Get Adobe Flash player

Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas




            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos


   

  









  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

   37                 

2019-10-11

Akcija „Padovanok gerą nuotaiką kitam“

Šių metų spalio 7-11 dienomis gimnazijos mokiniai dalyvavo psichologės Oksanos Rympo organizuojamoje akcijoje „Padovanok gerą nuotaiką kitam“, skirtoje Pasaulinei Psichikos sveikatos dienai paminėti. Akcijos tikslai – atkreipti mokinių dėmesį į savo emocinę sveikatą bei stiprinimo galimybes; skatinti nuolatinį savęs pažinimą, savo stipriųjų pusių atskleidimą bei skatinti mokinius susirasti veiklą, kurios metu galėtų patirti teigiamas emocijas ir bendravimo džiaugsmą su draugais ir kitais asmenimis.

Akcijos metu vyko įvairūs užsiėmimai ir veiklos. Relaksacijos užsiėmimuose „Atpalaiduojančio smėlio kraštas”  (1 kl.), „Tomas, kuris gamtoje ieškojo ramybės“ (2A, 2B kl.) (vedė psichologė O. Rympo) bei „Piešimas smėliu“ (2B kl.) (vedė visuomenės sveikatos specialistė A. Jankelevič) mokiniai turėjo galimybę sužinoti ir patirti, kaip smėlis padeda nusiraminti bei kokius atsipalaidavimo būdus galima naudoti kasdieniniame gyvenime.

Stiprinant vaikų emocinę sveikatą labai svarbu skatinti vaikus pažinti savo ir kitų emocijas. Tai mokiniai galėjo daryti psichologės užsiėmimuose: „Pasaulis pilnas džiaugsmo“ (3 kl.), „Kokie jausmai pasislėpė spintoje?“ (4 kl.), „Kokiais būdais suteikiu džiaugsmą kitiems?“ (6 kl.). Tuo tarpu užsiėmime „Kas yra laimė?“  8 kl. mokiniai kartu su dailės mokytoja L. Fedotova diskutavo, kada jie yra laimingi ir vėliau piešinių pagalba pavaizdavo asmeninės laimės supratimą.

Savęs pažinimo užsiėmimuose „Mano stipriosios pusės“ (7kl.), „Kaip stiprinti ego ir didinti pasitikėjimą savimi?“ (IG kl.), „Mano charakterio stiprybės“ (IIG kl.) mokiniai kartu su psichologe formavo adekvatų savęs vertinimą, ugdė savęs pažinimo ir asmenybės augimo gebėjimus.

Ne mažiau naudinga buvo ir kūrybinė veikla „Džiaugsmo birbesys lauke“ , kuris vyko gimnazijos vidiniame kieme. Penktos klasės mokiniai kartu su psichologe O. Rympo ir dailės mokytoja L. Fedotova iš lapų kūrė Saulės atvaizdą. Penktokų teigimu, Saulė yra gyvybės teikėja ir palaikytoja, o jos šviesa simbolizuoja įkvėpimą ir proto imlumą. Todėl vaizduodami Saulę, mokiniai norėjo perteikti kitiems gimnazijos moksleiviams žinią – gyvenime įvyksta daug malonių ir nemalonių įvykių, tačiau kiek nusiraminę ir pasitelkę pozityvų mąstymą, galime visuomet rasti teisingą sprendimą bet kurioje situacijoje.

Psichikos sveikata - emocinis ir dvasinis atsparumas, leidžiantis patirti džiaugsmą, ištverti skausmą, nusivylimą, liūdesį. Todėl pabandykime pernelyg neišgyventi dėl sunkumų, nebijoti susidurti su iššūkiais, mokytis prisiimti atsakomybę, džiaugtis kiekviena diena ir akimirka, skirti laiko sau, savo mėgstamai veiklai.


Žinokime – tiek teigiama, tiek neigiama patirtis mus kažko išmoko, sustiprina mūsų asmenybę.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2019-10-05

Spalio 4 dieną mūsų gimnazijoje vyko iškilmingas Tarptautinės mokytojų dienos minėjimas.

Tą penktadienį vienuoliktokai vedė pamokas, dvyliktokai su savo auklėtoja Aleksandra Čimboriene organizavo šventinį koncertą, o kitų klasių mokiniai mėgavosi „naujais“ mokytojais. Renginio metu vaikai skyrė pačius nuoširdžiausius žodžius ir gėles savo mokytojams.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2019-09-29

A. Mickevičiaus detektyvas

Smagi saulėta rugsėjo 27-oji diena, smagus žaidimas Vilniaus senamiestyje, smagi edukacinė pamoka tema „Adomo Mickevičiaus detektyvas“. Viskas prasidėjo Rotušės aikštėje. Dvi vienuoliktokų komandos gavo užduotis, žemėlapį, atsakymų lapus ir iškeliavo gana sparčiu tempu saulėtomis senamiesčio gatvėmis susirasti visus užduotyse nurodytus objektus, susijusius su A. Mickevičiaus gyvenimu ir kūryba. Tačiau objektai nebuvo aiškiai įvardyti... tam, kad mokiniai suprastų, kuria kryptimi nueiti ir kokio objekto ieškoti, turėjo išspręsti rebusą, kryžiažodį, minklę. Tik tada buvo įmanoma susirasti šią vietą žemėlapyje ir nukeliavus atlikti užduotį bei nusifotografuoti. Tokios buvo orientacinio žaidimo taisyklės. O užduotys pasirodė labai smagios: ant Literatų gatvės sienos susirasti meninį darbelį, susijusį su Mickevičiaus kūryba, iššifruoti plokščių, esančių prie poeto paminklo, reikšmę ir įvardyti pavaizduotas asmenybes, susirasti Konrado celę ir aptarti jos reikšmę Mickevičiaus gyvenime, sukurti ketureilį ir kt. Ir visa tai būtina atlikti kuo skubiau, nes laimėtojo laukė prizas. Buvo karšta ir visai ne dėl to, kad kaitino skaisti saulė... buvo karšta nuo pastangų, susijaudinimo, įspūdžių ir greito tempo. Žaidimas privertė atkreipti dėmesį į tas miesto detales, kurių dažnai nepastebime, kartais reikėjo atlošti galvą, pažvelgti aukštyn, kartais perskaityti iki tol nepastebimą užrašą ant sienos, atkreipti dėmesį į paminklo detales. Netrukus nagrinėsime su vienuoliktokais A. Mickevičiaus kūrybą, todėl išlieka viltis, kad visi tie kilometrai nueiti ne veltui, kad moksleiviai aplankytas vietas galės susieti su pamokų turiniu. Esant progai po žaidimo užkopėme ir į šv. Jonų bažnyčios varpinę, kad iš aukštai pažvelgtume į tas gatveles ir skverus, kuriuos ką tik išlakstėme.


Labai dėkoju soc.pedagogei Aleksandrai už pagalbą ir vienos komandos globojimą, o mokyklos direktoriaus pavaduotojai Andželai už suteiktą galimybę nuvykti į šią netradicinę pamoką.

Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2019-09-29

Rugsėjo 26 d. mūsų gimnazijos 3G ir 4G mokiniai dalyvavo Erasmus+ projekto konferencijoje „Aktyvūs piliečiai: struktūrinis dialogas pietryčių Lietuvoje“. Konferencijos metu buvo pristatyti Active Citizens dienų-diskusijų tarp politikų ir jaunų žmonių rezultatai bei suformuotos bendros rekomendacijos kaip savivaldos lygmuo ir bendruomenės gali prisidėti prie ES Jaunimo tikslų. Dalyviai ne tik diskutavo, kėlė klausimus, bet kartu atlikinėjo užduotis – ieškojo sprendimo būdų, bei juos pristatė. Tai buvo nauja ir įdomi patirtis.

Dėkojame mero pavaduotojai už kvietimą į šį renginį.


2019-09-27

Kuo skiriasi lietuvių kalba nuo latvių? Kuo ypatinga vengrų kalbos struktūra, kurioje didžioji dalis gramatikos funkcijų slypi žodžių elementuose? Koks ilgiausias lietuviškas žodis? Kodėl estų kalba turi net 14 linksnių? Kas sieja italų ir ispanų kalbas? Rugsėjo 26-oji - tai diena, kai atsiranda puiki proga, mokiniams pasiaiškinti būtent tokius dalykus, išnarplioti juos nuodugniau. Ir tam nebūtina klausti mokytojų, o imtis iniciatyvos ir pasidomėti, susirasti informacijos ir ją klasėje pristatyti. Kiekviena kalba yra verta to susidomėjimo, nes turi, kuo nustebinti smalsuolius. Taigi, Europos kalbų dieną anglų kalbos mokytoja su dešimtokais lygino, analizavo, pasakojo apie Europos kalbų bei tų šalių specifiką, įdomybes ir net keistenybes. Per lietuvių kalbos pamokas trečiokai paėmė į rankas mokytojos paruoštą įvairių kalbų žodžių dėlionę ir bandė išaiškinti kiekvieno žodžio reikšmę, surasti jam atitikmenis. Vaikams buvo suteikta galimybė naudotis elektroniniu įvairių kalbų žodynu. Lenkų kalbos pamokos metu penktokai ir devintokai akcentavo slavų kalbų ypatybes, net dainavo šių tautų dainas, grojo muzikinius kūrinius, būdingus šioms tautoms. Antrokai lietuvių kalbos pamokoje pasidalino įspūdžiais apie įdomiausias perskaitytas knygas, dešimtokai samprotavo, kas yra kalba, o lenkų kalbos pamokoje rašė patriotinį diktantą, pabrėžiantį gimtosios kalbos svarbą. Mokytojai dar kartą priminė, kad kalbų mokėjimas atveria duris į pasaulį. Kalbos yra vartai į kultūrų tarpusavio sąveiką ir supratimą. Kaip sako čekų patarlė, kiekvieną kartą mokydamasis naujos kalbos gyveni naują gyvenimą.


Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2019-09-22

Vaižgantas - kitaip

2019-ieji yra paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. Jis yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų. Vaižganto 150 gimimo metinių proga gimnazijoje nusprendėme prisiminti šią iškilią asmenybę. Lituanistės nutarė suorganizuoti atvirą pažintinį renginį 8 klasėje, kurį pavadino „Vaižgantas – kitaip“. Mokiniai iš anksto gavo išsamią medžiagą apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Sužinojo įdomybių apie jį ir renginio metu turėjo įrodyti, kad išnagrinėjo medžiagą, kad įsidėmėjo nemažai Vaižganto gyvenimo epizodų. Mokytojų parengtos užduotys skatino paskaityti rašytojo tekstus, paanalizuoti juos, paklausyti Vaižganto žaismingo testamento ir atsakyti į pateiktus klausimus, susieti pateiktas nuotraukas su Vaižganto gyvenimu ir plačiau apie jį papasakoti bei pažiūrėti mūsų gimnazijos mokinių sukurtą animacinį filmuką ir prisiminus abėcėlę iššifruoti skaičiais užkoduotą pagrindinę jo mintį. Aštuntokų penkios komandos smagiai dirbo, rungėsi, stengėsi kuo greičiau atlikti užduotis, nes juk nuo to priklausė surinktų taškų skaičius ir galiausiai laimėjimas. Nugalėtojais tapo komanda, kurią sudarė: Beata, Karolis, Augustin ir Kamil, tačiau ir kitos komandos padirbėjo iš peties ir buvo atitinkamai įvertintos. Mums, mokytojoms, labai svarbu tai, kad moksleiviai teigiamai atsiliepė apie konkursą ir prašė dar organizuoti jų daugiau. Žaidybine forma įgytos žinios kartais yra gilesnės, juolab, kad mokiniai turėjo tikrai uoliai paplušėti ne tik konkurso metu bet ir jam ruošiantis. Tikimės, kad Vaižganto asmenybė išliks jų atmintyje ir norės ne kartą grįžti prie jo tekstų. Aš dėkoju mokytojai Malgožatai Milevskai už bendradarbiavimą ir norą kartu smagiai kūrybiškai padirbėti.


Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2019-09-22

Specializuota užsienio paroda „Tarptautinių studijų dienos”

Rugsėjo 18 d. mūsų gimnazijos dvyliktokai dalyvavo parodoje apie studijas užsienyje „TARPTAUTINIŲ STUDIJŲ DIENOS 2019“.

Parodos metu mokiniai susipažino su užsienio švietimo įstaigomis ir sužinojo apie: aukštojo išsilavinimo programas (Bachelor, Master, MBA), akivaizdinį, neakivaizdinį mokymą Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Belgijoje, Kinijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Danijoje, Švedijoje, Latvijoje ir kitose šalyse; parengiamąsias programas stojimui į universitetą, privačias ir valstybines mokyklas ir koledžus; nemokamą išsilavinimą ir galimybę gauti stipendijas, paskolas; tarptautinius IELTS ir Kembridžo egzaminus ir kitą svarbią informaciją.


Karjeros ugdymo specialistė Oksana Rympo

2019-09-16

Rugsėjo 16 dieną mūsų gimnazijos pirmokai susitiko su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų r. policijos komisariato bendruomenės pareigūne E. Zinevičiene. Šio apsilankymo tikslas buvo priminti mokiniams apie saugaus elgesio kelyje taisykles ir paskatinti laikytis jų. Su mokiniais aptartos pagrindinės saugaus elgesio taisyklės gatvėje, pakeliui į gimnaziją, atšvaitų, liemenių naudojimo tvarka. Susitikimo metu mokiniai žiūrėjo mokomojo pobūdžio filmuką „Saugaus eismo mokymas“. Mokiniai įsitikino, kad bus saugūs kelyje jei ne tik žinos kelių eismo taisykles, bet ir jų laikysis.



Soc.pedagogė Aleksandra Godovščikova

 < 38 37 36 35 34 33 32  31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 

20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >