Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  

  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   35             

2019-06-14

Stebuklingas pasakų fabrikas

Pasaka gydo, padeda užmegzti ryšį ir įprasminti įvykius kiekvieno žmogaus gyvenime, padeda pažinti pasaulį ir save, realizuotis ir atsiskleisti. Tai, ką sunku pasakyti paprastais žodžiais, galima perduoti per pasaką.

Nors pasakų yra daug ir įvairių, kartais taip norisi sukurti savo – unikalią pasaką. Todėl vaikų vasaros poilsio stovyklos „Pagauk vasaros vėją“ metu pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę kartu su gimnazijos psichologe Oksana Rympo susiburti Stebuklingame pasakų fabrike. Šiame stebuklingame fabrike svarbiausia buvo vaikų fantazija ir mokėjimas bei drąsa ją išreikšti.

Iš pradžių mokiniai sužinojo, kokie yra skaitomų pasakų privalumai ir nauda. Po to mynė mįsles, ieškojo paslėptus daiktus pasakų akimirkas vaizduojančiuose piešiniuose, žaidė įvairius smagius žaidimus. Vėliau vaikai, dirbdami grupelėmis, bandė sugalvoti savo veikėjus, jų savybes, pomėgius, išvaizdą, charakterį ir neįprastus vardus. Po to įstūmė veikėjus į įvykių verpetą – sugalvojo visokių užduočių, sunkumų, kuriuos reikėjo įveikti, svajonių, kurių personažai norėjo pasiekti, džiaugsmingų ir pamokančių akimirkų. Kad pasakos ir jų personažai atgytų, visi pasakų fabriko dalyviai turėjo pavirsti pasakininkais ir kūrybiškai atlikti dar keletą užduočių – iš spalvoto popieriaus sukurti savo personažus ir vaidindami pasekti pasaką kitiems grupių nariams. Kai visos pasakos buvo pristatytos, vaikai gavo diplomėlius už savo kūrybiškumą ir aktyvumą. Po to iškeliavo į „pasakų puotą“, kur skambant muzikai galėjo šokti ir ilsėtis po kūrybinio darbo.

Pasakos kūryba padeda vaikui atskleisti savyje kūrybinį pradą, vystyti savo potencialą, pažinti pasaulį ne tik protu, bet ir širdimis, siela. Tokia veikla aktyvina vaikų mąstymo procesą, harmonizuoja emocinę būseną, nuima įtampą, formuoja priklausymo grupei jausmą bei socialinius įgūdžius.Dėkoju visiems vaikams už originalius kūrinius!

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2019-06-07

Mūsų gimnazijos 5 klasės moksleiviai dalyvavo plenere „Bžostovskio dvaro gamtos stebuklai“. Anksti rytą mes atvykome į Merkinę (Paulavos Respublika). Kiekvienas išsirinko vietą, kur sėdėdamas galėjo tapyti, piešti. Plenere dalyvavo 3 dailininkai, daug vaikų iš viso mūsų rajono. Padirbėję užkūrėme laužą, pasėdėjome, aptarėme darbus. Visiems labai patiko atmosfera ir darbas gamtoje. Plenerą organizavo Turgelių Povilo Ksavero Bžostovskio gimnazijos dailės mokytoja Ana Lozovska.


Lubovė Fedotova

2019-05-30

Projektas „Nerūkyk – gyvenk sveikiau!“

Gegužės 27 d. gimnazijoje vyko paskaita 7 - II G klasių mokiniams, VšĮ „Darnaus vystymo projekto“ „Nerūkyk – gyvenk sveikiau!“ finansuojamo iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo. Renginio metu buvo siekiama spręsti tabako ir su juo susijusių gaminių vartojimo didėjimo problemą tarp vaikų ir jaunimo. Prevencinės veiklos konsultantas lektorius Nerijus paskaitoje skatino mokinius sveikai gyventi ir maitintis, sportuoti, imtis iniciatyvos mažinti ir atsisakyti vartoti tabako gaminius, suvokti savo asmenines galimybes ir siekius, susimąstyti apie savo asmeninę sveikatą. Remiantis moksliniais tyrimais, mokiniams pateikta informacija apie elektroninių bei paprastų cigarečių plitimą, jų kilmę, grėsmes bei tykančius pavojus. Naudodamasis edukacinėmis pažintinėmis priemonėmis, lektorius  demonstravo rūkymo žalos galimas pasekmes.


Socialinė pedagogė Aleksandra Godovščikova

2019-05-24

Šį rytą su širdyse kirbančiu nerimu bei liūdesio, persipinančio su džiaugsmu, gaidelėmis akyse susirinkote, mielieji 63-os laidos dvyliktokai, gimnazijos salėje, kur ir nuaidėjo paskutinis skambutis jums. Tikriausiai būtent tokiomis akimirkomis ateina suvokimas, kad stovite reikšmingoje kryžkelėje ir skambutis tikrai nuaidi paskutinį kartą. Kitus jis dar kvies į pamokas, bet nebe jus. Šiandien visi prisiminėme jūsų puikius nuopelnus: pasiekimus olimpiadose, konkursuose, sėkmingus pasirodymus scenoje, išvydome diplomus jūsų rankose, išgirdome gražius direktoriaus ir jo pavaduotojos, seniūno ir auklėtojos žodžius apie jus, linkėjimus jums, pirmokų jaudinančias dainas ir sveikinimus. Žavėjomės jūsų mokyklai paliktomis dovanomis: padainuota daina, nutapytais paveikslais, pasodintu alyvų krūmu... Jos primins mums, kad buvote, kad aktyviai dalyvavote gimnazijos gyvenime, jos primins mums jūsų nuoširdumą ir geranoriškumą. Telieka padėkoti, mielieji abiturientai, už tai, kad smagiai leidome kartu laiką, kad gražiai bendradarbiavome ir palinkėti jums kuo geriau išlaikyti egzaminus ir gauti atestatus, kurie atvers galimybes į platųjį pasaulį. Suraskit savo kelią... tą kelią, kuris jums suteiks visas galimybes atsiskleisti.


Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2019-05-23

Programa „Įveikiame kartu“

Norime pasidžiaugti, kad mūsų gimnazijoje buvo sėkmingai įgyvendinta prevencinė programa „Įveikiame kartu“. Užsiėmimų metu vaikai mokėsi atpažinti savo jausmus, mokėsi įžvelgti juos sukėlusias priežastis, įvardinti situacijas, kuriose jie kilo, aiškinosi, kokie jausmų raiškos būdai yra priimtini pačiam vaikui ir kitiems. Jie mokėsi problemų atpažinimo ir sprendimo strategijų, mokėsi pasakyti „ne“. Vaikai ugdėsi gebėjimus ieškoti išeičių, kurios padėtų pasijusti geriau, numatyti jų taikymo pasekmes, mokėsi nesėkmės priėmimo ir įveikimo būdų, atpažinti ir ištaisyti netinkamą savo elgesį bei prašyti ir teikti pagalbą. Šie gebėjimai padeda vaikams įveikti jaudinimosi, nerimo, baimės jausmus, susijusius su nauja situacija, tvarkytis su bendravimo problemomis tokiomis kaip: įveikti atstūmimą, vienišumą, drovumą, užmegzti ir palaikyti draugiškus santykius, spręsti konfliktus. Įgyti įgūdžiai padeda vaikams tvarkytis su patyčių, pajuokos situacijomis, atpažinti rizikingą elgesį ir jo vengti. Sunkumų įveikimo įgūdžiai padeda tvarkytis su kaltės, pykčio, nevilties būsenomis, susilaikant nuo agresyvių veiksmų, kreipiantis pagalbos.


Šią programą gimnazijoje  įgyvendina socialinė pedagogė Aleksandra Godovščikova ir psichologė Oksana Rympo.

2019-05-19

Medalių įteikimo diena.

Ir vėl  Šalčininkų Santarvės mokyklos salėje susirinko patys gabiausi rajono moksleiviai, įvairių dalykų olimpiadų laimėtojai ir prizininkai, kurie buvo apdovanoti medaliais. Šis apdovanojimas rengiamas mero Zdzislavo Palevičiaus iniciatyva. Rajono mero pavaduotoja Beata Petkevič bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Markevič išdalino net 88 medalius. Tarp prizininkų 9 mūsų, Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos moksleiviai:

I vieta, Fizikos olimpiada - Pavel Ozarovski (II G klasė, mokytojas Robert Pavlovskij)
II vieta, Lenkų kalbos olimpiada - Agata Nakrevič (III G klasė, mokytoja Kristina Turkot)
II vieta, Lietuvių kalbos olimpiada - Angelina Bogdan ( II G klasė, mokytoja Lucija Mickevič – Ozarovska)
II vieta, Biologijos olimpiada - Valerija Smetanina (IV G klasė, mokytoja Violeta Juchnevič)
III vieta, Rusų (gimtosios) kalbos olimpiada - Nikas Solovej ( III G klasė, mokytoja Margarita Zacharova)
III vieta, Chemijos olimpiada - Julieta Kropaitė (I G klasė, mokytoja Ingrita Pavlovskaja)
III vieta, Chemijos olimpiada - Damian Sebastian Grygorovič (I G klasė, mokytoja Ingrita Pavlovskaja)
III vieta, Chemijos olimpiada - Aneta Falkevič (III G klasė, mokytoja Ingrita Pavlovskaja)
III vieta, Dailės olimpiada – Jekaterina Fedotova (IV G klasė, mokytoja Liubovė Fedotova)


Nuoširdžiai sveikiname mokinius ir mokytojus ir linkime sėkmės įveikiant visas pasitaikančias kliūtis!

Lucija Mickevič-Ozarovska

2019-05-19

Dar viena tarptautinio lygio pergalė!!! Gegužės 14-17 dienomis Pultuske (Lenkija) vyko tradicinis ir jubiliejinis 10-tas turnyras POLBASKET 2019. Pirmą turnyro dieną mūsų gimnazijos komanda nugalėjo Pultusko miesto mokyklų komandas, o taip pat ir Lvovo (Ukraina) komandą. Finale buvo nugalėtas ir SOKOL iš Gardino (Baltarusija). Sveikiname nugalėtojus!!!


Komandos treneris Alvydas Balkė

2019-05-14

Mano vardo pirmoji raidė

Logopedinis-meninis konkursas „Mano vardo pirmoji raidė“ jau tapo tradiciniu M. Balinskio gimnazijoje, kurio tikslas – bendra vaikų ir tėvų veikla. Trečius metus iš eilės galime grožėtis labai kruopščiai ir tvarkingai atliktais darbais. Šiais metais šiame konkurse dalyvavo ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai ir pirmokai.

Pagrindinis konkurso tikslas – pažadinti vaikų meninį bei kalbinį kūrybiškumą; sugalvoti įdomių užduočių, žaidimų su raidėmis, savo vardo kortelėmis.

Visi 22 parodoje dalyvavę darbai labai sudomino parodos lankytojus ir balsavusius, o kartu ir apsunkino geriausių darbų rinkimus, tačiau bet kuriuo atveju nugalėtojai turi būti išrinkti. Iš visų darbų buvo išrinkti penki darbai:

• 1-oji vieta – Michal Bareiša „M“ (pug) – 23 balsai;

• 2-oji vieta – Silvija Šidlovskytė „S“ (pug), Karol Korkut „K“(pug) – po 19 balsų;

• 3-oji vieta – Michal Šostak „M“ (iug), Norbert Sosnovski „S“ (1 klasė) – po 18 balsų.

Kiekviena eksponuojama raidė buvo nepakartojama savo technika, spalvingumu, struktūra. Savo originalumu pasižymėjo ir Fabiano J. (pug), Piotro B. (1kl.) vardų raidės.

Visiems mokiniams buvo įteikti pagyrimo raštai ir saldumynai, o nugalėtojai gegužės 13 d. buvo apdovanoti prizais. Didžiausi sveikinimai visiems dalyviams!!!

Dėkoju visiems tėvams, kurie prisidėjo prie raidžių kūrimo. Ypač dėkoju tėvams, kurie jau trečius metus iš eilės dalyvauja su savo vaikais šiame konkurse – tai Piotro B. (1 kl.), Damiano T. (1kl.) tėvai.


Nuoširdžiai kviečiame vaikus ir jų tėvus dalyvauti ir kituose logopediniuose konkursuose, lavinančiuose vaikų kalbą ir kūrybiškumą.

Gimnazijos logopedė

2019-05-12

Tautosakos ekranizacijos konkurso prizininkai

Gegužės 9 dieną Kaune Tautinės kultūros centre vyko Respublikinio tautosakos ekranizacijos konkurso apdovanojimo renginys. Į šį renginį buvo pakviesti ir mūsų moksleiviai, animacijos kūrėjai. Šiemet konkurse dalyvavo net 132 dalyviai iš įvairiausių Lietuvos vietovių, jie sukūrė 40 animacinių filmukų pagal lietuvių tautosaką. Šalčininkų rajonui atstovavo net 19 mokinių, tarp jų trys Jašiūnų M.Balinskio gimnazijos kūrybinės grupės. Dešimtokų liaudies pasakos „Trys skatikai“ ekranizaciją komisija, kurią sudarė tautosakos bei animacijos žinovai, įvertino kukliai, tikriausiai pasirinktas japoniškas Anime stilius nelabai tiko lietuvių liaudies kūrybai pavaizduoti. Septintokų pasaka „Žvirblis ir vilkas“ buvo pastebėta ir gana aukštai įvertinta, tačiau iki prizinės vietos taškų pritrūko. O mišrios grupės (autoriai: Augustin Ozarovski, Emilija Podolska, Glorija Tomaševič, Pavel Ozarovski) darbas, lietuvių liaudies dainos „Teka saulė“ animacija surinko pakankamai komisijos taškų ir atsidūrė antroje vietoje. Atvykę į konkurso apdovanojimo renginį mūsų mokiniai pristatė savo darbą, papasakojo apie kūrybos procesą, pasidalino įspūdžiais ir išklausė vertintojų verdiktą. Vienas laimėtų prizų yra edukacinis užsiėmimas ir apsilankymas animacijos kūrimo studijoje Meinart Vilniuje.

Esant progai septintokai (dešimtokas dalyvavo kitame konkurse ir nenuvyko į Kauną) aplankė Laikinosios sostinės senamiestį, nuėjo iki dviejų didžiausių Lietuvos upių santakos, grožėjosi senoviniais miesto architektūros paminklais.


Sveikiname konkurso laimėtojus ir linkime nesustoti, tobulėti, stiprėti bei semtis kūrybinio įkvėpimo kuriant naujas animacijas.

Kūrybinės grupės kuratorė Lucija Mickevič-Ozarovska

2019-05-09

Gegužės 8 d. mūsų gimnazijos I G mokiniai dalyvavo Mokomųjų mokinių bendrovių konkurse – mugėje, kuri vyko Šalčininkų kultūros centre. Mokinių bendrovė „Second Life“ pristatė savo produktą „Candy cup“, verslo idėją, tikslus ir viziją. Dėkojame MMB „Second Life“ už puikų darbą, pastangas, ryžtą ir norą dalyvauti šiame projekte.


J. Antanavičienė, J. Byčinskienė

 < 36 35 34 33 32  31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >