Kontaktai

          


  • Šalčininkų r. Jašiūnų Mykolo Balinskio gimnazija 
  • Įmonės kodas:  291417190
  • Adresas: M. Balinskio g. 16,  Jašiūnų mstl., LT-17249 Šalčininkų r. Lietuva
  • Telefonas: + 370 380 35118
  • El. paštas: 

balinskio.gimnazija@etanetas.lt

  

Priėmimas

Pamokų laikas
            1 p.     08:00 - 08:45

            2 p.     08:55 - 09:40

            3 p.     09:50 - 10:35

            4 p.     10:55 - 11:40

            5 p.     12:00 - 12:45

            6 p.     12:55 - 13:40

            7 p.     13:50 - 14:35

            8 p.     14:45 - 15:30­

Nuorodos   
  • Svetainė atnaujinta:


Naujienos

  49                                         

2022-03-01

Išdrįsk kalbėti

Prisipažinkime, ar visi esame tokie drąsūs ir pasitikintys savimi, kai reikia kalbėti didesnei auditorijai? Kai visų dėmesys yra sutelktas į mus? Į mūsų kalbą, išvaizdą, stovėseną? Tikriausia dažnas sutriktų ir veikiau atsisakytų reikšti savo nuomonę prieš auditoriją, susigūžtų ir bijotų išeiti iš komforto zonos. O juk gyvenimas mums ruošia įvairias staigmenas ir situacijas, kai tiesiog būtina imtis iniciatyvos, stoti prieš auditoriją ir kalbėti viešai. Kas tada? Pasirodo, kad tas iki šiol buvimas komforto zonoje visiškai neparuošė mūsų gyvenimui. Taigi norint išmokti drąsiai kalbėti publikai visų pirma reikia kalbėti, lygiai kaip norint išmokti vairuoti, reikia sėsti prie vairo. Kitos išeities nėra. Kaip išdrįsti, kaip nebijoti pasirodyti prieš auditoriją IIG klasės mokinius mokė Domas Kazlauskis edukacinio užsiėmimo „Išdrįsk kalbėti“ metu. Mokiniai buvo nuolat skatinami kalbėti, vaidinti, judėti. Tam tikri užsiėmimai ir žaidimai lavino kalbančiųjų gebėjimus tinkamai laikytis scenoje, akių kontaktą, balso valdymą. 20 mokinių kelis kartus buvo skirstomi į grupeles, kur turėjo po kelis kartus kalbėti viešai pasirinkta tema, išgirsti pagyrimus ir pasiūlymus, ką reikėtų tobulinti. Taigi per 2 valandas buvo pakalbėta ir aptarta apie 40 temų po 2 minutes. Teko išgirsti ir apie tai, kad kompiuteriniai žaidimai lavina, knygos tobulina, „Audi“ - geriausias automobilis, pica – geriausias patiekalas ir pan. Toks intensyvus ir smagus darbas paliko be galo daug teigiamų emocijų ir visi patarimai bei pamokymai, manau, tikrai pravers mokiniams ateityje norint įveikti viešojo kalbėjimo baimę. Ačiū D. Kazlauskiui ir mūsų administracijai už galimybę tobulėti.


Lucija Mickevič-Ozarovska

2022-02-24

Pabėgimo kambarys „Emocijų apsuptyje“

Vasario pabaigoje 4A ir 4B klasės mokiniams buvo pasiūlyta išbandyti savo gebėjimus pabėgimo kambaryje.

Pabėgimo kambarys – tai erdvė, kur kiekvienas dalyvis galėjo persikūnyti į emocijų žinovą ir pasinerti į tikrą nuotykį kartu su savo klasės draugais. Kiekviena komanda per numatytą laiką stengėsi pasprukti iš užrakinto kambario, naudodamasi įvairiose vietose išdėliotais ar paslėptais daiktais.

Komandos nariai bendraudami ir bendradarbiaudami tarpusavyje ieškojo užuominų, daiktų, sprendė įvairias užduotis, mįsles, bandė išsiaiškinti paslaptis ir įveikti kliūtis. Tam reikėjo sumanumo, loginio mąstymo, įdėmaus visų detalių ištyrinėjimo, nes iš pirmo žvilgsnio nereikšmingas daiktas galėjo būti ieškomu atsakymu.


Geriausiai su užduotimis susidorojo 4A klasės komanda „Orda“.

Organizatorius gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2022-02-13

Tas saldus žodis gimtinė...

Vasario 16-oji-Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Ši diena užima ypatingą vietą lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės istorijoje. Minėdami šią dieną, mūsų gimnazijos pradinukai kartu su mokytojomis A. Čimboriene ir J. Byčinskiene visą savaitę kalbėjo apie Lietuvą…

Mokiniai klausėsi himno, pasikartojo Lietuvos simbolius, miestų, upių, ežerų pavadinimus, klausėsi legendos apie Gedimino pilį, atliko kūrybinę užduotį. Ta proga buvo parengtas stendas, o dailės mokytoja L. Fedotova, kartu su vyresniais mokiniais, surengė parodą tėvynės tematika.


 Lietuvių kalbos mokytoja A. Čimborienė

2022-02-13

Artėjant Vasario 16-tai visada gvildename tėvynės, valstybės, nepriklausomybės temas. Todėl ir šiais metais su pradinukais nutarėme, kad paskutinę dieną prieš žiemos atostogas paminėsime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ir pakalbėsime kokia įdomia mūsų gimtinės tema. Nusprendėme, kad ši tema bus legendos. Dažnas miestas ir miestelis turi savų legendų, padavimų. Sostinė ne išimtis. Vienos Vilniaus legendos sukelia baimę ir siaubą, kitos žavi nuostabiomis meilės istorijomis. Vilniaus legendos – miesto istorijos dalis, įkvepianti menininkus kūrybai, o kitiems sukelianti jausmų įvairovę. Bemaž su kiekvienu kalnu, su kiekvienu senesniu namu ir bažnyčia yra susijęs vienoks ar kitoks istorinis padavimas. Kultūrinę edukacinę programą „Vilniaus legendų skrynia“ trečiokams nuotoliniu būdu vedė UAB KIVEDA lektorė. Vienas šio užsiėmimo tikslų padėti suprasti kokie istoriniai įvykiai, tikėjimai, papročiai, apeigos ir bendravimas su gamta lėmė įvairių legendų, pasakų, padavimų kūrimą. Tikėtina, kad ši edukacija paskatino mus visus ne tik domėtis miesto istorija, bet ir vertinti bei saugoti Lietuvos kultūros paveldą.


Lietuvių kalbos mokytoja Lucija M-O.

2022-02-13


2022-02-03

   

2022-01-27


2022-01-13

Laisvė – tai viena didžiausių ir brangiausių vertybių , dėl kurios žmogus kovoja. Sausio 13 – ąją žmones vienijo nepalaužiama drąsa, vienybė ir meilė Lietuvai. Jų lūpose skambėjo žodžiai: LIETUVA, TĖVYNĖ, NEPRIKLAUSOMYBĖ.

Šiandien laisvės gynėjų ištarti žodžiai neužmiršti, jie atgimsta vaikų piešiniuose.2021-12-24

Paskutinės šių metų pamokėlės 1 b ir 3 klasėse. Lai šventės būna džiaugsmingos.2021-12-22

Netradicinė draugiškumo ir gerumo savaitė

Gruodžio mėn. gimnazijos psichologė Oksana Rympo organizavo iki/priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams ir pradinių klasių mokiniams netradicinę draugiškumo ir gerumo savaitę „Gerumo nebūna per daug“. Jos tikslas – skatinti draugiškus, pagarbius tarpusavio santykius, kurti pasitikėjimo ir bendradarbiavimo atmosferą klasėse bei lavinti mokinių pastabumą ir loginį mąstymą.

Psichologė vaikams vedė tokius užsiėmimus kaip „Nuotykiai su besmegeniais“, „Kalėdų laukiame kartu“, „Bendradarbiavimas mus sustiprina“, „Kartu kuriame gėrį“, „Mūsų klasės džiaugsmai ir norai“. Jų metu vaikai su susidomėjimu atlikinėjo įvairius pratimus, žaidė judrius žaidimus, mokėsi pastebėti ir įvardyti pozityvius dalykus klasėje, pasakyti komplimentą ar padėką. Visų šių užsiėmimų metu netrūko pozityvios nuotaikos ir nuoširdžių šypsenų.


Tikimasi, kad mokiniai suprato, jog kartu gali kur kas daugiau nei po vieną, todėl svarbu branginti vieni kitus ir bandyti iškilusias problemas spręsti taikiai.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

2021-12-21

Šventiniai debesėlio „Pūko“ nuotykiai

Pirmose A ir B klasėse tvyrojo šventinė nuotaika. Mokiniai kartu su debesėliu, vardu Pūkas, pasinėrė į smagią, žaismingą bei šventinę kelionę, kurios metu atliko įvairias logopedines-didaktines užduotis: „Šv. Kalėdos liežuvių šeimoje“, „Meduolių dėlionė“, „Sniego pūga“, „Pasimetusios snaigės“, „Miklios ausys“, „Sniego gniūžtės“, „Šnypščiančios ir švilpiančios girliandos“, „Eglutės puošimas“. Šių užduočių atlikimas lavino vaikų artikuliacinį ir kvėpavimo aparatą, vaikų dėmesio koncentraciją, pastabumą bei regimąją, girdimąją atmintį. Taip pat užsiėmimo metu per žaidybinę  veiklą vaikai lavino gebėjimą diferencijuoti garsus s-š, lavino foneminę klausą ir kalbinę motoriką, išmoko įvairių pratimų pagalbą išgauti oro srovę. Vaikų aktyvumo bei pastangų dėka pavyko įgyvendinti užsiėmimo tikslus ir  sukurti  draugišką  ir šventišką atmosferą.


Dėkoju tėvams už taip gražiai išauklėtus vaikus, kurie geba dirbti komandoje bei kurti grožį, gerą nuotaiką, kupiną šilumos ir šventinio laukimo.

P. S. Debesėlis Pūkas taip pat aplankys ir mažiausius gimnazijos ugdytinius. Puk-puk-pūk, einu pas jus!

Gimnazijos logopedė

2021-12-06

Akcija „Padėka nematomiems herojams“

Gruodžio 6 d. penktos klasės mokiniai kartu su psichologe organizavo akciją „Padėka nematomiems herojams“. Jos tikslas – išreikšti padėką gimnazijos techniniam personalui už dažnai nepastebimą, tačiau be galo svarbų indėlį saugojant visų mūsų sveikatą ir užtikrinant švarą bei tvarką gimnazijoje.


Mokiniai įteikė pačių pagamintus atvirukus su padėkos žodžiais ir tekstilinius kalėdinius žaisliukus.  Taip pat darbuotojoms palinkėjo sveikų ir ramių ateinančių švenčių.

Gimnazijos psichologė Oksana Rympo

 < 50 49  48  47  46  

45  44  43 42 41 40  39 38 37 36 35 34 33 32  31 

 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 

15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 >