Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

  

Priėmimas

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos   

  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

  55                                                   

2022-11-23

Lapkričio 22 dieną Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje vyko rajoninis anglų k. konkursas „Spelling bee“. Šiemet pirmą kartą jame dalyvavo mažiausieji anglų kalbos mylėtojai, t.y. 2-5kl. mokiniai. Konkurse rungėsi net 57 dalyviai! Mūsų gimnazijai atstovavo 3 klasės mokiniai Maja Antanavičiūtė ir Emil Jankelevič, 4 klasės mokinys Kristian Barbarovič ir 5 klasės moksleivės Paulina Jermakova bei Monika Pliukšta. Ačiū mokiniams už įdėtą darbą ir gražų dalyvavimą konkurse.
2022-11-23

„Tu gali daugiau, nei galvoji”

Lapkričio 17 d. IIIG kl. mokiniai nuvyko į netradicinę, įtraukiančią atvirų durų dieną „Tu gali daugiau, nei galvoji” Mykolo Romerio universitete. Moksleiviams buvo pristatytos 2023 m. studijų programos, priėmimo reikalavimai ir atsakyta į visus kilusius klausimus. Susitikimų metu vienuoliktokai susipažino su dėstytojais, administracija, socialiniais partneriais, studentų atstovybės nariais bei MRU siūlomomis veiklomis. Vėliau dalyvavo praktiniose dirbtuvėse.


karjeros specialistė Oksana Rympo

2022-11-21

Tolerancijos diena

Gimnazijoje jau tapo tradicija kiekvienais metais lapkričio 16 dieną paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną. Šią dieną kalbama ne tik apie Tolerancijos žodžio reikšmę, bet ir apie toleranciją vienas kitam, kitai tauitai, religijai ar rasei.

Kiekvienais metais Tolerancijos dienos simbolis vis kitoks. Šiais metais tai- TOLERANCIJOS NAMAS. Namai kiekvienam žmogui suteikia ramybės ir saugumo jausmą. Tai vieta, į kurią norisi visada sugrįžti.

Mokiniai per dailės pamokas, klasių valandėles kūrė tolerancijos namus, parengė stendą „Tolerancijos namučiai“.

Kuo daugiau mes žinosime apie toleranciją, jos reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje. Tikime, kad mums pavyko atkreipti mokinių dėmesį į tai, kad visi gyvename visuomenėje kaip daugiabučiame name, kuriame esame visi labai skirtingi, bet tai netrukdo draugiškai gyventi. Ačiū dailės mokytojai Liubovei Fedotovai  už pagalbą organizuojant akciją.Soc.pedagogė A.Godovščikova

Psichologė O.Rympo

2022-11-21

Debatų metodas gimnazijoje įsibėgėja. Sekame istorijos mokytojos pavyzdžiu ir rengiame juos jau ne pirmą kartą lietuvių kalbos ir literatūros pamokose. Juk nagrinėdami literatūrinio kūrinio veikėjus dažnai juos teisiame, analizuojame jų elgesį, stebime personažo poziciją ir visada sudarome savo nuomonę apie jį. Todėl debatai puikus metodas atskleisti šią nuomonę, pagrįsti ją kūrinio siužetu, pailiustruoti siužeto detalėmis. Analizuojant J.V.Gėtės „Faustą“ vienuoliktokams kilo nemažai diskusinių klausimų, prieštaringai vertino veikėjo veiksmus ir siekius. Dėl to ir buvo nuspręsta organizuoti debatus ir padiskutuoti ar iš tikrųjų Faustas nusipelnė Dangaus ir amžinosios palaimos. Pro-pozicijos komanda, kurią sudarė 3 dalyviai teigė, kad teisus buvo J.V.Gėtė ir Faustas išties vertas Dangaus. Tuo tarpu Contra-pozicijos komanda prieštaravo. Jų manymu, Faustas turėtų būti pasmerktas amžiams. Debatų teisėjai atidžiai klausėsi ir stebėjo dalyvių laikyseną. Teisėjai turėjo įvardyti teigiamus bei neigiamus debatų dalykus, argumentuotai išsakyti savo nuomonę apie komandų darbą ir paskelbti verdiktą: kurios komandos dalyviai buvo įtikinamesni, pateikė daugiau argumentų ir laimėjo debatus. Abi komandos rungėsi labai aršiai ir nenorėjo nusileisti. Tam tikrais momentais klasėje išties buvo „karšta“. Teisėjai visgi aukščiau įvertino Pro-pozicijos komandos darbą ir skyrė jai pergalę, tuo pateisindami ir J.V.Gėtę, kuris taip pat išgelbėjo savo veikėją Faustą ir nepasmerkė jo amžinoms kančiom. Dėkoju visiems mokiniams už smagią pamoką, už kritinį mąstymą, už tai kad bandė logiškai ir nuosekliai dėstyti mintis, ginti savo nuomonę ir atremti priešininkų argumentus.


Lietuvių kalbos mokytoja Lucija Mickevič-Ozarovska

2022-11-21

Rajoninė moksleivių konferenciją „Patyčių, smurto ir žalingų įpročių prevencijos patirtis mokyklose“

Š.m spalio 14 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo rajoninėje moksleivių konferencijoje, kurią organizavo Šalčininkų r. Baltosios Vokės Elizos Ožeškovos gimnazija. Konferencijos tikslas – atkreipti moksleivių dėmesį į patyčių, smurto ir žalingų įpročių problemą tarp moksleivių, mažinti jų paplitimą, socialinę, fizinę ir psichologinę žalą sveikatai bei ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius.

Mokiniai atliko daug praktinių užsiėmimų apie žalingų įpročių poveikį psichinei ir fizinei sveikatai, diskutavo apie smurtą artimoje ir neartimoje aplinkoje, dalyvavo viktorinoje „Ką verta žinoti apie priklausomybę sukeliančias medžiagas?“Soc.pedagogė A.Godovščikova

2022-11-19

Lakričio 16 d. mūsų gimnazijoje vyko 2022-2023 m.m. Šalčininkų rajono mokyklų žaidynių kvadrato zoninės varžybos. Iš viso varžėsi 5 mokyklų mokiniai. Mūsų gimnazijos 5-6 klasių berniukai ir mergaitės savo grupėse iškovojo 1 vietas. Sveikiname ir linkime sėkmės finale!


Fizinio ugdymo vyr. mokytojai A.Balkė ir J.Žuravska.

2022-11-19

IG kl. mokiniai dalyvavo edukacijoje „Vaisinga meilė“ , kurios metu apžvelgtos  šios temos:

• Ankstyvų lytinių santykių prevencija;
• Lytiškai plintančių ligų prevencija;
• Kontraceptinių priemonių pažinimas, jų poveikio supratimas;p
• Pornografijos ir  masturbacijos priklausomybės prevencija;
• Kūdikio vystymosi pažinimas;
• Aborto pasekmių suvokimas;
• Menstruacinio ciklo pažinimas (merginoms).


Edukacijos metu merginos ir vaikinai dirbo atskirose grupėse.

Ana Jankelevič, Visuomenės sveikatos specialistė

2022-11-16

„Ne gėda rinktis“

Lapkričio 16 d. vyresnių klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus regioninio karjeros centro organizuojamame nuotoliniame renginyje „Ne gėda rinktis“.

Renginys buvo skirtas paminėti Tarptautinę Tolerancijos dieną akcentuojant, kad ne gėda rinktis nepopuliarią profesiją. Yra labai svarbu mažinti nusistovėjusius stereotipus apie tai, kad mažiau patrauklių profesijų atstovai negali gerai uždirbti ar kilti karjeros laiptais.

Renginio metu skirtingų  profesijų atstovai iš tokių organizacijų kaip Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras, VšĮ mokykla „Art of Beauty“, Respublikos VM, UAB „Eikos statyba“, UAB „Ecoservice“, UAB „SoliTek“ pasakojo apie savo profesijų pasirinkimus bei karjeros galimybes.


karjeros specialistė Oksana Rympo

2022-11-15

Prevencinis projektas „Asmenybės psichologinis, emocinis ir socialinis atsparumas: iššūkiai ir sprendimai“

Spalio-lapkričio mėn. mūsų gimnazijos mokytojai ir tėvai turėjo galimybę nuotoliniu būdu dalyvauti mokymuose „Ką gali tėvai/mokytojai padaryti, kad ugdytų vaikus atspariais ir padėtų įveikti krizes“ ir  „Pedagogo laiko planavimas ir valdymas“, kuriuos vedė psichoterapeutė Janina Sabaitė – Melnikovienė, Mindfulness mokytoja. Mokymų metu pateikta informacija buvo labai naudinga, o galimybė užduoti klausimus lektorei leido išspręsti visus neaiškumus ir abejones.


Šiuos mokymus organizavo VšĮ „Fitonika“, kuri įgyvendina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo 2022 metų psichinės sveikatos stiprinimo prevencinį projektą „Asmenybės psichologinis, emocinis ir socialinis atsparumas: iššūkiai ir sprendimai“.

2022-11-14

Atvirų durų diena VILNIUS TECH

Lapkričio 11 d. mūsų gimnazijos IIIG ir IVG klasių mokiniai turėjo puikią progą atsilankyti Vilniaus Gedimino technikos universiteto atvirų durų dienoje. Mokiniai dalyvavo studijų programų mugėje, kurios metu buvo galima sužinoti daugiau informacijos apie studijų programas ir įmones, kurios skiria stipendijas, turėjo galimybę pabendrauti su studentais ir išgirsti apie jų patirtį besimokant VILNIUS TECH. Taip pat sužinojo, kaip pasiruošti stojimams, kaip pasirinkti studijų programą, kokių specialistų reikės ateityje ir kt.


Karjeros specialistė Oksana Rympo

2022-11-14


2022-11-14

Kiekvienais metais pavasarį bei rudenį mūsų gimnazijos mokiniai išvyksta į teartą ir su malonumu stebi įvairius spektaklius, kuriuos vaidina Amerikos dramos aktorių trupė Europoje. Šiais metais spalio 8 dieną, 3G ir 4G klasės mokiniai apsilankė Vilniaus Senajame Teatre, kur žiūrėjo spektaklį, sukurtą pagal Charleso Dickenso kūrinį „Kalėdų giesmė“.

„Kalėdų giesmė“ pasakoja apie pagyvenusį šykštuolį Ebenezerį Skrudžą, kurį aplanko buvusio verslo partnerio Džeikobo Marlio vaiduoklis ir Kalėdų praeities, dabarties bei būsimų Kalėdų dvasios. Po jų apsilankymų Skrudžas nusprendžia keistis ir virsta malonesniu, švelnesniu vyru.

Moralinė romano žinutė yra ta, kad visi žmonės turi galimybę vienas kito atžvilgiu elgtis maloniau.

Mūsų mokiniai žavėjosi nuostabiu aktorių vaidinimu, tikrąją anglų kalba ir teatro atmosfera. Jie įgijo ir naujų žinių, o kai kurie net nusprendė perskaityti kitus Charleso Dickenso kūrinius anglų kalba.


Anglų kalbos mokytoja Rozalija Visockienė

2022-10-31

Spalio mėnesį minima Pasaulinė košės diena, todėl pradinių klasių mokiniams vyko visuomenės sveikatos specialistės vedami užsiėmimai, kurių tikslas yra skatinti vaikų sveikos mitybos įpročius. Tradiciškai visi vaikai ragavo skirtingų skonių košę, pagardindami ją liofilizuotomis (šaltyje džiovintomis) uogomis. Pamokėlės metu vaikai susipažino su košių rūšimis ir jų nauda, pagilino žinias apie sveikos mitybos principus. Vaikams buvo pasakojama kaip atsiranda duona, apie grūdinių produktų bei sveikų pusryčių naudą organizmui. Taip pat mokiniai turėjo galimybę pasižiūrėti kaip atrodo įvairios kruopos, atliko kūrybinius darbelius. Tikimės, jog nuo mažens skiepydami vaikams teisingus mitybos principus, kartu išsiauginsime sveikesnę ir laimingesnę jaunąją kartą.


2022-10-27

Visi mes prisimename savo tėvus, protėvius, gimines ir Vėlinių dieną aplankome jų kapus uždegdami kiekvienam po žvakutę. Tačiau kasmet uždegdami Vėlinių žvakeles ant artimųjų kapų, vis dažniau susimąstome apie tuos, kurių atminimo nebesaugo buvę gyvenimo bendražygiai, nes jau ir jų nebėra. Prisimename ir tuos, kurie kadaise mus supo, mokė, su mumis bendravo, kurie vaikščiojo tais takais, kuriais mes dabar vaikščiojame. Su 6 klasės mokiniais Vėlinių išvakarėse nusprendėme aplankyti Anapilin išėjusių mokytojų kapus. Mokytojų, kurie kadaise dirbo Jašiūnuose, mokė mus, mūsų tėvus ar net mūsų senelius. Deja, ne visi mūsų anapus iškeliavę mokytojai yra palaidoti Jašiūnuose, todėl jiems atminimo žvakutes uždegėme ir už jų sielas pasimeldėme prie kapinių kryžių.Tešviečia jiems amžinoji šviesa…

Lucija Mickevič-Ozarovska

2022-10-27

Gimnazijos mokiniai dalyvavo ankstyvosios intervencijos programoje, kurią vedė Šalčininkų visuomenės sveikatos biuro specialistai. Tai mokslo ir faktiniais duomenimis pagrįsta tarptautinė programa, išbandyta 17 Europos šalių. Programa skirta 14–21 metų jaunuoliams, eksperimentuojantiems ar nereguliariai vartojantiems alkoholį ir narkotikus. Programos tikslas -  motyvuoti jauną žmogų keisti savo elgesį, paskatinti suabejoti jau turimomis žiniomis, susijusiomis su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, žala bei pasekmėmis. Jaunuoliams yra suteikiama galimybė būti išklausytiems, suprastiems, diskutuoti bendraamžių rate, suaugusiajam moderuojant šią veiklą. Pabaigę visą 8 val. trukmės programą dalyviai gavo sertifikatus ir dovanėles.

Visuomenės sveikatos specialistė, Ana Jankelevič

 < 56 55  54  53  52  51  50  49  48  47  46  

45  44  43 42 41 40  39 38 37 36 35 34 33 32  31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 

15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >