Get Adobe Flash player

Kontaktai

               

  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas:jaszuny@centras.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  


  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

  13 

2014-12-15

Akcija „Stebuklingas drambliukas“

Gruodžio 15 d. penktos klasės mokiniai kartu su psichologe Oksana Rympo organizavo akciją „Stebuklingas drambliukas“. Ši akcija buvo skirta pradinių klasių mokiniams. Penktokai Julieta, Emilia, Tomas, Damian ir Edmund, kurie dar neseniai buvo pradinukais, prieš artėjančias Kalėdas, norėjo pradžiuginti savo jaunesniuosius draugus. Aplankydami kiekvieną klasę, jie ragindavo vaikus atkreipti dėmesį į savo elgesį su klasės draugais. Ar tikrai jie elgiasi draugiškai, ar moka padėti, palaikyti ir pasakyti gerą žodį kitam? Penktokai sakė „Galima ieškoti įvairių lobių, bet pats brangiausias yra draugystė. Būtent draugystė suteikia jėgų, kai mums liūdna ir padeda įveikti bet kokius sunkumus. Draugystės dėka mes sugebame nuoširdžiai džiaugtis gyvenimu ir smagiai leisti laiką“. Kaip didelės ir stiprios draugystės simbolį penktokai kiekvienai klasei įteikė savarankiškai pagamintą „Stebuklingą drambliuką“. Drambliukas turėtų sustiprinti draugiškus santykius kiekvienoje klasėje ir atnešti didesnę kantrybę, pagarbą ir toleranciją. Vėliau penktokai išdalino kiekvienam mokiniui saldainius, kaip papildomą stimulą daryti vienas kitam gerus darbus.

Penktos klasės mokiniai tikisi, kad artėjančios stebuklingos Kalėdos suteiks visiems pradinukams išminties, o Naujieji Metai sustiprint draugystę tarp visų mokinių.


2014-12-09

Pagal žurnalo "Reitingai" tyrimo rezultatus, mūsų gimnazija pateko į 50-tuką geriausiai matematiką dėstančių gimnazijų. 34-oji vieta reitinge – tai 2014 metų abiturientų baigiamojo egzamino bei mokytojos Janinos Buiko puikaus darbo rezultatas. Dėkojame ir sveikiname!

2014-12-05 

Netradicinė anglų kalbos pamoka 

Mūsų gimnazijos mokiniams patinka ne tik tos pamokos, per kurias jie praturtina savo žinias, bet ir tos, kurios atskleidžia jų gebėjimus, lavina kūrybiškumą. Panaši netradicinė anglų kalbos pamoka vyko 7 klasėje.

Moksleiviai namuose turėjo paruošti savo mėgstamiausius patiekalus, o per pamoką pristatyti jų receptą ir gaminimo eigą. Visi septintokai atliko užduotį ir su dideliu entuziazmu papasakojo apie savo paruoštas vaišes angliškai. Pamokos užduotys padėjo moksleiviams praturtinti jų žodyną. Mokiniai ragaudami vieni kitų pagamintus patiekalus galėjo įvertinti jų skonį.


Septintokai ir jų anglų kalbos mokytoja Rozalija Visockienė buvo patenkinti tokia netradicine pamoka ir nutarė toliau organizuoti panašius užsiėmimus, per kuriuos mokiniai galės parodyti savo gabėjimus.

2014-12-03

Protmūšis „Aids geriau žinoti“

Gruodžio 3 d. mūsų gimnazijoje vyko protmūšis „Aids: geriau žinoti“, skirtas paminėti Pasaulinę AIDS dieną. Protmūšio iniciatoriai – Užkrėčiamųjų ligų ir AIDS centras.

Per antrą pamoką 3-4 gimnazijos klasių mokiniai galėjo pasitikrinti savo žinias šiai dienai skirtame protmūšyje. Pakaitomis su užduotimis mokiniams buvo pateikiama informacija apie ŽIV ir AIDS. Dalyviai praplėtė savo žinias, sužinojo naujų faktų apie ŽIV virusą, jo sukeltą ligą, užsikrėtimo kelius, prevencines priemones, gydymą.

Renginio akimirkos...

2014-12-02

Tradicinis susitikimas Kolčiūnuose

Jau trejus metus Jašiūnų M. Balinskio gimnazija bendradarbiauja ir palaiko draugiškus ryšius su Kolčiūnų vid. mokykla Baltarusijoje. Taigi ir šiais metais, lapkričio 28 d – gruodžio 1 d. mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai kartu su mokyklos direktoriumi Kazimiežu Karpičiu svečiavosi kaimyninėje valstybėje. Renginys „Susitikimas lapkritį “ jau tapo Kolčiūnų vid. mokykloje tradiciniu. Lapkričio 29 dieną čia minimos įžymaus XVIII-ojo amžiaus mokslininko Andriaus Sniadeckio gimimo metinės. Šia proga organizuojamas tarptautinis susitikimas. Kadangi Jašiūnai glaudžiai susiję su Sniadeckių gimine (čia gyveno Andriaus brolis Jonas), todėl mūsų gimnazija visada kviečiama į iškilmingą šventę.

Šiais metais pirmą vizito dieną visi atvykusieji dalyvavo žuvusiųjų prie Graužiškių ir Mūrinės Ašmenos Armijos Krajovos (Krašto Armijos) karių paminklo atidengimo iškilmėse.


Antrą vizito dieną visi susirinko uždegti žvakių ir pasimelsti prie Andriaus Sniadeckio kapo Horodnikuose.


Po šventų mišių Kolčiūnų mokykloje įvyko tarptautinė konferencija, kurios šių metų moto: „Meilė. Poezija. Atmintis“. Renginio vedėja ir organizatorė Tatjana Dovidovič pasveikino visus susirinkusius svečius iš Lenkijos, Baltarusijos, Lietuvos. Mūsų gimnazijos mokiniai pristetė lenkų kalbos mokytojos J.Kurylo surežisuotą spektaklį apie Liudvikos Sniadeckos išgyvenimus, jausmus ,,Do zbielałej róży podobna”. Žiūrovai gausiais plojimais dėkojo jauniems mūsų gimnazijos aktoriams, režisierei bei visiems, kas prisidėjo prie šio įspūdingo spektaklio.


Trečią išvykos dieną atvykusieji lankėsi Naugarduke, Adomo Mickevičiaus gimtajame mieste, kur aplankė poeto vaikystės dvarą.


Gimnazijos mokytojai ir mokiniai nuvyko pasižiūrėti Mindaugo pilies griuvėsių, kalno, kur, anot legendos, palaidotas Mindaugas.


Aplankyta buvo ir barokinė Viešpaties Atsimainymo bažnyčia, kurioje kadaise krikštijo poetą A. Mickevičių.

Šiek tiek pavargę ir sušalę vakare visi grįžo į Kolčiūnus. Mokykloje jaunimą laukė dar sporto varžybos ir refleksijų vakarėlis, kur kiekvienas galėjo pasidalinti susitikimo įspūdžiais, padėkoti už vaišes ir šiltą priėmimą. Pirmadienį atsisveikinę su jau artimais tapusiais draugais Jašiūnų gimnazijos mokytojai ir mokiniai išvyko į Baltarusijos sostinę - Minską. Miestas nustebino visus ir sužavėjo savo didybe ir grožiu. Pasivaikščiojimas Nepriklausomybės alėja ir bažnyčių aplankymas paliko neišdildomų įspūdžių.


Paskutinis lankymo objektas - Kuropaty, Minsko pakraštys, kur ilsisi Stalino represijų įvairių tautybių aukos. Apie praeityje įvykusias kraupias žudynes šiandien čia byloja stūksantys kryžiai.


Už gražius ir turiningus išgyvenimus bei įspūdžius išvykos metu Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos mokytojai ir mokiniai nuoširdžiai dėkoja savo draugams iš Kolčiūnų, ypač Kolčiūnų mokyklos direktoriui A. Šmukštai, T. Dovidovič, kunigui J. Puzynai, visoms šeimoms, kurios priėmė savo namuose.

2014-11-27

Pamatyti ir išgirsti K. Donelaitį

300 metų prabėgo nuo didžio lietuvių poeto gimimo. K. Donelaičio hegzametru parašyta poema „Metai” yra žinoma visame pasaulyje, išversta į keliolika kalbų. Poetas joje ne tik sukūrė ryškius baudžiauninkų paveikslus, kaimo buitį, papročių vaizdus, groteskiškus dvarininkų šaržus bet ir lyrinį gamtovaizdį. Ir jeigu 18-to amžiaus buitis jau išliko tik raštuose, jei būrų gyvenimas nugarmėjo į praeitį, tai gamtovaizdis, ypač kaime, išliko beveik nepakitęs. Metai keičia metus, saulė rieda dangumi, „Pavasario linksmybes“ keičia „Vasaros darbai“, po jų džiugina „Rudenio gėrybės“, o netrukus atslenka ir „Žiemos rūpesčiai“.


III G klasės mokiniai su lietuvių kalbos mokytojomis nusprendė pamatyti ir išgirsti Donelaičio „Metus“, sukurti filmukų, atrasti tų donelaitiško rudens vaizdų.


 Atsisveikindami su rudeniu, paskutinėmis lapkričio dienomis nuvyko į gamtą pažiūrėti kokių gi rūpesčių jai sukėlė ruduo. Antai žemė permirkusi verkia, ratų įspaudai jos išplautą nugarą drasko. Saulė kaip ir prieš 300 metų jau labiau savo spindulius slepia, rudeniop jie tampa vis šaltesni, o šešėliai ilgyn išsitiesia. Viskas, kas vasarą plasnojo ir ligi debesų kėlėsi, dabar pasislėpė ir nuščiuvo. Vasariškas medžių grožybes nudraskė vėtra, paliko tik gedulingus laukus, nuplėštų pajuodusių lapų kilimus. Visa tai buvo pastebėta... Gamtoje perskaitytos K. Donelaičio eilės buvo kur kas iškalbingesnės ir dar labiau prabilo į klausytojus.


Su pirmu sniegu į Lietuvą atkeliauja ir žiemos rūpesčiai, po jų pavasario linksmybės ir vasaros darbai. Visa tai III-kai planuoja irgi pastebėti, užrašyti ir sukurti savo kupinus donelaitiškų motyvų „Metus“.

Lietuvių kalbos mokytoja L.Mickevič-Ozarovska.

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >