Get Adobe Flash player

Kontaktai

               

  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas




            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  



  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   20 

2016-10-19

Akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam“

Š. m. spalio 10-14 d. vyko akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam“, skirta Pasaulinei Psichinės sveikatos dienai paminėti. Akcijos tikslas – saugoti ir stiprinti vaiko psichinę ir fizinę sveikatą, sukuriant palankią aplinką vaiko vystymuisi.

Pirmą akcijos dieną 6 klasės mokiniai nusprendė pradžiuginti gimnazijos mokytojus ir įteikti balionus. Psichologė Oksana Rympo trumpai papasakojo apie Pasaulinės psichikos sveikatos dienos minėjimą, jos prasmę, o šeštokai prašė mokytojus susprogdinti balionus, kurie simbolizuoja neigiamas emocijas, ir perskaityti išmintingą bei pozityvią mintys, besislepiančią kiekviename balione. Šiomis mintimis buvo skatinama vadovautis visus mokslo metus. Tą pačią dieną dailės mokytoja Lubov Fedotova ir psichologė kartu su 5, 8 klasių mokiniais vidiniame mokyklos kieme kūrė iš lapų išmintingą pelėdą. Pelėda pasirinkta neatsitiktinai,ji simbolizuoja išmintį. Kiekvienas žmogus savo gyvenime susiduria ne tik su džiaugsmais, bet ir su sunkumais. Norint juos išspręsti, reikia būti išmintingam, kantriam, pasitikinčiam savimi ir tikėti, kad net sunkiausiose situacijose yra bent dvi išeitis/sprendimai.

Kitomis dienomis vyko relaksacijos užsiėmimai, kurių metu mokiniai išbandė priemones, padedančias atstatyti emocinę pusiausvyrą, atsikratyti neigiamų minčių ar vaizdinių ir pajausti viso kūno atsipalaidavimą. Užsiėmimus „Relaksacijos pasaulyje“, „Relaksacinis spalvinimas“, „Ramybės pamokėlės“ vedė gimnazijos logopedė Inesa Boguševič-Vlasova ir psichologė Oksana Rympo. 6, 7 klasės dalyvavo kvadrato varžybose „Sveikame kūne sveika siela“, kuriose mokiniai ne tik išbandė savo jėgas, bet ir stiprino savo fizinę sveikatą. II G klasės mokiniai dvi dienas organizavo fotosesiją „Dalinamės šypsena“. Jie fotografavo klases įvairiose mokyklos vietose pagal iš anksto pasirinktas temas: kosmosas, graikai, ruduo, išdaigos lauke ir kt. Ši veikla sulaukė didelio susidomėjimo, nes kiekvienas mokinys pasijuto neatskiriama klasės dalimi ir galėjo įamžinti savo šypseną kartu su klasės draugais. Paskutinę akcijos dieną 7 klasės mokiniai vaišino mokytojus savo iškeptu obuolių pyragu.


Ši akcija sudarė puikią galimybę prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip teigiamos emocijos, gera nuotaika, bendravimas su draugais, artimaisiais, mokytojais, fizinis aktyvumas – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2016-10-01

Daugiakultūrinės patirties puoselėjimas 

Filmo autorė: Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-09-28

Dainuojame įvairiomis Europos kalbomis

Rugsėjo 26 dieną europiečiai mini Europos kalbų dieną. Švietimo įstaigose pabrėžiama, kad šios dienos tikslas – skatinti mokytis įvairių kalbų mokyklose, universitetuose ir juos pabaigus. Mes, mokytojai, primename savo mokiniams, kad gebėjimas bendrauti įvairiomis kalbomis padeda pažinti kitų šalių kultūras, įvairių kalbų mokėjimas išplečia mūsų galimybes aktyviai dalyvauti Europos gyvenime. Be to, ši diena tai dar viena galimybė prisidėti ir prie savo gimtosios kalbos ir kultūros puoselėjimo, todėl mokyklose organizuojami įvairūs renginiai, kurie atskleidžia Europos kalbų ir kultūrų įvairovę. Jašiūnų M. Balinskio gimnazijos kalbų mokytojai parengia nemažai įvairių užsiėmimų, renginių, kuriuose mokiniai skatinami skaityti, kurti eilėraščius, miniatiūras įvairiomis kalbomis. Mūsų gimnazijoje yra galimybė mokytis keturių kalbų: lenkų, lietuvių, anglų, rusų, tačiau tuo neapsiribojama. Norėdami paįvairinti šią dieną, praskaidrinti vaikų nuotaiką, palengvinti jų kūrybines kančias kalbų mokytojai surengė muzikinę šventę. Kiekviena klasė pasiruošė dainuoti dainas kalba, kurios net nesimoko. Neįprasta, keista ir smagu buvo girdėti savo mokinius scenoje dainuojančius italų, ispanų, vokiečių, baltarusių, ukrainiečių, slovėnų, bulgarų kalbomis. Pradinukai paruošė anglų, lietuvių, lenkų, rusų kalba atliekamas dainas. Scenoje skambėjo ir vedėjų žodžiai įvairiomis kalbomis. Salėje stebėjome besišypsančius žiūrovų veidus, plojančias rankytes, girdėjome pritariančius balsus, nes nebuvo abejingai nusiteikusiųjų. Kiekvienos klasės pasirodymą lydėjo gausūs plojimai.


Šventės pabaigoje visos klasės gavo padėkos raštus, o šeštokai, sudainavę dainą slovėnų kalba, pelnė daugiausia žiūrovų balsų ir buvo apdovanoti pagyrimo raštu. Manome, kad renginys paįvairino gimnazijos gyvenimą, pralinksmino ne tik moksleivius bet ir mokytojus, stengėmės įskiepyti pagarbą visoms Europos kalboms, skatinome puoselėti Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-09-19

Susitikimas su kinologu ir jo augintiniu

Rugsėjo 16-tą dieną mūsų gimnazjos mokinės tėvelio Jevgenijaus Barbarovič iniciatyva, mokykloje viešėjo Lietuvos Respublikos muitinės mokymo ventro ir metodikos skyriaus vyresnysis inspektorius kinologas Artūras Zaleckas. Kinologas atvyko su savo augintiniu, pusantrų metų aviganiu. Žiauriai Geras – taip savo šunį vadina A. Zaleckas. Svečiai susitiko su pradinių klasių mokiniais. Kinologas papasakojo vaikams, apie savo darbą ir pagrindinės darbinio šuns savybes ir gebėjimus, minėjo, jog šunys jį supa nuo mažens, todėl A. Zaleckas sukaupęs didelę patirtį, gerai išmano šių augintinių elgseną. Šuns mokymą jis prilygino žaidimui šachmatais. "Mat tenka numatyti, kaip elgtis, jei gyvūnas nedarys, ko prašomas. Turiu žinoti, ko noriu išmokyti šunį", - sakė A. Zaleckas.

Tarnybinis šuo Žiauriai Geras moka surasti ne tik narkotikus, bet ir drausmingai tupėti, vaikščioti zigzagais ir net šokinėti per savo partnerį.



Kinologas daug bendrauja su vaikais - važiuoja į mokyklas, stovyklas, taip pat lankosi suaugusiųjų organizacijose. Svečias pabrėžė, kad ši veikla - be galo svarbi. "Tarkime, vaikus supažindini su tarnyba. Mokai, kad augintinį reikia ne tik mylėti, bet ir būti už jį atsakingam, - kalbėjo A. Zaleckas. - Jei vaikai per susitikimą iš širdies juokiasi, vadinasi, jis buvo sėkmingas."

2016-09-07

Jašiūnų Balinskių dvare skaitomas H. Senkevičiaus „Quo vadis“

Nacionalinio skaitymo akcija Lenkijos Prezidento iniciatyva organizuojama jau nuo 2012 metų. Tada visa Lenkija skaitė A. Mickevičiaus „Poną Tadą“. Šiais metais rugsėjo 3 dieną prie šios akcijos prisidėjo ir kitų šalių ištikimieji H. Senkevičiaus skaitytojai. Jašiūnai - tai vienintelė Lietuvos gyvenvietė, kaip teigė Balinskių dvaro direktorius K. Karpič, kur vyksta ši akcija, kur skaitomas žinomas istorinis romanas „Quo vadis“. „Quo vadis Domine?“ – šiuo klausimu, nuskambėjusiu M. Bajoro dainoje, prasidėjo M. Balinskio gimnazijos mokytojų suorganizuotas renginys. Prieš susirinkusius pasirodė gimnazijos mokytojos ir moksleiviai, kurie puošniuose Jašiūnų rūmuose skaitydami romano ištraukas nukėlė klausytojus į pirmuosius krikščionybės amžius. Išgirdome ištraukas apie pagrindinių H. Senkevičiaus romano veikėjų Vinicijaus i Ligijos meilę, apie žiaurius krikščionių persekiojimus senovės Romoje. Rūmuose besisvečiuojantis Šalčininkų rajono meras Z. Palevič taip pat paėmė knygą į rankas ir perskaitė ištrauką, tokiu būdu ragindamas visus skaityti ne tik lengvo pobūdžio internetinius, laikraštinius tekstus bet ir sugrįžti prie klasikos, vartyti „gyvą“ knygą, tobulėti. Balinskių dvaro direktorius uždėjo specialiai šiam renginiui paruoštą anspaudą ant klausytojų atneštų „Quo vadis“ egzempliorių.



Dėkojame visiems organizatoriams ir dalyviams už aukšto lygio kultūrinį renginį.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-09-01

Vėl atkeliavusio rudens ranka virpina naujų mokslo metų skambutį. Ateina rimties ir susikaupimo metas tiek gamtoje, tiek žmogaus gyvenime. Pirmąją rugsėjo dieną vėl vaikų rankose pražydo kardeliai, vėl miestai, miesteliai ir kaimai prisipildė šventiškai pasipuošusių mokinių. Vėl visų keliai suka į mokyklas. Prieš akis – dar viena kelio atkarpa į pažinimą, mokslo ir žmogiškumo šviesą… Visiems susirinkus gimnazijos salėje į ją įžengė abiturientai ir pradėsiantys mokslus pirmokai. Mokinius, mokytojus bei tėvelius pasveikino gimnazijos direktorius J.Jankovski, sveikinimo žodį tarė ir svečiai: Jašiūnų seniūnė Z.Griaznova bei Šalčininkų Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas H.Danulevič. Šventės iškilmingumą pagyvino eilėraščius deklamuojantys pirmokai ir abiturientai sveikinantys visus susirinkusius.

Kiekvieni mokslo metai – tai nauja knyga, kurią rašome visi kartu. Tegul pirmasis jos puslapis būna džiaugsmingas, o visi metai – kupini gyvybės ir veržlaus kūrybiškumo.


Linkime mokytojams, moksleiviams bei jų tėveliams išminties, atkaklumo ir prasmingų pasiekimų!

Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-08-31

Vasaros užimtumo stovykla „Kaip gera ir smagu būryje gerų draugų”

Pirmosiomis vasaros savaitėmis, t.y. birželio 1-14 dienomis, mūsų gimnazijoje veikė vasaros užimtumo stovykla „Kaip gera ir smagu būryje gerų draugų”. Joje dalyvavo 50 mokinių. Organizuojant vasaros poilsio stovyklą buvo siekiama plėsti ugdytinių akiratį, gebėjimus, skatinti kūrybiškumą, formuoti pažintinius interesus, puoselėti meilę gamtai, stiprinti sveikatą.

Birželio 1d. įvyko stovyklos atidarymas, kurio metu vyko renginys, skirtas Vaikų gynimo dienai. Renginiui vadovavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Andžela Dailidko. Vaikai kūrė stovyklos atributiką, susiskirstė į grupes, pristatė plakatus.

Antrąją stovyklos dieną vaikus laukė ekskursija į Balinskio dvaro rūmus. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su turtinga Balinskių dvaro istorija bei pasivaikščioti gražiai renovuoto parko takais.

Trečiąjį stovyklos rytą papusryčiavę mokiniai išskubėjo į mokyklos sporto salę draugiškai parungtyniauti. Buvo surengtos kvadrato ir linksmųjų estafečių varžybos. Sportinėms varžyboms vadovavo kūno kultūros mokytoja Alona Žuravska.

Po savaitgalio prasidėjo kitos stovyklos linskmybių dienos. Mokiniai aktyviai sudalyvavo „karaokės šou“ dainų renginyje, įsitikino kad ir dainuojant reikia drąsos ir pasitikėjimo savimi.

Penktosios dienos dalyviai labai laukė, nes buvo suplanuotas susitikimas su priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais, kurie supažindino vaikus su saugaus elgesio taisyklėmis prie vandens telkinių, papasakojo, kaip reikia elgtis kilus gaisrui, kaip naudoti elektros prietaisus, kad nekiltų pavojus vaikų sveikatai ir gyvybei. Vaikai turėjo galimybę iš arčiau apžiūrėti ir palaikyti rankose gaisrinę įrangą ir techniką. Komanda atsisveikino įjungdama garsinį sirenos signalą.

Kitą stovyklos dieną vaikus laukė gestų kalbos pamokėlės, kurias vedė VšĮ surdologijos centro direktorė Jolanta Radzevič (mūsų gimnazijos abiturientė). Vaikai išmoko pirštų abėcėlės, bei buvo supažindinti su gestais,  vartojamais kasdienėje veikloje.

Paskutiniąją stovyklos dieną vaikus subūrė nuotaikingi kūrybiškumo užsiėmimai, vesti Šalčininkų kultūros centro megėjiškos kūrybos organizatorės Boženos Levkovskos (mūsų gimnazijos abiturientė). Užsiėmimų metu stovyklautojai  mokėsi pinti krepšelius iš šieno.

Dvi savaitės trukusi stovykla prabėgo labai greitai. Džiugu, kad užsibrėžtas tikslas buvo įgyvendintas. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, daug išmoko ir sužinojo. Atsisveikindami palinkėjome vieni kitiems geros ir saugios vasaros.


Dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie šios stovyklos organizavimo ir vykdymo.

Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova

2016-08-26

M. Balinskio gimnazija geriausiųjų šimtuke

Žurnalas „Veidas“ jau tryliktą kartą rengia geriausių gimnazijų, kolegijų bei universitetų reitingą. Gimnazijų reitingo didelę dalį ir šiemet sudaro valstybinių brandos egzaminų rezultatai – abiturientų gautų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų vidurkis sudaro iki 70-ties galutinio balo taškų. Antrasis kriterijus parodo, kaip abiturientams pavyko įstoti į svajonių specialybę – 20 taškų gimnazija gali gauti už tai, kokia dalis jų abiturientų šiemet įstojo į pirmu pageidavimu nurodytą studijų programą Lietuvos aukštosiose mokyklose. Šiais metais atsirado ir trečiasis dėmuo – mokyklos ugdytinių pasiekimai šalies žinių olimpiadose ir konkursuose – už 9–12 kl. auklėtinių 2015–2016 m. pelnytas prizines vietas respublikinėse olimpiadose ir konkursuose mokyklai reitinge skiriama iki 10-ies taškų. Šių metų sąraše yra 346 geriausios gimnazijos. Beveik 10% geriausiųjų sudaro gimnazijos mokomąja lenkų kalba. Net 11 jų pateko į pirmąjį šimtuką. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijos abiturientai savo pasiekimais užtikrino mokyklai 99 vietą reitinge.Sveikiname!



Šaltinis: l24.lt

Paskelbta 2016-08-25

2016-08-24

Pažintinė stovykla Zakopanėje

Sakoma, kad geriausias poilsis tai veiklos kaita. Atostogos tam ir skirtos, kad mokiniai pailsėtų nuo mokslų, o tam, kad netinginiautų, o smagiai praleistų laiką organizuojamos įvairios stovyklos. Vasarą mūsų gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę turiningai praleisti laiką įvairiose Lenkijos stovyklose. Birželio 12-25 dienomis grupė mokinių kartu su mokiniais iš kitų Šalčininkų bei Vilniaus rajonų mokyklų viešėjo Zakopanėje. Stovyklos organizatoriai Fundacija "Pomoc Polakom na Wschodzie” paruošė pažintinę-pramoginę programą mūsų vaikams. Mokiniai nemokamai galėjo patobulinti lenkų kalbos įgūdžius, vėliau gauti atitinkamus sertifikatus, dalyvauti sporto varžybose, rungtiniauti įvairiuose konkursuose, kūrybiškai leisti laiką, dainuoti, šokti, maudytis baseine, aplankyti miestus ir miestelius, keliauti po kalnus, grožėtis didinga Tatrų gamta.

Patyrėme daug teigiamų žodžiais neapsakomų emocijų, veikla stovykloje buvo suorganizuota nepriekaištingai, vaikai neturėjo laiko nuobodžiauti. Pati stovyklavietė tai prabangūs poilsio namai Giewont Murzasichlėje, aplink kuriuos įvairios poilsio, sporto aikštelės, pramogų ir užsiėmimų nameliai, baseinas ir nuostabus kalnų vaizdas. Labiausiai visus sužavėjo daug ištvermės reikalaujančios kelionės į kalnus, vaikai tam buvo pasiruošę, iš anksto žinojo, kad vyksta aktyviai poilsiauti. Daug nukeliautų kilometrų aukštyn – žemyn tarsi iššūkis sau: galiu, sugebu, įveikiau. Neapsakomas džiaugsmas užlieja pasiekus tam tikras kalnų viršūnes, įveikus kelių valandų maršrutus.


Esame labai dėkingi organizatoriams, Lietuvos Lenkų Mokyklų Draugijai „Macierz Szkolna”, stovyklos pirmininkui p. Robertui Grzesiakui, visiems auklėtojams ir lektoriams, kurie iš visų jėgų stengėsi, kad mūsų atostogos būtų prasmingos ir nepamirštamos.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-06-02

Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, š.m. birželio 1d., mūsų gimnazija prisijungė prie pasaulinės iniciatyvos “Taikos Glėbys“, kurios tikslas – taika vardan visų pasaulio vaikų ateities. Akcijos simboliu pasirinktas balandis. Dėkojame visiems – mažiems ir dideliems, prisijungusiems prie gražios iniciatyvos!

Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova


2016-05-30

Akcija „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“

Kiekvienais metais gegužės mėnesį mūsų gimnazijoje vyksta akcija „Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus“. Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į pasitaikantį smurtą, nukreiptą prieš silpniausią visuomenės grandį – vaikus.

Visą mėnesį psichologė Oksana Rympo inicijavo įvairius renginius, kuriuos padėjo įgyvendinti dalykų mokytojai bei patys mokiniai. Vyko sporto varžybos „Laimingi – kai esame sveiki ir saugūs“. Vyresnių klasių mokiniai išbandė jėgas įvairiose estafetėse. Vaikai demonstravo savo ištvermę, vikrumą ir puikų komandinį darbą. Psichologė parengė informatyvų stendą, kuris suteikė naujos ir aktualios informacijos apie smurtą ir jo prevenciją. Kartu su penktos klasės mokiniais lankstė paukštelius origami technika, su priešmokyklinio ugdymo grupių vaikais darė linksmąsias pėdutes, linkėdami vieni kitiems geros kloties, pradinių klasių mokiniams organizavo Burbulų ir šypsenų dieną bei pravedė užsiėmimus „Raktas nuo saugių namų“, „Šeima kaip trapi gėlė“, „Šeima – paramos ir meilės šaltinis“. Mokinių tėvams buvo išplatintas Paramos vaikams centro parengtas lankstinukas „10 žingsnių, kurie padės tapti geresniais tėvais“, kuriame pateikti patarimai tėvams (globėjams, rūpintojams), kaip paskatinti vaikus geriau elgtis.

Dailės mokytoja vyresnių klasių mokiniams organizavo piešinių konkursą „Mano saugūs ir jaukūs namai“. Mokiniai savo mintyse stengėsi įsivaizduoti pasaulį, kuriame nėra smurto, patyčių ir ašarų. Piešė jaukius namus, kuriuose norėtų gyventi patys ir pasikviesti draugus. Mokslo metų pabaigoje kūno kultūros mokytojai organizavo draugišką plaukimą baidarėmis mūsų pamėgtąja Merkio upe. Plaukimas sukėlė daug pozityvių emocijų, sustiprino mokinių draugystę ir atsakomybės jausmą už kiekvieną klasioką.


Mokykla tai antri vaikų namai, kurie turėtų tapti dar viena miela, atitinkanti jų poreikius vieta. Todėl mūsų gimnazijos mokytojai, specialistai bendromis pastangomis ir įvairiomis priemonėmis siekia šio tikslo. Tikimės, kad gegužės mėnesį organizuotos veiklos buvo ne tik įdomios, bet ir naudingos kiekvienam mokiniui.

Psichologė Oksana Rympo

2016-05-26

Laiškas dvyliktokams

Štai ir nuaidėjo paskutinis skambutis jums, 60-osios laidos dvyliktokai. Visi prisiminėme jūsų puikius nuopelnus: aukštus pasiekimus olimpiadose, konkursuose, sėkmingus pasirodymus scenoje, išvydome medalius ir diplomus jūsų rankose, išgirdome  švelnius pirmosios mokytojos žodžius, ketvirtokų jaudinančias dainas, pirmokų sveikinimus, administracijos linkėjimus. Telieka palinkėti kuo geriau išlaikyti egzaminus ir gauti diplomus, kurie atvers galimybes į platųjį pasaulį.



Mielas dvyliktoke! Tikriausiai nė vieną sykį esi girdėjęs iš mokytojų ir tėvų: „tu geras, tu gabus, bet didelis laisvamanis, gyvenantis šia diena, nemąstantis apie ateitį...“ Ir tu sutrinki, mokaisi pamiršti šią dieną, bandai susikurti kilnių tikslų, kartoji sau, kad kasdieniai džiaugsmai – trumpai žydintys stebuklai, nesusiję su tuo, ką iš tikrųjų turėtum stengtis įgyvendinti... Tačiau neskubėk tuo įtikėti... Kitaip dienų vitražas virs tuneliu, svajonės virs balastu, trukdančiu susikaupti, o įdomūs ir malonūs sielai darbai virs beprasmiu jėgų švaistymu. Ir tada paklausi tu: “Kur ana pasaulio harmonija? Kur tas pasaulis, kuriame viskas džiugiai susiję, kur po dienos pirštu galiukais ima tipenti vakaras, po jo tingiai atšliaužia naktis, iš kurio kokono kaskart drugeliu išsiskleidžia rytas?” Todėl aš tau linkiu siekti didelių tikslų ir nepamiršti, kad gyvenimas susideda iš smulkmenų, pro tikslų ir troškimų debesis išmokti pamatyti saulę, surasti sau artimą sielą... Išlikti doru žmogumi, įveikti sunkumus, o ne išvengti jų, svajoti ir išmintingai mąstyti. Sėkmės!

Auklėtoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2016-05-24

Darželio auklėtiniai svečiavosi gimnazijoje

Antradienį, gegužės 24 d., Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazijoje įvyko susitikimas, į kurį sugūžėjo Jašiūnų l/d „Žilvitis“ ir Zavišonių l/d „Varpelis“ auklėtiniai.

Šiam renginiui 1-6 klasių mokiniai kartu su mokytojomis-Irena Kropiene, Malgožata Milevska, Rozalija Visockiene, Aleksandra Godovščikova ir Janina Kurilo paruošė šventinį koncertą. Mokiniai šoko, dainavo, deklamavo eiles, inscenizavo pasakas ir žaidė su svečiais. Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Dailidko papasakojo darželio auklėtiniams, kuo gyvuoja gimnazija.

Salėje vyravo jauki atmosfera, svečiai jautėsi puikiai ir kiekvieną pasirodymą palydėdavo garsiais plojimais. Po koncerto jų laukė staigmeną-gimnazijos lankymas. Svečiai nedrąsiai, bet noriai įeidavo į klases ir sėsdavosi į suolus ir akimirką pasijusdavo tikrais mokiniais. Galbūt kuris iš jų jau šį rudenį peržengs gimnazijos slenkstį, o gal po kelerių metų. Susipažinus su gimnazijos patalpomis, darželinukų laukė ne mažiau įdomi staigmena - žaidimų aikštelė. Čia jie išbandė viską - karuselę, laipiojimo sienelę ir net sporto treniruoklius.


Laikas greitai prabėgo ir turėjome atsisveikinti. Svečiai apdovanoti spalvotais balionais ir atsiminimo dovanėlėmis grįžo į savo darželius, o mes tikimės, kad šis integruotas renginys būsimiems mokinukams padės be baimės peržengti mokyklos slenkstį ir pradėti naują etapą jų gyvenime.

Renginio iniciatoriai - M. Milevska, I. Kropienė ir R. Visockienė

2016-05-19

Integruotas užsiėmimas „Bitutės pasiruošimas vasarai“

Gegužės 19 d. logopedė Inesa Boguševič-Vlasova ir psichologė Oksana Rympo pravedė integruotą užsiėmimą priešmokyklinėse grupėse „Boružėlės“ ir „Pelėdžiukai“. Užsiėmimo tikslas – sakinio kūrimo sąvokos įvedimas ir priešmokyklinukų pastabumo, dėmesio koncentracijos ir atminties lavinimas.

Užsiėmimo pradžioje vaikai ne tik atidžiai klausėsi pasakos apie „Saldainiukę-bitutę“, bet ir aktyviai dalyvavo, pasakos skaitymo metu galėjo pabūti skraidančiomis bitutėmis laukuose, imituoti įvairius garsus bei veiksmus. Tokiu būdu lavino savo artikuliacinį ir kvėpavimo aparatą. Vaikai gavo daug pozityvių emocijų ir prisiminė, kokios yra darbščios, pareigingos tos mažos bitutės. Vaikai suprato, kad  norint gyvenime kažką turėti ar pasiekti, reikia būti kantriems ir įdėti daug pastangų – juk ne visuomet viskas pavyksta iš pirmo karto. Tam, kad vaikai įsisavintų sakinio kūrimo sąvokas, jie užbaigdavo logopedės skaitomus sakinius žaidimo „Rimuok ir nesustok“ metu. Priešmokyklinukai skaičiavo žodžius bei plėtojo žodyną žodžiais, kurie buvo susiję su artėjančia vasara. Vėliau psichologė pakvietė vaikus susipažinti su bičių žaidimais. Žaidime „Rask kelią“ reikėjo padėti bitėms surasti kelią pas saulutę ir debesėlius (labirintas). Linksmas ir įtraukiantis žaidimas, vaikų nuomone, buvo ir „Pamesti daiktai“, kai reikėjo atidžiau įsižiūrėti ir rasti tarp gėlių pamestus pačius įvairiausius daiktus. Bet daugiausia džiaugsmo sukėlė žaidimas „Slėpynės ant vaškuolės“. Priešmokyklinukai gavo popierinius vaško lapus ir bitutes. Psichologė ant lentos trumpam rodė, kuriuose korio akių šešiakampių dugneliuose pasislepė bitės, o vaikai ant savo vaško lapų turėjo atgaminti jų padėtį. Atrodo lengva? Bet nepamirškime, kad kai kurios bitės moka tikrai gerai slėptis.

Vėliau vaikams buvo pasiūlyta patogiai atsigulti ant kilimo ir įvairių pratimų pagalba išgauti oro srovę. Baigiantis užsiėmimui priešmokyklinukai tapo bitėmis ir paskraidė savo pamėgtoje klasėje.Šio užsiėmimo metu vaikai suprato, kad vasara – pats darbymetis bitėms ir kitiems vabzdžiams, o mokiniams – atostogų metas, kai jie patiria daug džiaugsmo ir šildančios saulutės, linksminasi ir naudingai leidžia laiką.


Nuoširdžiai dėkojame priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtiniams ir jų auklėtojoms Halinai Nikipirovič ir Andželai Jaskiv už aktyvų dalyvavimą ir malonias akimirkas.

 Gimnazijos psichologė O. Rympo, logopedė I. Boguševič-Vlasova

 < 32 31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >