Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

 Skaityti daugiau 

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos
   
  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

  45                                 

2021-03-12

Kovo 12 d. keli 9 klasės mokiniai išbandė savo jėgas istoriniais klausimais Lietuvos šaulių sąjungos organizuojamoje viktorinoje. Ši iniciatyva skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jos metu devintokai kartu su pusšimčiu Lietuvos mokinių tiesiogiai per ZOOM platformą narpliojo klausimus, susijusius ne tik su Kovo 11-ąja, bet ir su kitomis valstybinėmis šventėmis bei pagrindiniais Lietuvos įvykiais. Rašydami savo atsiliepimus, mokiniai pasakojo, kad klausimai nebuvo lengvi, kartais atrodė, kad net labai sukti, tačiau džiaugėsi, kad galėjo sudalyvauti šiame konkurse, kad sužinojo daug istorijos įdomybių ne tik besiruošdami, bet ir dalyvaudami viktorinoje. Mokiniai surinko nemažai taškų ir pateko į dvidešimtuką geriausių. Be abejo, jų pastangos bus apdovanotos.


Lietuvių kalbos mokytoja Lucija M-O.

2021-03-11

MANO LIETUVA

2021 m. vasario 17 - kovo 2 dienomis Šalčininkų rajono kultūros centras organizavo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtą piešinių konkursą „Mano Lietuva“. Juo siekiama skatinti rajono gyventojų kūrybiškumą ir patriotiškumą, suvokti Laisvės vertę atskleidžiant tapybos gebėjimus ir savo jausmus Tėvynei. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo konkurse.

2021-03-11

Kai mokiniai negali vykti į teatrą, tai teatras atvyksta pas mokinius. Kovo 11 dienos proga, kai daug kalbama apie tėvynę, lietuvių kalbos mokytojos su 4 klasės mokiniais nusprendė virtualiai pakeliauti po Lietuvą. Kauno miesto kamerinis teatras mūsų ekranuose parodė spektaklį apie mažylį milžiną Kernių, kuris keliaudamas jūros link aplankė tam tikras Lietuvos vietas ir objektus, piliakalnius, ežerus, kaimus ir papasakojo apie jų atsiradimą. Trumpos virtualios kelionės metu vaikai sužinojo kaip atsirado Neringos smėlio juostą, Kernavės piliakalniai, Glėbo, Kašučio ežerai.

2021-03-09

1009 metų kovo 9-ąją Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Minėdami Lietuvos vardo dieną, siūlome pasižiūrėti mūsų gimnazijos mokinių sukurtą animacinį filmą, atskleidžiantį Lietuvos istoriją, svarbiausius istorinius įvykius!

Filmas sukurtas prieš 3 metus, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir buvo pristatytas Lietuvos moksleivių kino filmų konkurse REC 20182021-03-09


2021-02-16

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirta filosofinė vaizdo miniatiūra, kurioje M.K.Čiurlionio ir E.Mieželaičio kūrybos motyvais bei IG klasės kūrybinės grupės pastangomis bandoma pavaizduoti Lietuvos gimimą.

Lucija Mickevič-Ozarovska2021-02-14

Artėjant Vasario 16-tai visada gvildename tėvynės, valstybės, nepriklausomybės temas. Todėl ir šiais metais su IG klasės mokiniais nutarėme, kad paskutinę dieną prieš žiemos atostogas paminėsime  Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pakalbėsime kokia įdomia mūsų valstybės istorijos tema. Tam pasikvietėme į svečius į savo Teams platformą Vilniaus gynybinės sienos bastėjos edukatorių Adomą Gricių. Laisva ir net šmaikščia forma edukatorius kalbėjo apie fortifikacijos raidą XII-XVII a. Papasakojo apie gynybinių sienų statybos specifiką, parako reikšmę ir gaminimą, o po teorinės dalies mokiniai galėjo sužaisti žaidimą ir atlikti savo žinių patikrinimo testą. Gana rimtą temą mūsų svečias pateikė labai žaismingai, todėl užsiėmimo metu girdėjome daug juokų, humoristinių pasakojimų ir patys bandėme pašmaikštauti. Susitikimas buvo ir įdomus, ir naudingas ir linksmas. Dėkojame už tokią galimybę edukatoriui ir gimnazijos administracijai.


Lucija Mickevič-Ozarovska

2021-02-12

Saugesnio interneto savaitė

Vasario 9 d. yra minima Saugesnio interneto diena. Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Internetas tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Nauja informacija, nauji draugai, galimybė bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, siųsti ir gauti elektroninius laiškus, žaisti žaidimus, tyrinėti kelionių maršrutus, kurti.. ir visa tai – tik dalis to, ką dar galima nuveikti internete. Tačiau yra ir kita pusė. Naujos technologijos gali leisti skriaudėjams ir kitiems žmonėms, kurie netinkamai elgiasi, lengviau mus pasiekti, pasinaudoti mūsų informacija, tyčiotis ar kitaip skaudžiai įžeidinėti. Virtualioje erdvėje gali slypėti įvairių pavojų, todėl naudotis informacinėmis technologijomis reikėtų apdairiai.

Vasario 8-12 dienomis gimnazijoje buvo organizuojama Saugesnio interneto savaitė. Psichologė Oksana Rympo 4-7 klasių mokiniams vedė užsiėmimus. Jų metu buvo siekiama paaiškinti, kodėl internetiniai žaidimai mus įtraukia, susimąstyti, ar kuris nors iš mokinių nėra priklausomas nuo internetinių žaidimų. Taip pat mokiniai buvo skatinami pagalvoti, ką internete galima viešinti, o ką geriau pasilikti tik sau ir artimiesiems. Buvo aptarti bendravimo su internetiniais draugais pavojai ir supažindinta su tuo, kas yra žalingas turinys ir ką reikėtų daryti susidūrus su juo bei su elektroninėmis patyčiomis. 8 ir I-IVG klasių mokiniai gavo informaciją ir naudingas nuorodas, kurių pagalba sužinojo, kaip virtualiame pasaulyje išvengti nemalonių incidentų, o susidūrus su jais, kur kreiptis pagalbos.

Su kokiomis grėsmėmis vaikai ir paaugliai gali susidurti internete, kaip jie dėl to išgyvena ir jaučiasi? Ką suaugusieji galėtų padaryti, kad padėtų vaikams ir paaugliams apsisaugoti? Atsakymus į šiuos klausimus tėvai galėjo rasti gimnazijos psichologės išsiųstoje medžiagoje. Taip pat vyresnių klasių mokinių tėvai buvo kviečiami dalyvauti Nacionalinės švietimo agentūros, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos organizuojamame renginyje „Kuriame saugų internetą kartu“. 8-IVG klasių mokiniams ir tėvams buvo siūloma prisijungti ir prie VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakulteto organizuojamų atvirų online paskaitų „Patyčios ir smurtas socialiniuose tinkluose: Kaip atpažinti ir apsiginti?“, „Melagienų (ro)botai“.

Tikimasi, kad per Saugesnio interneto savaitę pateikta informacija buvo naudinga tiek vaikams, tiek jų tėvams.


Būkime malonūs ir pagarbūs vieni kitiems internete, atsakingai, kritiškai ir kūrybingai naudokimės šiuolaikinėmis technologijomis.

Savaitės renginių koordinatorė gimnazijoje –  psichologė Oksana Rympo


2021-02-11


2021-02-02


2021-02-02


2021-01-30


2021-01-13

Kiekvienais metais sausio 13-osios rytą susitinkame gimnazijos fojė prisiminti bei pagerbti tuos, kurie žuvo 1991-aisiais kovodami už laisvę. Šiandien neturime galimybės susitikti, todėl siūlome trumpam stabtelėti, pasižiūrėti 9-okų sukurtą vaizdo miniatiūrą, pasiklausyti refleksijų apie laisvę, paskaityti IIg klasės pamąstymus , galbūt net įžiebti žvakelę ir tokiu būdu paminėti Laisvės gynėjų dieną. Atmintis gyva, nes liudija...


2020-12-18

Šiandien baigiasi paskutinės šių metų nuotolinės pamokos. Kaip visada linkime visiems gimnazijos bendruomenės nariams ramių ir laimingų švenčių. O šiemet ypač linkime dar ir sveikų bei saugių. Lai mūsų mokinių kalėdinės dainos ir giesmės, skambėjusios praeitais laikais, tarsi aidas atkartoja buvusių švenčių garsus, praskaidrina nuotaiką, nuteikia optimistiškai ir džiaugsmingai.


Vaizdo įrašo autorė Lucija Mickevič-Ozarovska

2020-12-15

Mokinių emocinės gerovės stiprinimas

Gruodžio mėnesį buvo organizuoti įvairūs užsiėmimai, kurių pagrindinis tikslas – stiprinti mokinių emocinę gerovę.

Pradinių ir vyresnių klasių mokiniai dalyvavo Šalčininkų rajono socialinių pedagogų ir psichologų metodinio būrelio inicjuotoje akcijoje „Pozityvių minčių diena“. Pagrindiniai akcijos uždaviniai – skatinti vaikus pozityviai mąstyti, pastebėti ir išryškinti savo stipriąsias puses. Soc. pedagogė A. Godovščikova pradinukams vedė užsiėmimus „Per kokios spalvos akinius matai pasaulį?“, „Emocinis vaiko puodelis”. Jų metu mokiniai tyrinėjo save ir ieškojo to, kas juos pripildytų pozityvių minčių ir emocijų. 5-IIG klasių mokiniams vyko integruoti psichologės O. Rympo ir dailės mokytojos L. Fedotovos užsiėmimai „Emocinis baterijos pakrovimas“. Mokiniai galėjo įsivertinti, kiek procentų „energijos“ šiuo metu jaučia ir tarpusavyje pasidalinti, kas jiems padeda pakrauti savo „baterijas“ ir palaikyti pozityvų mąstymą. III-IVG klasių mokiniams psichologė O. Rympo pristatė įtampos, streso mažinimo būdus. Mokiniai buvo kviečiami išbandyti kvėpavimo metodus, relaksacijos, vizualizacijos pratimus.

4-6 klasių mokiniai taip pat dalyvavo VšĮ „Laimi visi“ organizuotoje socialinėje akcijoje „Mano laimingesnės Kalėdos“, kurios pagrindiniai uždaviniai – stiprinti laimės jausmą, savarankiškumo įgūdžius, pasitikėjimą savimi, empatiją, atidumą ir dėmesingumą kitiems, atsparumą gyvenimo sunkumams. Mokiniai kiekvieną dieną gaudavo įvairias, įdomias užduotis, iš kurių vėliau padarė savo advento kalendorių.

Pradinių klasių tėvams gimnazijos psichologė pasiūlė išbandyti meditacijos programėlę „Piku – ramūs vaikai“. Tai trumpos ir vaizdingos meditacinės kelionės, kurios padeda vaikams atsipalaiduoti dienos metu bei prieš miegą. Pasiūlytos ir relaksacinės pasakos. Tikimasi, kad tai gali prisidėti prie geresnės mokinių emocinės savijautos.

Stresas, aplinkos pokyčiai, padidinti reikalavimai iš aplinkinių ar aukšti lūkesčiai sau mažina mūsų pozityvų nusiteikimą ir atima energiją. Mes dažnai linkę ignoruoti ženklus, kad mūsų jėgos senka ir laiku nepasirūpiname savimi. Dėl to atsiranda nenoras, ką nors daryti. Mintys pasidaro negatyvios. Todėl labai svarbu išmokti laiku atpažinti, kada mūsų „baterijos“ senka ir panaudoti tinkamus būdus joms pakrauti.


Rūpinkimės savimi!

Būkime sveiki ir laimingi!

Už veiklų įgyvendinimą gimnazijoje atsakingos: 

psichologė Oksana Rympo, soc. pedagogė Aleksandra Godovščikova

2020-12-06

Mūsų gimnazijos 4 klasės moksleivių grupės sukurtas filmukas „Gėlės“ pelnė dar vieną apdovanojimą TARPTAUTINIAME mėgėjiškų filmų konkurse „Mano kinas 2020“. Konkurse susirungė Talino, Narvos, Eupatorijos, Maskvos, Sankt Peterburgo ir kitų miestų kūrybiniai kolektyvai. Dalyvavo net 88 filmai, kurie buvo vertinami kategorijose: vaidybinis, dokumentinis, animacinis, eksperimentinis, vaizdo klipas. Konkurso „Mano kinas“ geriausių filmų peržiūra ir darbų aptarimas su vertinimo komisijos nariais įvyko 2020 gruodžio 3 d. per Zoom platformą.


Sveikinu ketvirtokus bei jų tėvus, kurie labai palaikė iniciatyvą ir prisidėjo prie mokinių kostiumų kūrimo.

Lucija Mickevič-Ozarovska

2020-11-27

Lapkričio mėnesį mūsų gimnazijos 4 ir IG klasių kūrybinių grupių sukurti filmai "Gėlės" bei "Jūratė ir Kastytis" buvo atrinkti ir įtraukti į moksleivių filmų festivalio "Laisvas kinas 2020" programą. Šį festivalį kasmet rengia Vilniaus Laisvės gimnazijos kino klubas. Mūsų moksleiviai jame sudalyvavo pirmąkart. Gaila, kad šiemet festivalis vyko ne gyvai, o nuotoliniu būdu. Bet labai džiaugiamės, kad mūsų darbai buvo pastebėti, atrinkti į dešimtuką įdomiausių ir parodyti visiems Lietuvos kinematografijos mėgėjams. Ačiū kino klubo vadovui Mariui Janulevičiui už organizavimą ir "balinskiukų" filmų įvertinimą.


Lucija Mickevič-Ozarovska

 < 46 45  44  43 42 41 40  39 38 37 36 35 34 33 32  31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 

15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >