Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos
   
  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

  46                                  

2021-05-25

Akcija „Mes Jūsų neužmiršome“

Gegužės 25 d. Lietuva kartu su visu pasauliu mini Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną, kurios tikslas – ne tik užjausti tuos, kurių vaikai dingo be žinios, bet ir skatinti užkirsti kelią šiam reiškiniui. 

Vaikų dingimas yra reali, dinamiška ir vis didėjanti problema tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. Per metus Europoje be žinios dingsta apie 250 000 vaikų. Lietuvoje dingusių be žinios asmenų registro duomenimis 2019 m. buvo paskelbta 3612 vaikų dingimo atvejų, o 2020 m. – 2251 atvejis. 2021 m. I ketv. – 279 atvejai. Todėl būtina imtis visų įmanomų prevencinių priemonių, kurios užtikrintų kaip įmanoma didesnį vaikų saugumą, net ir tuo metu, kai nėra jokių karantino apribojimų. Vaikų dingimo atvejai nustatomi įvairiose šeimose, nepriklausomai nuo jų materialinės padėties, išsilavinimo, gyvenamosios vietos ir kitų faktorių. Dingę, neprižiūrimi ar iš namų nuolat bėgantys vaikai gali tapti lengvu grobiu nusikaltėliams. Šie vaikai rizikuoja tapti prekybos žmonėmis ir seksualinio išnaudojimo aukomis.

Minint šią dieną mūsų gimnazija prisidėjo prie Dingusių žmonių šeimų paramos centro organizuojamos akcijos „Mes Jūsų neužmiršome“. Soc. pedagogė ir psichologė pradinių klasių mokiniams vedė užsiėmimus, kurių metu buvo sukurti simboliai (gervės, rakteliai, neužmirštuolės, kaspinėliai), reiškiantys laukimą ir viltį ir tuo pačiu parodantys, kad mes neužmiršome dingusių vaikų ir laukiame jų grįžtančių.


Taip pat psichologė kvietė iki/priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių tėvelius skirti bent 25 min. savo vaikams ir pakalbėti, priminti apie tai, kad nuo dingimo niekas nėra apsaugotas bei paaiškinti, kaip reikia elgtis pasiklydus ir kur galima kreiptis pagalbos.

Akcijos organizatoriai gimnazijoje – soc. pedagogė Aleksandra Godovščikova, psichologė Oksana Rympo

2021-05-21

Po ilgo ir varginančio nuotolinio mokymo pagaliau abiturientai susitiko mokyklos salėje, kur gegužės 21 dieną nuaidėjęs paskutinis skambutis pranešė mokslų pabaigą.

Tarėte „Sudie“ klasės lentai, mokykliniam suolui… Padėkoję pirmajai mokytojai, auklėtojai, administracijai, mokytojams ir tėvams atsisveikinote su mokykla. Nešykštėjote gerų žodžių mums, nešykštėjo jų ir mokytojai jums. Džiugu, kad liksite mūsų atmintyje kaip gera, rimta ir santūri klasė. Te pirmas žingsnis į suaugusiųjų gyvenimą bus sėkmingas, tepasiseka jums išlaikyti egzaminus. O toliau... siekite savo didelių, prasmingų tikslų ir kartu nepamirškite, kad gyvenimas susideda iš smulkmenų. Pro siekių ir troškimų debesis pamatykite saulę, suraskite sau artimą sielą, išlikite dorais žmonėmis, įveikite, o ne išvenkite sunkumus, svajokite ir išmintingai mąstykite. Ir gyvenimo kelyje būkite LAIMINGI. Sėkmės, mielieji abiturientai!

2021-05-21

Susitikimas su Balstogės universiteto atstovais

Gegužės 21 d. gimnazistai dalyvavo susitikime su Balstogės universiteto Vilniaus Ekonomikos- informatikos fakulteto atstovais. Mokiniai susipažino su universitete vykdomomis ekonomikos, Europos studijų ir informatikos dalykų bakalauro programomis. Universiteto atstovai pristatė studijų programas, universiteto struktūrą, atsakė į moksleivių pateiktus klausimus apie stojimo į universitetą sąlygas, stipendijų skyrimo tvarką, karjeros galimybes po studijų. Sudomino ir aktyvus studentiškas gyvenimas – dalyvavimas mainų programoje ERASMUS+, studentų tarybos, mokslinių būrelių veikla.


Šis nuotoliniu būdu įvykęs susitikimas suteikė moksleiviams galimybę susipažinti su profesijomis, planuojant asmeninę karjerą.

Karjeros ugdymo specialistė Oksana Rympo

2021-05-21

Azartinių lošimų prevencijos paskaitos gimnazijoje

Azartiniai lošimai Lietuvoje dažnai įtraukia ne tik suaugusiuosius, bet ir jaunimą. Dėl šios priežasties viešoji įstaiga „Fitonika” įgyvendina projektą „Azartinių lošimų prevencija ugdymo įstaigų bendruomenėse”. Pagrindinis šio projekto tikslas - suteikti žinių apie azartinius lošimus, ugdyti nuostatas apie priklausomybę lošimams kaip pavojingą ligą ir socialinę problemą vaikams ir jaunimui, jų tėvams bei pedagogams.

Mūsų gimnazija nusprendė dalyvauti šiame projekte ir gavo daug vertingos informacijos.

9-11 kl. mokiniams psichologas Mindaugas Balsys skaitė paskaitą tema „Nelošk: tu atsakingas pats“, kurios metu buvo formuojamas kritiškas požiūris į lošimą kaip praturtėjimo būdą bei laisvalaikio praleidimo formą. Psichologas supažindino mokinius su lošimo organizavimo principais ir psichologinio poveikio priemonėmis, kuriomis yra siekiama įtraukti jaunus žmones į lošimus.

Mokinių tėvams ir mokytojams Respublikinio priklausomybės ligų centro (Vilniaus filialas) gydytojas Artūras Barkus vedė paskaitą-konsultaciją tema „Ką turi žinoti tėvai ir mokytojai/tėvai: lošimo ir kompiuterinių žaidimų priklausomybės išsivystymo fiziologiniai aspektai, galima pagalba“. Šios paskaitos metu gydytojas akcentavo, jog žinant specifinius rizikos veiksnius ir galimus apsauginius veiksnius, iš kurių vieni svarbiausių – palaikantys santykiai šeimoje ir teisingas lošimų rizikos suvokimas, galima išvengti priklausomybės nuo lošimų. Taip pat gydytojas kalbėjo apie pagalbos galimybes. Specialistas pažymėjo, kad esant bent mažiausiam susirūpinimui dėl piktnaudžiavimo bet kokia lošimų forma arba įtariant priklausomybę, pagalbos galima kreiptis visoje Lietuvoje (galima kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris įvertinęs poreikį nukreips reikiamai pagalbai gauti, į Respublikinį priklausomybės ligų centrą arba į Lošimų priežiūros tarnybos specialistus).

Taip pat tėvams ir pedagogams Lošimų priežiūros tarnybos psichologas Oleg Mackevič skaitė paskaitą tema „Ką turi žinoti tėvai apie psichologinius žaidimų ir azartinių lošimų aspektus, pagalbos būdus“. Dalyviai buvo supažindinti su azartinių lošimų problematika, lošimų priklausomybės raida, riziką keliančiais veiksniais ir pagalbos galimybėmis.


Džiaugiamės, kad vyresnių klasių mokiniai, jų tėvai bei mokytojai turėjo galimybę dalyvauti šiame projekte ir papildė savo žinias priklausomybės tema.

Gimnazijos psichologė Oksana 

2021-05-15

Sveikiname Augustiną Ozarovskį Šalčininkų rajono savivaldybės rengiamame metų jaunimo apdovanojimo konkurse laimėjus kategorijoje "Metų mokinys".

Augustino pažymių vidurkis – 10. Nuo pirmos klasės kiekvienais metais gauna pagyrimo raštus, nes pasiekia aukščiausius mokymosi rezultatus. Aktyviai dalyvauja įvairiuose gimnazijos renginiuose ir projektuose. Pastaraisiais metais dalyvauja tarptautiniuose projektuose tokiose kaip „Patriotyczne Impresje“, „Razem dla Edukacji – Rodzina Polonijna“. Pasižymi aukštais laimėjimais rajono, Vilniaus krašto, Lietuvos ir net tarptautiniuose konkursuose. Juose dalyvauja nuo 2016-jų metų. Rungiasi dailės, kūrybinių darbų konkursuose, gauna apdovanojimus už kompiuterine grafika sukurtus kūrybinius darbus. Dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose kinematografijos konkursuose ir REC festivaliuose ir laimi aukštas vietas kurdamas animacinius filmus. Kiekvienais metais užima aukštas vietas matematikos „Kengūros“ konkurse. Augustin aktyviai dalyvauja viešajame gyvenime. Šalčininkėlių bendruomenės paskelbtame logotipo kūrimo konkurse 2020 m. vasarą laimėjo prizinę vietą ir jo darbas panaudotas kaip pagrindas kuriant bendruomenės logotipą. Kartu su gimnazijos kūrybine grupe dalyvaudamas pilietinėse akcijose, skirtose paminėti svarbias Lietuvai datas.


2021-05-13

Balandžio 30 d. įvyko projekto „Kalba trečiokai“ apibendrinimas. Šiais mokslo metais trečios klasės mokiniai dalyvavo projekte, kurio tikslas buvo skatinti kalbėti lietuvių kalba, gilinti žinias apie gimnaziją ir jos globėją. Mokiniai rinko medžiagą apie gimnaziją ir jos globėją. Kūrė spalvotus darbelius, pasakojo apie juos. Mokiniai daug sužinojo istorinių faktų apie savo gimnazijas, apie gimnazijų likimą karo ir pokario metais.

Buvo labai smagu stebėti būtent trečiokų darbus, klausyti jų pasakojimų.

Dėkoju Tėveliams už pagalbą ruošiant vaikų kalbas, Rudaminos F. Ruščico lietuvių k. mokytojoms už pasiūlymus ir idėjas kuriant šį projektą, o taip pat visiems dalyviams.


Mokytoja Jelena Byčinskienė

2021-04-20

Prevencinė pamokėlė septintokams ir penktokams

Š.m. balandžio 16 d. mūsų gimnazijos 5 ir 7 klasės mokiniai Teams platformoje turėjo prevencinę pamokėlę su Šalčininkų policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Olga Jasiukaite.

7 klasės mokiniai  gilino teisines žinias pamokoje „Teisinė atsakomybė“. Pareigūnė pristatė ir papasakojo, kokios nuobaudos už įvairius pažeidimus gali būti taikomos paaugliams, kokia gali būti baudžiamoji atsakomybė.

Su penktokais pareigūnė kalbėjo apie saugų eismą. Mokiniai sužinojo, kokių taisyklių turime laikytis važiuodami dviračiais ar paspirtukais. Buvo kalbama ir apie saugos priemones, kurias visi turime turėti.

Paskaitų pabaigoje, mokiniai pareigūnei uždavė jiems rūpimus klausimus.


Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova

2021-04-20

Programa „Įveikiame kartu“

Š.m kovo-balanžio mėn. mūsų gimnazijoje, nuotoliniu būdu, buvo sėkmingai įgyvendinta ankstyvosios prevencijos programa “Įveikiame kartu”.  4 klasės mokiniai atlikdami žaismingas užduotis mokėsi suvokti savo jausmus, įžvelgti sunkumus sukėlusias priežastis, rasti išeitis iš keblių situacijų, neužsisklęsti savyje, vis daugiau problemų įveikti savo jėgomis.


Programos vykdytojos psichologė Oksana Rympo ir socialinė pedagogė Aleksandra Godovščikova

2021-04-15

Džiaugiamės vaikų aktyvumu dalyvaujant Vaikų linijos konkurse „Praleidžiu progą pasityčioti“ ir dalijamės jų darbais.2021-03-31

„Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ“

Su patyčiomis turime dirbti visus metus, tačiau kovo mėnesį „Vaikų linija“ kvietė mokytis praleisti progą pasityčioti, kad sugrįžę į mokyklas vaikai ir paaugliai galėtų jaustis saugiai. Todėl visą kovo mėnesį gimnazijoje buvo organizuojamos ir vykdomos  veiklos, skirtos patyčių prevencijai ir kitokio žeminančio elgesio stabdymui.

Buvo organizuojami užsiėmimai. Soc. pedadogė Aleksandra Godovščikova 8-10 kl. mokiniams vedė užsiėmimus tema „Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai”. Gimnazijos psichologė Oksana Rympo vedė tokius užsiėmimus kaip: „Nesutarimai tarp draugų: kaip išspręsti konfliktą“ (4 kl.), „Nuo bičiulystės iki draugystės“ (5‒6 kl.), „Draugystės svarba“ (7 kl.). Kartu su mokytoja Lubove Fedotova buvo organizuota integruota dailės ir psichologijos pamoka „Mes už draugišką ir pagarbų bendravimą“ (9 kl.), kuomet mokiniai, dirbdami poromis, pasinaudoję nuotrauka ir sugalvotu šūkiu turėjo atlikti kūrybinį darbą.

Savo idėjomis, kurios padeda praleisti progą pasityčioti, 5-10 klasių mokiniai dalijosi dalyvaudami „Vaikų linijos“ piešinių ir frazių konkurse „Praleidžiu progą pasityčioti“. Konkurso II etapui buvo išrinkta 12 geriausių darbų. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokinė Anna Borkovska (8 kl.) iš vertintojų komisijos gavo specialųjį prizą.

Tarp 5-10 klasių mokinių vyko Patyčių paplitimo masto tyrimas, kuris leido suprasti esamą situaciją ir numatyti tolimesnius pagalbos žingsnius.

Tėvams buvo išsiųsta informacija „Apie elektronines patyčias“. Ši psichologės susisteminta informacija leido jiems sužinoti, kaip reikėtų elgtis, kai vaikas susiduria su žeminimu internete, ką daryti, kai pats vaikas inicijuoja patyčias bei kaip reikėtų mokyti vaikus draugiškai ir pagarbiai bendrauti internete.

Tikimės, kad šiose veiklose aktyviai dalyvavę mokiniai taps sąmoningesni ir ne tik patys nesityčios iš bendraamžių, bet ir žinos, ką daryti patyrus ar pastebėjus patyčias. Taip pat puoselės nuoširdų bendravimą, meilės ir pagarbos jausmą, užuojautą silpnesniam, o gerumą išreikš žodžiais ir darbais.


Veiklų organizatoriai:

psichologė Oksana Rympo, soc. pedagogė Aleksandra Godovščikova2021-03-24

Sveikiname mūsų gimnazijos moksleivius Augustiną ir Pavelą Ozarovskius, kurie dalyvaudami konkurse „Niezwyciężeni 1918. Obrońcy Ojczyzny“ laimėjo atrenkamajame Balstogės regiono etape ir pateko į Lenkijos bei Kresų moksleivių istorinių filmų konkurso finalą. (Sukūrė animacinį filmą apie gener. W. Sikorskį)

2021-03-24

Sveikiname konkurso „Mano Lietuva“, kurį organizavo Šalčininkų kultūros centras, nugalėtojus:

II kategorijoje: I vietą laimėjo septintos klasės mokinys Gabriel Petrašun, 13 m.,
IV kategorijoje: II vietą užėmė buvusi mokinė Jekaterina Fedotova, 19 m.,
V kategorijoje: II vieta atiteko mūsų dailės mokytojai Liubovei Fedotovai!

 

 < 47 46  

45  44  43 42 41 40  39 38 37 36 35 34 33 32  31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 

15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >