Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas




            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos




   








  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

  48                                       

2021-12-03

Kurkime savo ateitį patys

Lapkričio mėnesį daug dėmesio buvo skirta mokinių karjeros planavimui. Buvo suplanuoti ir įgyvendinti ugdymo karjeros renginiai „Kurkime savo ateitį patys“. Pagrindinis tikslas – plėsti moksleivių ugdymo karjerai kompetencijas ir padėti mokiniams sąmoningai, aktyviai kurti savo ateitį.

Karjeros ugdymo specialistė, psichologė Oksana Rympo vyresnių klasių mokiniams vedė užsiėmimus „Pažink save“, „Asmenybės stiprybės ir silpnybės“, „Savo gabumų pažinimas“, „Koks esi kitų akimis?“, „Drąsūs žingsniai karjeros link“, „Naudinga informacija planuojant profesinę karjerą“. Mokiniai mokėsi pažinti save, nagrinėti asmenines savybes, interesus, vertybes. Analizavo, kaip suderinti savo gebėjimus, troškimus ir profesines galimybes. Taip pat gavo internetines nuorodas, kur galima rasti daug naudingos informacijos planuojant savo ateitį. Užsiėmime „Efektyvaus mokymosi būdai“ mokiniai sužinojo kaip veikia žmogaus smegenys ir kokiais būdais galima greičiau įsisavinti mokamąją medžiagą.

Užimtumo tarnybos LR SADM Vilniaus klientų aptarnavimo departamento Jaunimo užimtumo tarnybos vyr. specialistė Anastasija Svorobovič nuololiniu būdu IG ir IVG kl. mokiniams vedė užsiėmimus „Karjeros planavimo kelias“, „Užimtumo tarnybos paslaugos“, „Gyvenimo aprašymo (CV) parengimas“. Mokiniai buvo supažindinti su centro veikla, aptarti karjeros planavimo žingsniai. Papasakota, kaip svarbu atrasti ir suprasti, ką kiekvienas jaunas žmogus galėtų, norėtų ir sugebėtų dirbti baigęs mokyklą. Mokytasi, kaip teisingai rašyti savo gyvenimo aprašymą, aptartos dažniausiai daromos jaunų žmonių klaidos.

Taip pat IVG kl. mokiniai susitiko su Vilniaus apygardos probacijos tarnybos Šalčininkų r. skyriaus pareigūnėmis Barbara Gurska ir Milena Kosman-Kazlauskiene, kurios papasakojo apie savo skyrių, darbo specifiką ir reikalingą išsilavinimą.

Apie profesijų įvairovę buvo kalbama ir su pirmos klasės mokiniais. Užsiėmimo „Profesijų pasaulis“ metu mokiniai sužinojo, kuo tarpusavyje skiriasi tam tikros profesijos, kam jos reikalingos ir naudingos. Taip pat pirmokai turėjo progą pabūti policininkais ir išnarplioti vagystės bylą.

Moksleiviams priimant karjeros sprendimus, svarbus vaidmuo tenka ir tėvams. Todėl II-IVG kl. mokinių tėvams buvo išsiųstas leidinys „Vaikas pasirinkimų kelyje“. Šiame leidinyje esanti informacija padės praplėsti tėvų akiratį, norint prisidėti prie vaiko profesijos pasirinkimo.

Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Sistemingai kaupdamas žinias, lavindamas gebėjimus ir ugdydamas kompetencijas, jis lengviau apsispręs ir pasirinks studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuos savo vietą darbo rinkoje.


Karjeros ugdymo specialistė Oksana Rympo

2021-11-24

Savižudybių prevencijos mokymai

Lapkričio 24 d. IIIG klasės mokiniai dalyvavo savižudybės prevencijos mokymuose „safeTALK“. „SafeTALK“ mokymai skirti lavinti įgūdžius, padedančius laiku pastebėti savižudybės krizę išgyvenančių asmenų pagalbos šauksmą, mintis ir ketinimus nusižudyti bei tinkamai į juos reaguoti. Mokymus baigę asmenys yra labiau pasirengę padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą. 


gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2021-11-24

Įsibėgėja moksleivių kino-filmų konkursai ir šiandien jau turime gerą naujieną. Lapkričio 23 dieną Kauno Tautinės kultūros centras nuotoliniu būdu organizavo Tautosakos ekranizacijos Respublikinio konkurso baigiamąjį renginį, kurio metu sužinojome, kad 10 klasės moksleivio Augustino Ozarovskio animacinis darbas komisijos buvo gana aukštai įvertintas ir mokinys laimėjo 2 vietą. Šį kartą Augustin animavo lietuvių liaudies dainą „Balnokit, broliai, žirgus“. Smagu tai, kad naujų metų išleistame kalendoriuje puikuosis gražiausi filmukų stop kadrai tarp jų ir mūsų gimnazijos moksleivio sukurtos animacijos piešiniai.  Sveikiname Augustiną laimėjus respublikinio lygio konkurse ir linkime sėkmės ateityje.


2021-11-21

5 klasės mokiniai anglų kalbos pamokai paruošė projektą tema "Unusual house" (Neįprastos formos namai). Penktokai turėjo susirasti neįprastos formos namų nuotraukas, sukaupti informaciją apie juos, kokioje valstybėje jie yra, kas ir kokiu tikslu juos pastatė, kas šiandien vyksta tuose namuose. Tai buvo pirmasis penktokų projektinis darbas, todėl gal dar ne viskas jiems pavyko sėkmingai įgyvendinti, tačiau vaikams labai patiko tokio pobūdžio užsiėmimas. Visi mokiniai buvo teigiamai įvertinti už savo triūsą.


Anglų kalbos mokytoja Galina Trofimova

2021-11-09

Padėka gimnazijai

Rugsėjo pabaigoje 1A, 1B, 4A, 4B, 9 ir 11 kl. mokiniai kartu su auklėtomis J. Moroziene, J. Petrašun, soc. pedagoge A. Godovščikova ir psichologe O. Rympo dalyvavo tarptautiniame projekte Europos sporto savaitė 2021 ir įgyvendino „BEACTIVE - JUDĖK ŠOKIO RITMU“ programą. Programos metu dalyviai stiprino savo fizinę sveikatą taikant populiarią, patrauklią judėjimo formą – šokį.

Už savo aktyvų dalyvavimą gavome padėką. Džiaugėmės, kad galėjome atstovauti savo gimnaziją ir tikime, kad kitais mokslo metais prie mūsų prisidės daugiau mokinių ir mokytojų.


Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2021-10-25

Gimnazijoje startavo Geros savijautos programa

2021 m. spalio – gruodžio mėnesiais gimnazijoje bus įgyvendinamos Geros savijautos programos edukaciniai užsiėmimai.

Geros savijautos programos paskirtis – užtikrinti mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, emocinės savijautos bei psichikos sveikatos gerinimą, sudarant galimybę visiems mokiniams dalyvauti tikslinėse įvairaus pobūdžio Savijautos programose. Ši programa yra viena iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengto pagalbos plano, skirto kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus, priemonių.

Jau šią savaitę mokiniai turėjo galimybę dalyvauti programose „Savęs pažinimas ir emocijų valdymas”, „Vaikų emocinės savijautos bei psichikos sveikatos gerinimas panaudojant dailės terapijos metodus”.


2021-10-25

Akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam“

Spalio 10 d. yra minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, kuri mums primena, kokia svarbi ne tik fizinė, bet ir psichinė sveikata. Ši diena leidžia stabtelti ir pasirūpinti tuo, ką dažnai pamirštame - save, savo emocinę ir dvasinę savijautą.

Gimnazijoje, minint šią dieną, vyko akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam“, kurios tikslai – atkreipti mokinių dėmesį į savo emocinę sveikatą bei jos stiprinimo galimybes, skatinti mokinių nuolatinį savęs pažinimą, savo stipriųjų pusių atskleidimą bei skatinti patirti teigiamas emocijas ir bendravimo džiaugsmą su draugais ir kitais asmenimis.

Pradinių klasių mokiniams gimnazijos psichologė vedė užsiėmimus: „Ko reikia gerai emocinei savijautai?“, „Kai pakyla liūdesio viesulas“, „Ar verta atstumti kitokius nei mes?“, „Bendradarbiavimas mus vienija“. Vyresnių klasių mokiniai dalyvavo tokiuose užsiėmimuose kaip „Mano sėkmės ir nesėkmės“, „Kas tau teikia džiaugsmo?, „Pasirūpink savimi“, „Išlaisvink laimės jausmą“ bei savivertės stiprinimo užsiėmime „Turiu šią galią“ ir konfliktų sprendimams skirtame užsiėmime „Kaip sutramdyti audras ir viesulus?“.

Taip pat vyko ir netradicinės veiklos. IIG kl. mergaitės per technologijų pamoką iškepė sausainius-žmogeliukus, kuriuos perdavė patiems mažiausiems mūsų gimnazijoje – ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams. Jų pagalba  bandė priminti, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika ir bendravimas su draugais padeda stiprinti psichinę sveikatą. Vyko ir kūrybinė veikla vidiniame mokyklos kieme, kuomet penktokai kūrė iš lapų „Palaikymo skėtį“. Šio skėčio pagalba mokiniai norėjo perteikti kitiems gimnazijos moksleiviams žinią – gyvenime įvyksta daug įvairių dalykų – tiek malonių, tiek keliančių nerimą, įtampą, tačiau tokiose situacijose yra svarbu nelikti vienam. Kiekvienas iš mūsų turi būti neabejingas kito skausmui ir emociškai jį palaikyti. Tuomet kenčiantis žmogus kur kas greičiau atsigaus, pasiruoš emociškai ir galės veikti.


Svarbu suprasti, kad siekiant geresnės žmonių psichikos sveikatos, reikia stiprinti psichinį atsparumą. Todėl rekomenduojama iš anksto pernelyg nesirūpinti dėl galimų sunkumų, mokytis prisiimti atsakomybę, nebijoti įveikti sunkių užduočių, džiaugtis tuo, ką turi, susirasti mėgstamą veiklą, nuolat tobulinti save.

 Akcijos organizatorius –  gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2021-10-22

Žiūrėti filmus patinka visiems, juk taip? Iš kino galima daug išmokti, jis verčia susimąstyti.

Todėl IIg klasės mokiniai sudalyvavo kino edukacijos projekto ,,Mokausi iš kino“ programoje ir žiūrėjo bei analizavo filmą „Suteik man sparnus”, kuriame pasakojama apie nuo vaizdo žaidimų ir interneto priklausantį Tomą, kuriam vasaros atostogos gamtos apsuptoje tėčio fermoje atrodė tarsi košmaras. Bet  Tomas ilgainiui užmezgė ypatingą ryšį su paukščiais ir netrukus tėvas su juo leidosi į nutrūktgalviškiausią kelionę paukščių migracijos keliais.

Mokiniai, paklausti, ar neprailgo žiūrėti filmą, teigė, kad buvo verta pamatyti šią istoriją. Pasak jų, filmas parodo, kaip svarbu pamilti gamtą, siekti tikslo ir įgyvendinti jį.

Ši aktuali pasaka apie suaugti padedančius nuotykius užburia fantastiškais Norvegijos ir Prancūzijos vaizdais ir kviečia jaunuosius žiūrovus mąstyti apie gamtos trapumą, taip pat įtikina, kad jos išsaugojimas yra žmogaus rankose.


L. Mickevič-Ozarovska

2021-10-13

IIG kl. mergaitės per technologijų pamoką nusprendė ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams priminti, kad teigiamos emocijos, gera nuotaika ir bendravimas su draugais padeda stiprinti psichinę sveikatą. Tai padarė netradiciniu būdu – sausainių pagalba. Iškepti žmogeliukai su šypsenomis optimistiškai nuteikė vaikus, kurie pasižadėjo gyventi draugiškai ir su šypsenomis.

2021-10-13

Integruotas dailės ir psichologijos užsiėmimas „Palaikymo skėtis“

Šiais metais, minint Pasaulinę psichikos sveikatos diena, 5 klasės mokiniai vidiniame mokyklos kieme kūrė iš lapų „Palaikymo skėtį“. Vaizduodami skėtį, mokiniai norėjo perteikti kitiems gimnazijos moksleiviams žinią – gyvenime įvyksta daug įvairių dalykų – tiek malonių, tiek keliančių nerimą, įtampą, tačiau tokiose situacijose yra svarbu nelikti vienam. Kiekvienas iš mūsų turi būti neabejingas kito skausmui ir emociškai jį palaikyti. Tuomet kenčiantis žmogus žiniai greičiau atsigaus, pasiruoš emociškai ir galės veikti.

2021-10-12

„Mokausi iš kino“ – tai nacionalinis kino edukacijos projektas, skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams. Žiūrėdami filmus moksleiviai mokosi skaityti ir suprasti judančius vaizdus, pažinti pasaulį, mąstyti, kelti klausimus ir diskutuoti. Tapti šio projekto dalimi panoro ir 5 bei 6 klasės mokiniai. Todėl lydimi auklėtojų išvyko į kinoteatrą „Pasaka“, kur žiūrėjo pamokantį filmą „Tamsta Varlius“. Kitas edukacijos etapas – aptarti, padiskutuoti filme iškeltais klausimais.

Išvyka į Vilnių negalėjo vien apsiriboti filmu, ypač tuomet, kai oras palankus pasivaikščiojimams po parką ir senamiestį. Palakstymai po miestą buvo puikiu rudeniškos ekskursijos akcentu.


L.Mickevič-Ozarovska, M.Milevska

2021-10-02

Paskutinę rugsėjo dieną dvi ketvirtokų klasės lankėsi Lietuvos sostinėje – Vilniuje. Atvažiavę, pirmiausia nuėjome prie lenkų poeto Adomo Mickevičiaus paminklo ir kartu žavėjomės nuostabia šv. Onos bažnyčia. Pasakojama, kad traukdamasis iš Rusijos, Napoleonas aplankė Vilnių ir susižavėjęs šia bažnyčia pasakė, kad, jei galėtų, tai pasidėtų Šv. Onos bažnyčią ant delno ir pasiimtų su savimi į Paryžių.

Tada pasukome Bernardinų sodo link. Ten vaikščiodami grožėjomės  rudens gamta ir džiaugėmės saulėta diena.

Netrukus jau skubėjome pakilti į Gedimino pilies bokštą, nes atvykome čia į „Svečius pas geležinį vilką“. Jaukioje pilies salėje mus pasitiko vadovė Agnė, kuri rodydama filmuką papasakojo legendą apie Gedimino medžioklę ir Vilniaus miesto įkūrimą. Įdėmiai išklausę pasakojimo, vaikučiai turėjome atlikti užduotį. Susidoroję su užduotimi ir atsakę į vadovės klausimus, pakilome ant bokšto, kur atsiveria Vilniaus miesto panorama. O kaip gražiai atrodo miestas! Matėme Trijų kryžių kalną, Katedrą, Valdovų rūmus, Televizijos bokštą...

O koks nuostabus Vilniaus gamtovaizdis!

Truputėlį pavargę, bet kupini įspūdžių nusileidome nuo kalno, ir susėdę į autobusiukus, saugiai grįžome namo.


Dėkojame ketvirtokų auklėtojoms Anetai Michalkevič ir Reginai Miloš už pagalbą išvykos metu.

Lietuvių kalbos mokytojos Irena Kropienė ir Jelena Byčinskienė

 < 49 48  47  46  

45  44  43 42 41 40  39 38 37 36 35 34 33 32  31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 

15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >