuklinga pupa“. Pagrindinis visų užsiėmimų tikslas - lavinti vaikų dėmesio koncentraciją, pastabumą, girdimąją atmintį, vaikų vaizduotę, įtvirtinti orientavimo erdvėje sąvokas bei sukurti džiaugsmingą atmosferą grupėje.

Užsiėmimų metu ikimokyklinukai, priešmokyklinukai, 1-4 klasių mokiniai ne tik klausėti sekamų pasakų, bet buvo ir aktyviais kiekvienos istorijos dalyviais. Vaikai sprendė logines užduotis bei užduotis reikalaujančias dėmesio ir pastabumo, įsiminimo ir informacijos atgaminimo. Taip pat vaikai padėdavo pasakų herojams rasti kelią iš skirtingo sudėtingumo labirintų, suskaičiuoti pačius įvairiausius daiktus, iš pateiktų paveikslėlių atkurti įvykių seką. Visa tai vaikai darė su dideliu susidomėjimu, pozityvia nuotaika, neretai susitapatindavo su herojais ir suprasdavo, kad norint pasiekti sėkmę ir pergalę būtina įdėti daug pastangų.


Kai pasaka pasibaigdavo, vaikai turėjo pasakyti, kokia pagrindinė mintis joje slypi. Pasakos moko klausytis širdies, būti doriems ir teisingiems, išgyventi empatiją, priimti teisingus sprendimus. Todėl norisi paraginti visus vaikus skaityti kuo daugiau pasakų ir pajusti skaitymo malonumą.

Psichologė Oksana Rympo

2018-01-26

2018 m sausio 23d. 7 klasės mokiniai lankėsi Lietuvos nacionalinio muziejaus senajame arsenale esančioje Lietuvos proistorės ekspozicijoje. Ten mokiniams vyko pamoka „Baltų gentys“. Septintokams neteko nuobodžiauti nes ekspozicijoje gausu unikalios archeologinės medžiagos, dažniausiai randamos kasinėjant senąsias kapavietes. Mokiniai turėjo puikią galimybę prisiminti ir pagilinti žinias apie senųjų Lietuvos gyventojų būtį. Gidė pateikė apibendrintą informaciją apie baltų formavimąsi, jų gyvenimo būdą, verslą, papročius. Labiausiai patenkintos buvo mergaitės, nes galėjo iš arti apžiūrėti papuošalus: sages, smeigtukus, vėrinius, apyrankes. Jų nešiojimo būdą puikiai iliustruoja eksponuojamos kostiumų kopijos. Kamilė buvo papuošta baltų drabužiais. Išklausę pasakojimų, mokiniai atliko praktines užduotis ir pasitikrino savo žinias.




Pamoka muziejuje prabėgo nepastebimai greitai, mokiniai grįždami namo negailėjo padėkos žodžių psichologei - Oksanai Rimpo, istorijos mokytojai - Kristinai Karpič ir mūsų nuostabiam vairuotojui - Valerijui Komolibo už prasmingai ir įdomiai praleistą laiką.

Istorijos mokytoja Kristina Karpič

2018-01-26

Mūsų gimnazijos berniukų komanda užėmė garbingą 1 vietą Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų futbolo 5X5 zoninėse varžybose. Sveikiname!

2018-01-26

Sausio 25 d. mūsų gimnazijos I G moksleiviai: Angelina Bogdan, Paula Kislovska, Karina Videiko, Deivid Dulko, Pavel Ozarovski ir Ernest Košcic - dalyvavo mokinių konferencijoje „Tavo galimybės rinktis“, kurią organizavo Butrimonių Anos Krepštul gimnazija. Konferencijos tikslas – išugdyti pozityvų bei kritišką mokinių mąstymą, skatinti neigiamą požiūrį į psichiką veikiančių medžiagų vartojimą ir stiprinti sveiko gyvenimo nuostatus. Konferencijoje mūsų gimnazistai skaitė pranešimą „Gyvenimas tavo rankose, tu gali rinktis“, dainavo dainą apie sveiką gyvenimo būdą, pateikė vaizdo medžiagą apie gimnazijoje vykstančias prevencines akcijas ir demonstravo sukurtą vaizdo reportažą (dėkojame lietuvių k. mokytojai Lucijai Mickevič-Ozarovskai už pagalbą kuriant interviu). Mūsų mokiniai įrodė, kad yra už sveiką gyvenseną.


Soc.pedagogė A.Godovščikova

2018-01-25

Sausio 24 dieną mūsų gimnazijos III G bei keli kitų klasių moksleiviai aplankė Mickūnuose veikiančią pasienio rinktinę, Valstybės sienos apsaugos tarnybą. Mokiniai susipažino su rinktinės darbu, stebėjo kinologų pasirodymus, dalyvavo praktinėse užsiėmimuose šaudykloje, apėjo rinktinės teritoriją, kalbėjosi su pareigūne J. Pilinkaite, kuri atsakė į moksleivių pateiktus klausimus.



Muzikos mokytoja Česlava Nakrevič

2018-01-18

Šimtmečio protų kovos

Sausio 16 dieną mūsų gimnazijoje įvyko Tarpmokyklinis konkursas „Šimtmečio protų kovos“, skirtas paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-metį. Dalyvavo 3 komandos, sudarytos iš Ig - IVg klasių mokinių. Nugalėjo „Jaunųjų istorikų“ komanda, kurią sudarė: Paulina Pieško, Ernest Užalovič, Valerija Smetanina, Karolina Bogdevič, Sandra Veršalovič. Dėkoju visiems dalyvavusiems.


Istorijos mokytoja Kristina Karpič

2018-01-12

Atmintis gyva, nes liudija

Laisvės gynėjų dienos išvakarėse susitikome gimnazijos fojė ir sudalyvavome pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kartu su visa Lietuva prisiminėme tuos, kas 1991 - aisiais kovojo ir paaukojo savo gyvybę už mūsų šalies laisvę. Įsisegėme į drabužių atlapus vieningą ženkliuką – neužmirštuolės žiedą, nes šios gėlės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien. Visi uždegėme po žvakutę, kurios liepsna simbolizuoja sausio laužus bei pagarbą į amžinąjį gyvenimą išėjusiems laisvės gynėjams. II G klasės mokiniai priminė svarbius Lietuvos kelio į Laisvę momentus, III G moksleiviai dainos žodžiais akcentavo, kad Lietuva jiems yra prasminga ir brangi. Aplankėme ir pradinukus, įsegėme jiems „Neužmirštuolę“. Istorijos mokytoja K. Karpič ir dešimtokės trumpai papasakojo apie sausio 13 - osios įvykius ir kartu su pradinukais įžiebė vienybės žvakutes, taip pagerbdami žuvusiuosius už laisvę.



Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2018-01-09

Gruodžio mėn. mūsų gimnazijoje svečiavosi lektorius Donatas Kantakevičius, kuris pravedė mokiniams paskaitą apie motyvaciją, drąsą, asmenybės ugdymą. Lektorius pasidalino savo gyvenimo istorija, savo pavyzdžiu įrodė, kad kiekvienas gali tapti laimingas. Svarbiausia patikėti savimi, savo jėgomis.

Kėlimasis anksti ryte, sportas, sveika mityba, užsispyrimas, vidinė laisvė, pagalba kitiems - įrankiai, kurie padeda pasiekti savo tikslus ir pasijausti laimingiems. Lektorius privertė susimąstyti kiek daug visko turime ir kokie esame turtingi, tik dažnai nevertiname to, ką turime. Dažnai žmogui atrodo gyvenimo norma turėti patogumus, galimybę mokytis, turėti draugus, tėvus, mokytojus. Tik viso šito netekę pradedame suprasti kokie laimingi buvome.


Sveikatos priežiūros specialistė O. Matovič

2017-12-22

Kalėdinės pertraukėlės

„Taipgi dabar jau vėl sviets sveikint pradeda žiemą.
Ak, jau ben ir reik; Kalėdų didelė šventė
Artinas, ir atpentai nor poryt pasibaigti.“ K.Donelaitis

Koridoriai jau papuošti, ant langų spindi snaigės, pasidabinusios eglutės bei magiški langeliai lūkuriuoja švenčių. Adventui besibaigiant gitaros akordai ir kalėdines daineles dainuojantys mokiniai mielai prisidėjo prie šventiškos nuotaikos kūrimo. Ta proga per kalėdinę pertraukėlę antro aukšto fojė vienuoliktokai dainavo K.Donelaičio „Metų“ ištrauką apie besiartinančias Kalėdas ir žiemos rūpesčius, pirmokai pasveikino su šv.Kalėdomis, šeštokai priminė, kad Kalėdos tai mūsų gerieji darbai, o devyntokai sugiedojo tradicinę „Tyliąją Naktį“ bei palinkėjo gerų švenčių visiems.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-12-20

IG klasės reportažas

„Kai norime kalbėt apie tėvynę“ - tęsiamas projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, kuriuo siekiama sutelkti gimnazijos bendruomenę švęsti atkurtos valstybės jubiliejų, būti svarbiais savo šalies gyvenimo dalyviais. Prieš apsilankydami Valstybės pažinimo centre IG klasės mokiniai gavo užduotį: sukurti reportažą, kuriame papasakotų apie pasirinktą ekspoziciją. Savo darbus mokiniai pristatė lietuvių kalbos pamokoje. Vieną jų pateikiame jūsų dėmesiui.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2017-12-15

Draugiškumo ir gerumo savaitė

Gruodžio 11-15 d. mūsų gimnazijoje vyko Draugiškumo ir gerumo savaitė. Šios savaitės tikslas – skatinti draugiškus tarpusavio santykius, kurti pasitikėjimo ir bendradarbiavimo atmosferą, stiprinti bendrumo ir priklausymo gimnazijai jausmą, ugdyti empatiją kitų žmonių atžvilgiu; lavinti kūrybinius mokinių gebėjimus.

Psichologė O. Rympo trečių ir ketvirtų klasių mokiniams pravedė užsiėmimus „Gerumo šalyje“ ir „Bendradarbiavimo džiaugsmas“, kurių metu mokiniai lavino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Kartu su septintuokais organizavo pirmos klasės mokiniams užsiėmimą „Žiemos nuotykiai su draugais“. Pirmokai mynė mįsles, ieškojo skirtumų tarp paveikslėlių, atrasdavo žieminių pirštinių ir kojinių poras, pasislėpusius daiktus bei nustatinėjo, kokias dovanas gavo vaikai nuo Kalėdų senelio.

Tuo tarpu I G klasės mokiniai kartu su psichologe priešmokyklinukams organizavo užsiėmimą „Narsusis senis besmegenis“, kai įvairiausių pratimų pagalba vaikai gelbėjo senių besmegenių kraštą nuo karštų saulės spindulių. Užsiėmimo metu priešmokyklinukai suprato, kad tam, jog vyrautų tarpusavio supratimas ir taika, svarbus atviras bendravimas ir bendras problemų sprendimas. Kitai priešmokyklinio ugdymo grupei užsiėmimą „Baltosios snaigės paslaptis“ pravedė logopedė I. Boguševič-Vlasova ir psichologė O. Rympo. Vaikai kartu su snaige keliavo po visą pasaulį, patyrė daug smagių nuotykių bei suprato, jog Kalėdas svarbu praleisti su savo artimaisiais.

Penktos klasės mokiniai ikimokyklinukams ir antros klasės mokiniams įteikė savo rankomis pagamintas dovanėles – šunelius, kurie yra ateinančių metų simbolis bei linkėjo, kad kitais metais tarp visų vyrautų ištikimybė, kilnumas, garbingumas, atvirumas.

Taip pat šios savaitės metu pasitelkiant įvairias meninės raiškos priemones, mokiniai kartu su mokytojais puošė gimnazijos koridorius. Tai suteikė daugiau jaukumo ir priartino visus prie ateinančių žiemos švenčių.


Draugiškumo ir gerumo savaitė prabėgo akimirksniu, tačiau tikimės, jog visų širdys prisipildė šilumos, gerumo ir didesniu tarpusavio supratimu.

Savaitės organizatorė psichologė Oksana Rympo

2017-12-14

Gerosios patirties sklaida

Gruodžio 14 d. M. Balinskio gimnazijos specialistai logopedė Inesa Boguševič-Vlasova ir vyr. psichologė Oksana Rympo pakvietė į svečius Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos Pedagoginės psichologinės tarnybos specialystes: vedėją  ir psichologę R. Sinkevič, logopedę A. Ruselevič ir spec. pedagogę S. Voitukovič, Šalčininkų rajono mokyklų logopedus, psichologus, specialiuosius pedagogus bei logopedų ir spec. pedagogų metodinio ratelio pirminikę Regina Objedkovą. Šio susitikimo tikslas - pasidalinti gerąja patirtimi su kolegėmis.

Praktinio seminaro metu logopedė Inesa Boguševič-Vlasova ir vyr. psichologė Oksana Rympo netradiciniu būdu pristatė savo veiklą gimnazijoje, papasakojo apie bendradarbiavimą su mokytojais ir ugdytinių tėvais. Gimnazijos logopedė parodė sukurtą  filmą „Logopedija vaikų akimis“, kuriame dalyvavo gimnazijos mokiniai (priešmokyklinės grupės vaikai, 1-8 klasės mokiniai). Tuo tarpu psichologė paruošė išsamų Power Point pristatymą ir tokiu būdu supažindino visus svečius su savo įvairiapuse veikla gimnazijoje.

Prie teorinės seminaro dalies prisijungė Eišiškių vaikų darželio „Žiburėlis“ vyr. logopedė Dorota Verseckienė, kuri pasidalijo gerąja patirtimi apie bendarbiavimą su ugdytinių tėvais ir perskaitė įdomų pranešimą apie logopedo ir grupės auklėtojos darbo integravimą, lavinant vaikų kalbinius gebėjimus.

Vėliau visi svečiai stebėjo M. Balinskio gimnazijos logopedės ir psichologės atvirą integruotą užsiėmimą „Baltos snaigės paslaptis“ su priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniais. Pagrindiniai užsiėmimo tikslai – lavinti vaikų artikuliacinį ir kvėpavimo aparatą, vaikų dėmesio koncentraciją, pastabumą bei regimąją, girdimąją atmintį. Taip pat užsiėmimo metu per žaidybinę  veiklą vaikai lavino gebėjimą diferencijuoti garsus s-š, lavino foneminę klausą ir kalbinę motoriką ir išmoko įvairių pratimų pagalba išgauti oro srovę. Vaikai įdėmiai klausėsi psichologės pasakos apie snaigę, lavindami savo vaizduotę, erdvinius suvokimus bei girdimąją percepciją.

 

Logopedinių ir psichologinių metodų integravimas ne tik prisidėjo prie vaikų pažintinių procesų lavinimo, bet ir sukūrė pozityvią ir draugišką atmosferą priešmokyklinio ugdymo grupėje.

Pasibaigus šiam susitikimui visiems gimnazijos svečiams buvo organizuota edukacinė išvyka į Jašiūnų Balinskio dvaro rūmus. Nuoširdžiai dėkojame šio dvaro direktoriui K. Karpič už įdomią informaciją apie dvaro istoriją.

Gimnazijos vardu norėtume padėkoti visiems atvykusiems svečiams ir susitikimo dalyviams.

Logopedė I. Boguševič-Vlasova, psichologė O. Rympo

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >